Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wykup i sprzedaż mieszkania komunalnego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ

  • Witam serdecznie mam następujący problem. Moja mama jest najemcą mieszkania komunalnego będącego w zasobach miasta. Mieszkanie można wykupić. Z uwagi na to ,że mama jest w podeszłym wieku chciałbym ją przenieść do miejscowości w której mieszkam. Chce jej przekazać środki na wykup mieszkania z bonifikatą 70procent po czym sprzedać tą nieruchomość i kupić następną w ciągu 12 miesięcy aby nie utracić bonifikaty. Sęk w tym ,że mieszkanie mamy jest duże 74m a w mojej miejscowości chcieliśmy kupić coś mniejszego aby czynsz nie był problemem. Problemem jest natomiast wykorzystanie 100procent kwoty pozyskanej ze zbycia mieszkania mamy ponieważ będzie oscylowała w okolicach 200tysięcy złotych. Analizowałem także opcje przepisania mi mieszkania w darowiźnie ,sprzedaży a następnie spożytkowania tej sumy na nieruchomość dla mamy i częściową spłatę mojej hipoteki. Czy jest wogóle taka opcja?
    Około tydzień temu dzwoniłem do urzedu i pani powiedziała mi ,że należy spożytkować kwote pomniejszoną o pieniądze wydane na wykup czyli około 140 tyś w tej opcji-aczkolwiek ustawa mówi jasno sto procent kwoty na inną nieruchomość w ciągu 12 miesięcy...ciekawa jest interpretacja urzędników ale szkoda było by popaść w tarapaty.
    Z góry dziękuje za odpowiedz



    Odpowiedz Cytuj
  • gość
    Wysłany: 2018-04-03 11:49:13

    Czy uzyskał Pan jaką kolwiek odpowiedź na to pytanie? nie koniecznie na tym forum..
  • Reklama

  • Ja
    Wysłany: 2018-04-03 12:41:23

    Tak pozyskałem
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane