Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

ZAMIANA MIESZKANIA WŁASNOŚCIOWEGO NA SPÓŁDZIELCZE-PILNE!!!!!!!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • MAM TAKĄ SYTUACJĘ. MAM MIESZKANIE WŁASNOŚCIOWE. WŁASCICIELEM JESTEM TYLKO JA, CHCE JE ZAMIENIĆ NA MIESZKANIE SPÓŁDZIELNCZE LOKATORSKIE, KTÓREGO UŻYTKOWNIKAMI SĄ 3 OSBBY 9MATKA I 2 CÓRKI), KAŻDA MA PRAWO DO 1/3. NAJPIERW JEDZIEMY DO NOTARIUSZA,U KÓREGO DOKONAMY TAK JAKBY SPRZEDAŻY NASZEGO MIESZKANIA NA 1 OSOBE (MATKĘ), A PÓŹNIEJ JEDZIEMY DO SPÓŁDZIELNI ZAWRZEĆ UMOWE SPÓŁDZIELCZĄ (SPÓŁDZIELNIA ZAWIERA UMOWE Z WAMI), MAM PYTANIE: PONIEWAŻJEDZIEMY NAJPIERW DO NOTARIUSZA A PÓŹNIEJ DOP SPÓŁDZIELNI TO PRZEZ PEWNIEN MOMENT TE 3 OSOBY BEDĄ MIAŁY PRAWA DO 2 MIESZKAŃ. JAK ZABEZPIECZYĆ SIE ZEBY PO WYJSCIU OD NOTARIUSZA KOBIETY NAGLE NIE STWIERDIZŁY ZE NIE IDĄ DO ŻADNEHJ SPÓ LDZIELNI NIC PODPISYWAĆ?

  Odpowiedz Cytuj
 • nick
  Wysłany: 2007-05-15 10:07:36

  powinny cię zrobić w konia ze względu na twoją pazerność
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Payti
  Wysłany: 2007-05-15 10:21:11

  Ale żeś się nick popisał z tą odpowiedzą !!!
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zmiana mieszkania a ustalenie alimentów

  Czy zamiana mieszkania lokatorskiego na spółdzielcze własnościowe dokonana między braćmi daje podstawę matce dzieci uprawnionych do alimentów do dodatkowych roszczeń finansowych związanych z większą wartością księgową mieszkania własnościowego? Poprzednio zajmowane mieszkanie lokatorskie, zgodnie z aktem notarialnym regulującym rozliczenia majątkowe rozwiedzionych małżonków, było pozostawione do wyłącznej dyspozycji zamieszkującego w nim ojca dzieci. Czy sprzedaż tego mieszkania własnościowego w celu kupna innego (związana z przeprowadzeniem się do innego miasta) daje podstawe do roszczeń finansowych byłej żonie lub dzieciom?

 • Zamiana

  Posiadam mieszkanie własnościowe (wspólnota mieszkaniowa mieszkań komunalnych) chciałabym je zamienić na inne większe, ale nie mogę tego zrobić na mieszkanie komunalne ponieważ posiadam jeszcze inną nieruchomość na własność i wtedy mieszkanie zostanie mi zabrane ( to zamienione) taką otrzymałam informację u zarządcy.czy mogę zamienić te moje mieszkanie własnościowe na mieszkanie spółdzielcze (nie jestem członkiem żadnej spółdzielni) i nie stracę do niego prawa jak do mieszkania komunalnego, będę mogła nim dysponować np. wynająć?

 • Egzekucja z mieszkania spółdzielczego

  Czy komornik może licytować lokal mieszkalny, do którego małżonkowie posiadają spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu? Jeśli tak, to co dzieje się wówczas z właścicielami mieszkania, tzn. czy egzekucja odbywa się z dorobkiem inwentarza, czy właściciele zostają eksmitowani?

 • Spółdzielcze własnościowe prawo a członkostwo

  Licytant nabył na licytacji sądowej spółdzielcze własnościowe prawo do mieszkania. Czy spółdzielnia ma prawo żądać od nabywcy wniesienia opłaty członkowskiej? Czy jeśli nabywca chciałby sprzedać to mieszkanie w ciągu np. 3 miesięcy od daty jego przysądzenia, to czy ma obowiązek zgłaszać się do spółdzielni mieszkaniowej w celu dopełnienia jakichkolwiek formalności?

 • Prawo spółdzielcze własnościowe a własność

  Czy posiadanie własnościowego spółdzielczego prawa do lokalu mieszkalnego jest równoznaczne z posiadaniem prawa własności?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane