Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Uciążliwa właścicielka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam mam problem ze swoją byłą właścicielka mieszkania u której wynajmowałem pokój przez pół roku.
    Na początku lutego zgłosiłem jej że wyprowadzam się z mieszkania zachowując tym samym miesięczny okres wypowiedzenia. Po upływie dwóch miesięcy właścicielka kontaktuje się ze mną i mówi że nie rozwiązałem z nią umowy i muszę uregulować czynsz za dwa miesiące za mieszkanie w którym już nie mieszkam. Nie otrzymałem jeszcze zwrotu kaucji i dodam tylko że nie rozwiązaliśmy umowy na piśmie tylko ustnie ale zgodziła się żebym po zachowaniu okresu wypowiedzenia mógł się wyprowadzić. Czy może ona teraz wyegzekwować odemnie te pieniądze? Nie wiem za bardzo co robic

    Odpowiedz Cytuj
  • Nie jestem ekspertem ale wydaje mi sie że umowy ustne mają taką samą moc prawną jak pisemne, tyle tylko że przydał by sie świadek tego waszego ustalenia bo bez tego to jest słowo przeciwko słowu. Dlatego najlepiej takie rzeczy załatwiać na piśmie, bo ludzie są różni i nie wszyscy są słowni.
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.