Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Wymeldowanie osoby z własnościowego mieszkania

Mam problem, mieszkam z moim ojcem w mieszkaniu własnościowym. Matka z nami nie mieszka, nie odzywa się do nas i nie daje pieniędzy na spłatę za mieszkanie. Mój ocjiec chciałby ją wymeldować z mieszkania, ponieważ nie są już ze sobą od roku i ona nie chce nam wogóle nic pomóc, najbardziej chodziło nam o dotację do mieszkania. Był w urzędzie miasta i powiedzieli, że może ją owszem wymeldować, ale ona jak tylko pójdzie się zameldować, to będą musieli to zrobić. Mieszkanie jest na ojca zapisane i on widnieje w spółdzielni mieszkaniowej. Mają razem wzięte pożyczki pod hipotekę i nie mam pojęcia co mogę mu poradzić. Proszę o pomoc. To bardzo dla mnie ważne.

2010.2.9 21:55:26

Odpowiedzi w temacie: Wymeldowanie osoby z własnościowego mieszkania (1)

Właściciel może wymeldować osobę ze swojego lokalu. Może to zrobić sam lub można zażądać wymeldowania z urzędu jeśli osoba zameldowana nie przebuwa w lokalu ponad pół roku. Sam meldunek nie daje żadnych praw własnościowych do lokalu choć to, że osoba widnieje jako zameldowana może utrudniać właścicielowi lokalu dysponowanie nim (np zwiększone opłaty itp)i ma on prawo wymeldować taką osobą. Bez oświadczenia o prawie do dysponowania lokalem urząd nie ma prawa zameldować osoby tylko dlatego, że chce ona być gdzieś zameldowana.

2010.2.11 7:31:49

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika