Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Umowa najmu okazjonalnego i haczyki z nią związane.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Dzień dobry!

    Chciałbym prosić o pomoc i odpowiedź na parę pytań dotyczących umowy najmu okazjonalnego i
    dokumentu "OŚWIADCZENIE O WYRAŻENIU ZGODY NA ZAMIESZKANIE NAJEMCY W LOKALU".

    Chcę wynająć (tylko) dla siebie kawalerkę i właściciel forsuje właśnie taką umowę.
    Muszę się udać do notariusza z rodzicami i powyższym oświadczeniem,
    że przeniosę się do nich w razie ustania stosunku najmu.

    Nie podoba mi się w tym oświadczeniu zwłaszcza fragment:
    "wyrażam zgodę na przeniesienie się i zamieszkanie Najemcy i OSÓB W NIM ZAMIESZKUJĄCYCH w należącym do mnie lokalu."

    1. Czym są osoby z nim zamieszkujące? Czy są to osoby, które brały udział w podpisywaniu umowy jako współlokatorzy,
    czy też osoby, które zamieszkały tam nieoficjalnie bez żadnego podpisywania umów? Czy możliwe jest, że właściciel mnie oszuka i podpiszę kolejną fikcyjną umowę z inną osobą, która według tej umowy będzie ze mną mieszkać, a tak naprawdę nawet jej nie zobaczę? Czy wówczas właściciel mógłby eksmitować tą drugą osobę do mieszkania moich rodziców i ze względu na wpis w tym oświadczeniu musieli by oni tą osobę przyjąć?

    2. Skoro wynajmuję ten pokój sam to czy można z tej umowy wykreślić wpis "i OSÓB W NIM ZAMIESZKUJĄCYCH " i czy dalej możliwe będzie podpisanie tej umowy najmu okazjonalnego?

    3. Załóżmy, że do mieszkania dostałby się intruz i nie chciałby tego mieszkania opuścić a ja bym się chciał wyprowadzić do swoich rodziców. Czy jeżeli ta osoba przebywa tam wbrew mojej woli to czy podpisane oświadczenie może sprawić, że zostanie ekmitowana do mieszkania moich rodziców?

    4. Jakie są ukryte pułapki na Najemce w umowie najmu okazjonalnego? Co mógłby nią zdziałać nieuczciwy właściciel?

    5. Czy jeżeli nie chcę się meldować w tym mieszkaniu to czy to oświadczenie dalej jest potrzebne?

    Liczę na pomoc i z góry dziękuję za odpowiedzi.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane