Forum prawne

Alimenty

Witam, mam pytanie dotyczące alimentów , pobieram je już od matki , teraz złożyłem wniosek o zasądzenie alimentów od ojca ? kwoty te nie będą zbyt wysokie a zamierzam dziennie studiować więc zamierzam starać się o stypendium socjalne . Czy w świetle prawa będę wtedy osobą samodzielną czy nie ?

2013.9.10 21:35:57

Odpowiedzi w temacie: Alimenty (6)

witam rostałem się z dziewczyna i mamy 4 miesieczną curke i chce mie podaci o alimenty ja zarabiam 1500zł ile mogą mi sasodzici do płacenia

2013.9.10 21:29:54

PS Czekam na szybką odpowiedź !! z góry dziękuję :)

2013.9.10 21:37:1

Tak, w śwoetle prawa będziesz wtedy osobą samodzielną i na wniosku o stypednium socjalnym będziesz uwzględniać tylko siebie i swoje dochody (czyli łączną kwotę alimentów, zarówno od matki jak i od ojca). Ponadto do takiego wniosku będziesz musiał załączyć prodotkuł z rosporawy/decyzję sędziego o przyznaniu alimentów.

2013.9.11 12:8:48

Wysokość alimentów nie zależy od faktycznych dochodów, ale możliwośći zarobkowych i majątkowych (art. 135 k.r. i op.), czyli kwoty jaką możesz osiągnąć w pełni wykorzystując swoje umiejętności zawodowe, wykształcenie, doświadczenie itp. Prawnie, nie mogą przekroczyć 60% możliwości zarobkowych.

2013.9.11 12:12:27

WIELKIE DZIĘKI, jest to dla mnie bardzo dobra wiadomość .

2013.9.11 22:50:14

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika