Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Zamiana mieszkania komunalnego

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Od 27 lat zajmuję wraz z matką mieszkanie komunalne, które na własny koszt dopiero zostało przez nas wyremontowane o powierzchni w umowie 26m kw.w metraż mieszkania wliczony jest tylko jeden pokój, pozatym posiadamy jeszcze drugi pokój, kuchnie, strych, korytarz oraz łazienkę nie w liczona w czynsz, ze względu na skośne dachy. W ubiegłym roku właściciele lokalu czyli gmina poinformowli nas o planowanym w 2016 roku remoncie budynku, m.in. centralne ogrzewanie. W zwiazku z tym nastąpiła by podwyżka czynszu, na co zgodzilismy się podpisując stosowne oświadczenie. Niestety planowanego remontu nie było, gdyz stwierdzono iż nie zdążą przed zimą, więc przełożono remont na wiosne br. Remont również nie nastąpił. Pod koniec sierpnia od osób trzecich dowiedzieliśmy się o tym, że planowany remont wkrótce się rozpocznie, na ten czas zostanie nam udostepniony lokal zastępczy. Niestety po rozmowie z właścicielami dowiedziliśmy się, że musimy sie wyprowadzić już na zawszę gdyż lokal w którym mieszkam zostanie przekazany rodzinie mieszkającej obok ze względu na to, że mają dużo dzieci (wczesniej już proponowano im inne większe mieszkanie, natomiast się nie zgodzili, a jeden z najemców lokalu obok pracuje w gminie). W związku z czym zaproponowano nam małe jednopokojowe mieszkanie o metrażu mniejszym niż 26m kw. na które oczywiście się nie zgodziliśmy. Jakie mamy prawa jako najemcy lokalu i jakie warunki muszą zapewnić nam właściciele, czy powód dla którego chcą nas "wyrzucić" z obecnego mieszkania jest wystarcząjący ?

    Odpowiedz Cytuj
  • Witam, czy jest możliwa zamiana mieszkania komunalnego w którym płacę czynsz (niewykupione) na inne w innym mieście, o podobnym standardzie, opłatach i metrażu. Dużo jest załatwiania i zabawy z taką sprawą?
  • Reklama

  • do usunięcia,coś mi się źle włączyło
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane