Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Uciążliwi współlokatorzy

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Od niedawna pokój w mieszkaniu. Pozostałe pokoje zajmują inni studenci. Problem jest w tym że mniej więcej co tydzień (nie w weekend w weekendy są w miarę spokojni) organizują dość głośne imprezy. Czasem trwają stosunkowo krótko (do 23-24) czasem dłużej. Podczas takich imprez krzyki, głośna muzyka, czasami potrafią wyjść na korytarz i tam prowadzić głośne rozmowy. Niekiedy w całym mieszkaniu śmierdzi ziołem i papierosami. Ciężko jest im nawet zamknąć drzwi od pokoju, a nawet zamknięcie ich niewiele pomaga. O poranku po wyjściu z pokoju wita mnie smród oraz czasami różne niespodzianki na korytarzu czy w toalecie.

  Nie ukrywam, że mi to przeszkadza. Wszelkie prośby działają na dość krótki czas lub w ogóle nie działają. Sąsiadom to również przeszkadza i skierowali skargę do spółdzielni. Właściciel grozi wypowiedzeniem wszystkim mimo, że z tymi imprezami nie mam nic wspólnego.

  Stąd mam pytania:
  1. W jaki sposób mogę się odciąć od oskarżeń i w razie czego uniknąć wypowiedzenia? (Nie chciałbym szukać nic nowego 3 miesiące przed końcem roku, a cena jak na pokój jednoosobowy bardzo niska)
  2. Zastanawiałem się nad wzywaniem policji. Czy dzwoniąc na policję z tego samego adresu to czy zgłoszenie zostanie potraktowane poważnie? Czy w trakcie takiej interwencji mogę również dostać mandat w wypadku gdy oni stwierdza że ja też brałem udział w imprezie?

  Odpowiedz Cytuj
 • Polecam swietny artykuł https://grb-nieruchomosci.pl/sprzedaz-mieszkania-z-lokatorami-lub-najemca-jak-pozbyc-sie-problemu/
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane