Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Wzór nie przedłużania umowy najmu mieszkania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, bardzo proszę o szybką pomoc. Potrzebuję wzoru na: nie przedłużanie umowy najmu mieszkania na czas określony. Pani z biura nieruchomości, od którego wynajmuję mieszkanie powiedziała mi, że jeśli nie chcę dalej wynajmować od nich mieszkania po upływie określonego czasu w umowie muszę wysłać do nich pismo. Ma się w nim znajdować art., na podstawie, którego nie będę musiał przedłużać umowy i numer zawartej umowy. Nie mam pojęcia jaki to artykuł, ani jak napisać to pismo. Pomocy.

  Odpowiedz Cytuj
 • Jeśli miała Pani umowę na czas określony to skończy sie ona w dniu do którego była zawarta!Jeśli umowa przewiduje przedłużenie umowy odpowiedni artykuł w tej umowie musi wskazać termin , kiedy musi Pani do nich złożyć akces dalszego wynajmowania tego lokalu i oni jeśli wyrażą zgodę przedłużą Pani umowę i przedłożą stosowny dokumentdo podpisu!Proszę przeczytać swoją umowę dokładnie !pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Podany wzór: http://budownictwo.pl/darmowe-wzory-dokumentow/wynajem+i+sprzeda%C5%BC/umowa/umowa+najmu+lokalu+mieszkalnego+na+czas+okre%C5%9Blony_34.html
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

  Jak powinno brzmieć pismo o wypowiedzenie najmu lokalu mieszkalnego kwaterunkowego? Czy należy w nim wyjaśnić najemcy jakie są przyczyny wypowiedzenia?

 • Płatnik VAT a płatnik ryczałtu za wynajem

  Jestem płatnikiem VAT jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą, a jednocześnie płacę ryczałt 8,5% za dochody z wynajmu mieszkania. Czy te deklaracje nie są sprzeczne w oczach urzędu skarbowego? Oprócz tego mam dochody z umowy o pracę w Niemczech, które rozliczam w Niemczech.

 • Umowa najmu a podatek od czynności cywilnoprawnych

  Czy zawarcie umowy najmu podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych?

 • Umowa najmu mieszkania

  Jaki jest typowy wzór umowy podnajęcia mieszkania pomiędzy osobami fizycznymi (nie w celu prowadzenia działalności gospodarczej) na czas określony? Czy taka umowa powinna być spisana w obecności notariusza - właścicielem mieszkania jest chyba obcokrajowiec. Czy taka umowa powinna być zarejestrowana w Urzędzie Skarbowym? Jeżeli strona najmująca nie chce, aby podnajemca się zameldował, jak długo można \"przebywać\" w takim lokalu bez zameldowania? Na jakie punkty umowy należy szczególnie zwrócić uwagę? (pisze potencjalny podnajemca)

 • Kaucja na należności z najmu w TBS

  Czy TBS może potrącać z kaucji zwrotnej wpłaconej przez najemcę lokalu mieszkalnego jakieś opłaty za amortyzację mieszkania w chwili rozwiązania umowy najmu?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane