Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zadłużenie mieszkania własnościowego w spółdzielni. Kto spłaca.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam .
  Moi rodzice mają własnościowe mieszkanie wykupione w spółdzielni.
  Powstało zadłużenie, dość spore. Spółdzielnia skierowała sprawę do sądu. I tu rodzi się moje pytanie. Rodzice jako właściciele są zobowiązani do zapłaty zaległości jak również do pokrycia kosztów sądowych, gdy będzie po wszystkim... Jednak z jakiego tytułu ja ( osoba lat 20, studentka na studiach dziennych, która nie ma obecnie żadnych dochodów ) również jest osobą pozwaną w tej sprawie ?
  Wynika to z faktu że jestem tu zameldowana ? Bo równie dobrze może być tu zameldowany Pan Kowalski który od 20 lat nie przestąpił progu mieszkania .. z resztą mój brat również jest wpisany jako osoba zameldowana. Jest osobą pracującą i on pozwu nie dostał.. ( w sumie to dobrze , ale mi też się nie uśmiecha widnieć w Krajowum Rejestrze Dłużników do czasu aż wszystko nie zostanie spłacone )

  Liczę, że ktoś mnie oświeci :)

  Odpowiedz Cytuj
 • Zadłużenie pewnie będą wszyscy spłacać poprzez podwyższenie czynszu lub innych opłat, albo pojedyncza osoba spotka się z komornikiem, zależy. U nas zarządza gestor i cała księgowość i biurokracja jest bardzo przejrzyście prowadzona, nie ma żadnych kolosalnych zadłużeń, my mieszkańcy wiemy na czym stoimy i w jakiej jesteśmy sytuacji, gestor bardzo dobry zarządca.
 • Reklama

 • mieszkaniec
  Wysłany: 2018-01-17 00:50:48

  Witam! Czy może ktoś doradzić? A mianowicie. Przy kupnie mieszkania poprzedni właściciel dostarczył zaświadczenie z administracji o nie zaleganiu z czynszem za miesiąc wrzesień. Mieszkanie zostało kupione 15 września. Po 3 miesiącach admini zostawiła w skrzynce informacje o saldzie mieszkania iż jest zadłużenie. Udałem się do admini. i Pani pow mi że zadłużenie jest za miesiąc wrzesień pokazałem więc zaświadczenie które zostało wystawione przez inna (koleżankę) o nie zaleganiu.Pow że ja tego nie zapłacę bo z zaśw wynika iż jest wszystko uregulowane. Po upływie 6 miesięcy znowu w skrzynce została zostawiona info (stan salda za mieszkanie) i znowu po 6 mieś. Cały czas Ja to ignoruję. Nadmieniam iż nie dostałem wezwania do zapłaty za konkretnie jakiś miesiąc a ni do rąk własnych. Moje pyt. Jaki jest termin przedawnienia zaległości ? Czy administracja może mi coś zrobić? Przypomnę że mam orginał zaśw z konkretnym podpisem i pieczątką osoby która to wystawiała o nie zaleganiu z opłatami.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.