Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Ustawa wspólnoty mieszkaniowej

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam serdecznie,
  Mam "problem" z uchwałą we wspólnocie mieszkaniowej. Wspólnota docelowo będzie się składała z 5 budynków, w tym momencie 3 z nich są wybudowane, deweloper posiada 57% udziałów.
  Z padł pomysł, aby w 2 budynkach wybudowanych jako pierwsze, założyć system monitoringu. Powstała uchwała o utworzeniu funduszu celowego na monitoring, w kosztach partycypować mają jedynie mieszkańcy owych budynków. Uchwała oczywiście została "przyklepana" przez dewelopera (głosowanie udziałami), który nie ponosi kosztów.
  Czy taka uchwała, gdzie cała wspólnota głosuje, a koszty ponosi tylko jej część jest w ogóle zgodna z prawem i czy jest podstawa do założenia sprawy w sądzie?

  Druga sprawa w tym temacie - dostałem informację, że na owy fundusz celowy płatność miałaby być lokalami (każdy lokal taką samą kwotę), mimo że głosowanie było przeprowadzone udziałami. Czy o takim rozwiązaniu może sobie ot tak zadecydować administrator czy rada wspólnoty?
  Z w/w sprawą mam zamiar oczywiście wybrać się do odpowiedniego prawnika, chciałbym tylko wiedzieć czy w ogóle warto.

  Z góry dziękuję za wszelką pomoc

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane