Forum prawne

ALIMENTY

Witam.
Mam 18 lat, dalej sie ucze w technikum. Moj biologiczny ojciec nigdy nie placil alimentow, czy ja jako pelnoletni moge sam zlozyc wniosek o alimenty, co mi do tego bedzie potrzebne i jaka kwote moge uzyskac jako osoba ktora sie uczy.

Pozdrawiam.

2011.9.23 21:40:47

Odpowiedzi w temacie: ALIMENTY (2)

witam:)mam 18lat rozstałam sie własnie ze swoim partnerem chce podac go o alimenty.on nie pracuje nigdzie na umowe tylko na czarno dorywczo nic nie moge udowodnic.nie wiem ile zostałoby mi przyznane ..obliczajac koszta miesiczne mleka i pampersow wychodzi 430zł.ja mieszkam ze swoimi rodzicami.a on jak narazie nie wiem gdzie mieszka.czy ktos mogłby mi pomoc i powiedziec w jaki sposob mogłabym dostac taka sume??

2012.2.18 21:53:46

witam znalazłem sie w takiej sytułaci ze znajduje sie za granica dokładnie w islandi w polsce mam synka 2letnigo nie jestem ani nie byłem zonaty z jego mama... a niestety ta mnie zostawiła... kazała sobie płacic na dzaiecko bo jak nie to pojdzie do sondu... a zeby tego uniknac... wysyłam jej co miesiac kwote jak sobie zarzyczyła + do tego paczki z zabawkami ubrankami i tp... ale matce dziecka to chyba nie wystarcza bo chce mi załorzyc sprawde o alimety jak mowiłem jestem za granica i nie jestem zatrudniony na 100% tylko na 35%... i jestem człowiekiem bez wykształcenia... jak by miało to jakies znaczenie mam lat 22 matka mojego dziecka nie pracuje i nie zamierza podjac sie zadnej pracy... gdyby dała sprawe do sondu ile mogł bym dostac alimetow do płacenia za wszelka pomoc bardzo dziekuje

2012.6.7 0:20:49

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika