Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Remont dachu i zalane mieszkanie

Witam.
Kilka dni temu wykonywano remont dachu w bloku w którym mieszkam. Prezes spółdzielni zlecił pewnej firmie naprawę dachu i ta skończyła niedawno pracę. Problem w tym, że dwa dni po zakończeniu prac pogoda nie dopisywała i pojawiły się opady. W nocy usłyszałem stukanie, okazało się, że to woda która sączyła się z sufitu kapała na panele. Oczywiście zabezpieczyłem podłogę ręcznikami. Następnego dnia opady się nasiliły i znów zalało mi mieszkanie na tyle mocno, że zaciekły dwie ściany i sufit (źródło wody było w rogu). Istotną rzeczą jest to, że jest to blok dwupiętrowy, z czego moje mieszkanie znajduje się na 1. piętrze (współczuje sąsiadowi z góry - jest w trakcie remontu mieszkania). Dodam też, że mieszkanie nie było ubezpieczone. Czy jest jakaś możliwość, aby ktoś pokrył koszt usunięcia szkód i malowania ścian oraz sufitu? Jeżeli tak to kto jest za to odpowiedzialny? Jakie działania należy podjąć, aby uzyskać zwrot kosztów naprawy?

2016.11.2 13:45:1

Odpowiedzi w temacie: Remont dachu i zalane mieszkanie (4)

[cytat]

Witam.
Kilka dni temu wykonywano remont dachu w bloku w którym mieszkam. Prezes spółdzielni zlecił pewnej firmie naprawę dachu i ta skończyła niedawno pracę. Problem w tym, że dwa dni po zakończeniu prac pogoda nie dopisywała i pojawiły się opady. W nocy usłyszałem stukanie, okazało się, że to woda która sączyła się z sufitu kapała na panele. Oczywiście zabezpieczyłem podłogę ręcznikami. Następnego dnia opady się nasiliły i znów zalało mi mieszkanie na tyle mocno, że zaciekły dwie ściany i sufit (źródło wody było w rogu). Istotną rzeczą jest to, że jest to blok dwupiętrowy, z czego moje mieszkanie znajduje się na 1. piętrze (współczuje sąsiadowi z góry - jest w trakcie remontu mieszkania). Dodam też, że mieszkanie nie było ubezpieczone. Czy jest jakaś możliwość, aby ktoś pokrył koszt usunięcia szkód i malowania ścian oraz sufitu? Jeżeli tak to kto jest za to odpowiedzialny? Jakie działania należy podjąć, aby uzyskać zwrot kosztów naprawy?

[/cytat]
Dzień dobry,
jeśli do szkody doszło z uwagi na zaniedbanie firmy remontowej (a wszystko na to wskazuje), to ona jest odpowiedzialna za naprawienie szkody. W pierwszej kolejności trzeba więc wysłać do spółdzielni oficjalne pismo w tej sprawie (gdyż to ona zleciła remont).
Pozdrawiam,
adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
ulewicz.kancelaria@onet.eu

2016.11.2 14:36:23

witam. Mam mieszkanie włąsnościowe na ostatnim piętrze w bloku którym zarzadcą jest spóldzielnia;-/ W czwartek po deszczu okazało sie ze dach przecieka... mam sufit zalany. oczywiscie zgłosiłam problem do spółdzielni. kazali napisac pismo o zwrot kosztów z ubezpieczenia. bo niby spółdzielnia ma wszystkie bloki ubezpieczone. I tak tez zrobiłam. Jednak powiedzieli mi ze pokrycie kosztu remontu sufitu to oni jako spółdzielnia nie pokryja bo to moje mieszkanie. jedynie moge sie starac o wypłate z ubezpieczenia (co tez zrobiłam ) . Jednak uwazam ze wina stoi po stronie spółdzielni płace przeciez remontowe to dlaczego nie zapłacą? w koncu oni powinni czuwać nad jakością dachu i wg, mnie nie dopełnili obowiazków. jak to wyglada prawnie???

2018.5.18 22:26:21

Skutki deszczu w dniu 5.08.2021 - pęknięty dach bloku 11 piętrowego którym administruje Zwierzyniecka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Krakowie: zalegająca na dachu woda przecieka do mieszkania, a Spółdzielnia nie reaguje na zgłoszenie!

https://mobile.twitter.com/BartSam5/

2021.8.8 14:41:28

Dzień dobry
Zapraszam do kontaktu , na email eliza.cija@interia.pl , chętnie wspólnie z zespołem prawnym przeanalizujemy sprawę i postaramy się pomóc.
Zapraszam do kontaktu biuro Prawne Eliza Indyk

2022.1.9 11:40:18

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika