Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

A jak nie bede PLACIL to co przyjedzie do SZWECJI rutkowski!!!!

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dowalili mi 800 zl a place 400 nie mam wiecej to co komornika mi tu przysla????albo zaaresztuja????.....te polskie sady sa stronnicze.Tak wielu ojcow to..G....je ale wiele matek tez jedzie po calosci..

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Montaż maszyn z części obcych

  Spółka z o. o. zajmuje się montażem maszyn w Polsce dla firmy ze Szwecji. Części montowanych maszyn pozostają na każdym etapie własnością szwedzkiej firmy i przywożone są ze Szwecji. Polska firma składa maszyny z części po czym gotowe maszyny są wywożone do Szwecji. Polska firma wystawia jedynie fakturę za usługę - montaż. Czy polska firma powinna wykazać w jakiś sposób w swojej księgowości te części do maszyn?

 • Naliczanie VAT

  Jestem przedsiębiorcą, który wykonuje usługi na terenie innego kraju - Szwecji. Jetem podmiotem, który nie zatrudnia pracowników, wszelkie usługi wykonuje sam. Mój podmiot gospodarczy, wykonuje wszystkie usługi dla firmy szwedzkiej na zasadzie firmy podwykonawczej. Zgodnie z przepisami nie jestem zarejstrowany do VAT w Polsce, nie naliczam podatku VAT, ponieważ nie przekroczyłem dotychczas kwoty 50.000 zł. Jak również moja działalność jest związana tylko z nieruchomościami znajdującymi się na terenie Szwecji, zgodnie z przepisami UE całość podatku VAT mam obowiązek odprowadzać w Szwecji. Całość podatku należnego VAT od moich usług odprowadza szwedzka firma z którą współpracuję, jest to zakontraktowane w umowie o współpracy. Firma współpracująca ze mną otrzymuje faktury bez naliczonego podatku VAT. Dotychczas nie posiadam żadnych dochodów z tytułu wykonywania usług w kraju. Niestety w miesiącu grudzień przekroczyłem kwotę 50.000 zł. Moja księgowa twierdzi, że mimo faktu przekroczenia progu VAT, z powodu wykonywania wszystkich usług w Szwecji, usług związanych tylko z nieruchomościami na terenie Szwecji, nie mam obowiązku naliczania VAT, ponieważ ten podatek VAT jest odliczany w Szwecji przez firmę współpracującą. Czy powinienem zaniechać rejestracji jako podatnik VAT-u w Polsce i złożyć tylko oświadczenie do US o sposobie współpracy i odprowadzaniu podatku VAT w Szwecji?

 • Świadczenie usług budowlanych w Norwegii i Szwecji

  Moja firma ma świadczyć usługi budowlane i remontowe w Norwegii i Szwecji. Fakturę będę wystawiać dla firm norweskiej i szwedzkiej. Jaki VAT zastosować? Czy będzie to nie podlegało polskiemu VAT, a wtedy, czy muszę się rejestrować w tych krajach dla potrzeb VAT, czy też VAT może rozliczyć nabywca? Czy jest możliwe, że fakturę za te usługi wystawię z polskim VAT 22% lub 7% i zapłacę VAT w Polsce?

 • Montaż z powierzonych części

  Spółka z o.o. zajmuje się montażem maszyn w Polsce dla firmy ze Szwecji. Części montowanych maszyn pozostają na każdym etapie własnością szwedzkiej firmy i przywożone są ze Szwecji. Polska firma składa maszyny z części po czym gotowe maszyny są wywożone do Szwecji. Polska firma wystawia jedynie fakturę za usługę - montaż. Czy jest to dla polskiej firmy wewnątrzwspólnotowe nabycie towaru?

 • Wyjazd dziecka za granicę

  Małoletnie dziecko posiadające obywatelstwo polskie i szwedzkie w wyniku przeprowadzonego procesu rozwodowego pozostaje przy matce w Polsce. Czy wyjazd dziecka do Szwecji, do przebywającego tam ojca, może być wykorzystane, w świetle prawa szwedzkiego, do zmiany miejsca stałego pobytu dziecka, wbrew postanowieniu Sądu polskiego i woli matki? Czy dziecko po przekroczeniu granicy Szwecji podlega przepisom prawa rodzinnego Szwecji, czy też honorowane są decyzje Sądu Rodzinnego w Polsce?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane