Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Wynajem domu (najemca)

Witam wszystkich.

Opowiem wam historie która mi się przydarzyła.

Na początku 2014 roku postanowiłem z moją narzeczoną i dwuletnią  córką  wynająć dom.
Tak jak postanowiliśmy tak zrobiliśmy. W między czasie mieliśmy zamiar wybudowania własnego domu. W połowie 2014 roku kupiliśmy działkę budowlaną za 115000zł. Do połowy 2016 roku działkę ogrodzilismy, uzbroiliśmy w prąd, wodę, kanalizację.
Pod koniec 2016 roku dostaliśmy propozycję zakupu domu który wynajmujemy. W marcu 2017 roku zdecydowaliśmy się na kupno domu wynajmowanego. Potrzebowaliśmy pieniędzy na wkład własny więc w lipcu 2017r sprzedaliśmy naszą działkę budowlaną za cenę 85000zł. Działkę sprzedaliśmy taniej ponieważ szybko potrzebowalismy pieniędzy. Również w tym samym miesiącu moja narzeczona stała się moją żoną.
Pod koniec sierpnia moja żona zaszła w ciążę. Wszystko było według planów, dom, kredyt, ślub, dziecko. Po kilku dniach właścicielka zadzwoniła że zmienia zdanie i nie sprzeda nam domu ale nadal możemy wynajmować. Byliśmy w szoku. Nie minął tydzień a właścicielka przyszła do nas z informacja że juz nam nie będzie  wynajmować domu i że mamy jak najszybciej się wyprowadzić.

Nie wiem co mamy robić?  Straciliśmy pieniądze i czas sprzedając działkę, żona jest w ciąży, a w okolicy nie ma nic odpowiedniego dla 3 osób z czwartym w drodze i kotem.

Mógł by mi ktoś coś doradzić?

Chciałem dodać że moja żona bardzo dobrze dogadywała się z właścicielką. Spotykały się w kawiarni, odwiedzały się wzajemnie i godzinami wisiały na telefonie
Nie mam pojęcia co się stało.

2017.9.24 23:30:36

Nie ma jeszcze odpowiedzi w temacie: Wynajem domu (najemca)

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika