Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

zameldowanie na pobyt stały

Kilka dni temu zmieniłem stan cywilny i zostałem szczęśliwym małżonkiem.Mieszkam z moja rodziną w mieszkaniu własnościowym.Postanowiliśmy zamieszkać z żoną w moim mieszkaniu.jak wygląda sprawa zameldowania mojej żony w moim mieszkaniu na pobyt stały(słyszałem że na początku możliwy jest tylko meldunek na czas określony)

2005.9.5 21:54:9

Odpowiedzi w temacie: zameldowanie na pobyt stały (8)

W jakim świecie Ty żyjesz, że takie bzdury wypisujesz. Ludzie meldują się na pobyt stały w miejscu stałego zamieszkania i tyle.

2005.9.6 12:42:47

Zameldowanie jest bardzo prostre nowej małżonki, właściciel mieszkania musi z osobą do zameldowania stawić się w urzędzie meldunkowym z aktem własności mieszkania, dowodem osobistym i potwierdzić chęć zameldowania w swoim mieszkaniu na pobyt stały osoby którą chce zameldować. Jeśli mieszkanie nie jest własnościowe musi to być dokument potwierdzjący prawo do władania lokalem np. Przydział lokalu. Gorzej jest z wymeldowaniem i nad tym należy się zastanowić, gdyż potem nie można już takiej osoby wymeldować bez jej zgody w żadnym wypadku nawet z mieszkania własnościowego.Może jednak lepiej pomeldować na czas określony i zobaczyć co będzie.

2005.9.6 12:57:19

Trzeba iść do Urzędu Gminy właściwego ze względu na miejsce pobytu i dopełnić obowiżaku meldunkowego zameldowania na pobyt stały skoro żona zamieszkała - z mężem w jego lokalu. Nie jest mi znana "zasada kwarantanny" i takiej nie ma o czym z pewnością mogą poinformować urzędnicy w dziale ewidencji pobytu ludności

2005.9.6 12:58:3

To chyba jednak ty bzdury piszesz. Ludzie się zameldowuja na pobyt staly jeśli w miejscu przebywania mają zamiar pozostać na stałe, a nie tam gdzie stale przebywają. Przy zameldowaniu liczy się wola osoby ktora chce dokonac zameldowania, a nie fakt przebywania stale pod danym adresem. Można stale przebywać w jednym miejscu a zamiar pobytu stalego zglosic gdzies indziej. Stale przebywanie nie oznacza obowiązku zameldowania na pobyt stały a moze tylko potwierdzac fakt przebywania.

2005.9.9 14:27:13

oD RAZU MOŻE pan ZAMELDOWAĆ ŻONĘ NA POBYT STAŁY

2006.5.11 0:16:59

to jest zależne na jaki czas chcesz zameldować małżonkę? jeśli planujesz 2 miesiące małżeństwa to na czs tymczasowy jeśli małżeństwo będzie trwać dłużej to na stały pobyt!

2008.5.5 13:48:0

Witam po śmierci ojca nie było podziału majątku itd. Obecnie mam męża którego chciałabym zameldowac. Moje pytanie jest takie czy moja mama może to zrobić?

2017.7.28 13:43:6

Witam chciałam zapytać czemu jak mam z dziećmi stały meldunek w mieszkaniu które jest przyznane z urzędu mojemu chłopakowi ale ze wzgledu iz ma zaległości chcą cofnąć tytuł prawny do lokalu i przejmie mieszkanie jego siostra czy może mnie wyrzucić?

2018.3.27 21:15:47

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika