Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wynajmujacy chce abym mu zapłacił 600zł za ogrzewanie gdy wczesniej nie musiałem nic płacic

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Co mam zrobić gdy wynajmujący chce mnie oszukać?sytuacja wygląda tak dziś był telefon ze przyszedł rachunek za ogrzewanie mieszkania w wysokości 600zł i ja mam go zapłacić

Wynajmuje mieszkanie 2 rok 2 umowy na 1rok umowa kończy się za 2 miesiące 1pążdziernika podczas podpisywania umowy wynajmujący powiedział ustnie ze będę musiał płacić 1250zł jemu za wynajem + prąd i +gaz
    i tyle.Wszystko było ok do dziś dziś powiedział ze mam zapłacić 600zł za ogrzewanie z roku 12/13 wiec zapytałem czemu nie kazał mi płacić za to ogrzewanie w poprzednim roku powiedział ,że nie było rachunku co jest nie możliwe
    w umowie mam zawarte opłata 1250zł dla nie + koszty eksploatacji ale to równie dobrze mógłby chcieć abym zapłacił za czynsz i za wodę przecież to tez koszty eksploatacji ustnie powiedział ze 1250 prąd i gaz co mam zrobić walczyć w sądzie czy się poddać i dać te 600zł choc to oszustko 2 miesiące przed końcem umowy

Odpowiedz Cytuj
  • Mysle ze najlepszym wyjsciem z sytuacji jest to, bys poprosil o rachunek rozliczeniowy za poprzedni rok /byc moze byla nadplata, nalezaca do Ciebie/ i rachunek obecny z ktorego wynikac mialoby ze masz zaplacic 600 zl. Ja w czynsu place zaliczke na poczet centralnego ogrzewania pod koniec wrzesnia sa spisywane liczniki i nastepuje rozliczenie zuzycia w danym okresie rozliczeniowym, czasami jest tak ze mam nadplate a czasami niestety musze doplacic. Byc moze w tym przypadku jest podobnie. Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:

• Nadpłata za ogrzewanie

Czy rada nadzorcza spółdzielni mieszkaniowej może swoją uchwałą przeznaczyć nadpłaconą kwotę za centralne ogrzewanie w lokalu własnościowym, wyliczoną dla indywidualnego lokalu przez spółdzielnię, na inne cele niż na poczet przyszłego czynszu lub zwrot właścicielowi lokalu mieszkalnego?

• Opłata za ciepło poza sezonem grzewczym

Czy spółdzielnia mieszkaniowa ma prawo pobierać opłaty za centralne ogrzewanie poza sesonem grzewczym, tlumacząc się trudną sytuacją finansową? Pobieranie opłat za "ciepło", które nie jest dostarczane, jest niezgodne z art. 410 kodeksu cywilnego.

• Koszty założenia księgi wieczystej

Kupiłam mieszkanie na rynku wtórnym , za kwotę 130 tys.PLN. Przy zakupie posiłkowałam się kredytem 100 tys.PLN. Ile zapłacę za założenie księgi wieczystej wraz z wpisem hipoteki zwykłej w kwocie 100 tys. PLN i kaucyjnej w kwocie 15 tys. PLN (hipoteka jest zabezpieczeniem kredytu).

• Opłaty za ciepło w lokalu bez infrastruktury

Czy wspólnota mieszkaniowa może żądać opłat za ogrzewanie prywatnego lokalu (nie wykończonego przez firmę budowlaną wbrew umowie) jeśli lokal ten nie posiada tynków, wylewki podłogowej, rur ani kaloryferów, wody ani prądu ?

• Termin do złożenia wniosku o umorzenie

Złożyłam wniosek do Komornika o wszczęcie egzekucji z rachunku bankowego w maju 2005 r. Komornik nic mi nie spłacił. Po złożeniu wniosku w listopadzie 2005 r. Dłużnik zapłacił mi należność główną i odsetki, nie zapłacił natomiast kosztów sądowych. Czy mam jakiś termin do złożenia wniosku o umorzenie postępowania egzekucyjnego w części?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane