Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wynajem domu (najemca)

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam wszystkich.

  Opowiem wam historie która mi się przydarzyła.

  Na początku 2014 roku postanowiłem z moją narzeczoną i dwuletnią  córką  wynająć dom.
  Tak jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy. W między czasie mieliśmy zamiar wybudowania własnego domu. W połowie 2014 roku kupiliśmy działkę budowlaną za 115000zł. Do połowy 2016 roku działkę ogrodzilismy, uzbroiliśmy w prąd, wodę, kanalizację.
  Pod koniec 2016 roku dostaliśmy propozycję zakupu domu który wynajmujemy. W marcu 2017 roku zdecydowaliśmy się na kupno domu wynajmowanego. Potrzebowaliśmy pieniędzy na wkład własny więc w lipcu 2017r sprzedaliśmy naszą działkę budowlaną za cenę 85000zł. Działkę sprzedaliśmy taniej ponieważ szybko potrzebowalismy pieniędzy. Również w tym samym miesiącu moja narzeczona stała się moją żoną.
  Pod koniec sierpnia moja żona zaszła w ciążę. Wszystko było według planów, dom, kredyt, ślub, dziecko. Po kilku dniach właścicielka zadzwoniła że zmienia zdanie i nie sprzeda nam domu ale nadal możemy wynajmować. Byliśmy w szoku. Nie minął tydzień a właścicielka przyszła do nas z informacja że juz nam nie będzie  wynajmować domu i że mamy jak najszybciej się wyprowadzić.

  Nie wiem co mamy robić?  Straciliśmy pieniądze i czas sprzedając działkę, żona jest w ciąży, a w okolicy nie ma nic odpowiedniego dla 3 osób z czwartym w drodze i kotem.

  Mógł by mi ktoś coś doradzić?

  Chciałem dodać że moja żona bardzo dobrze dogadywała się z właścicielką. Spotykały się w kawiarni, odwiedzały się wzajemnie i godzinami wisiały na telefonie
  Nie mam pojęcia co się stało.

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane