Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Urząd miasta żąda zwrotu zwolnienia z opłat czynszu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Jestem na etapie wykupu mieszkania z bonifikatą od gminy. Od roku 2010 do 2012 byłem zwolniony z opłaty czynszu ze względu na znaczny koszt remontu oraz fakt oddania gminie innego, wyremontowanego mieszkania. Musiałem przerobić magazyn sklepowy na mieszkanie. Po sporządzeniu operatu szacunkowego przez rzeczoznawcę na zlecenie gminy, gmina zażądała zwrotu wcześniejszego zwolnienia z czynszu. Koszt czynszu za 2 lata w wysokości 7600 zł został odjęty od naszych poniesionych nakładów. Koszt czynszu za 2 lata obliczono według aktualnej stawki za metr kwadratowy zamiast z lat 2010-2012. Gmina chce odzyskać powyższą kwotę i próbuje jeszcze na tym zarobić.

    Czy istnieje artykuł prawny, który w tym przypadku zabroniłby żądania zwrotu wcześniej przyznanej ulgi, zniżki, zwolnienia z czynszu? Czy gmina ma prawo żądać zwrotu czynszu i to w obecnych stawkach za metr kwadratowy?

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane