Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

ALIMENTY - A INNE ZOBOWIĄZANIA!

Proszę o radę. Mam sądownie przyznane alimenty na dwoje dzieci. Mąż pomimo wyroku nie kwapił się do płacenia. W sądzie poradzono mi żebym złożyła pozew bezpośrednio u pracodawcy aby uniknąć kosztów jakie pobiera sobie komornik z tyltułu egzekucji. Zaniosłam Decyzję sądu do zakładu pracy męża przyjęli papiery złożyłam pisemne oświadczenie, że kwotę zasądzoną zakład pracy ma przesyłać na mój adres. Dzień przed przesłaniem almentów dostałam z zakłądu pracy męża pismo że mąż ma zajęte wynagrodzenie na poczet długu z ZUS i nie mogą wypłacić mi alimentów. Nie wiem co dalej mam zrobić w tej sprawie i do kogo się z tym zwrócić. Proszę o odpowiedż jaka jest kolejność egzekwowania należności .

(IKA)

2003.11.10 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: ALIMENTY - A INNE ZOBOWIĄZANIA! (7)

Każdy zakład pracy sporządza listę płac wg tabeli w której w 1 -szym punkcie ujęte są zobowiązania na poczet alimentów. Uważam, że zakład pracy jest w błędzie i trzeba im to powiedzieć. Zakład pracy ma prawo zająć max. 60 % zarobków w przypadku alimentów.

2003.11.11 15:37:27

Do Elizy:
pracodawca na podstawie tylko wyroku sądowego i oświdczenia matki nie ma obowiązku potrącać wynagrodzenia, musi być wszczęta egzekucja komornicza i na podstawie tej egzekucji pracodawca ma obowiązek wypłacić zobowiązanie alimentacyjne w pierwszej kolejności od pozostałych zobowiązań. Pozdrawiam

2003.11.14 22:47:22

Szymonie - pracodawca na podstawie wyroku i oświadczenia matki MA OBOWIĄZEK potrącać z wynagrodzenia, jeżeli wyrok sądu został opatrzony klauzulą wykonalności. Myślę, że klauzula wykonalności znajduje się na wyroku tej pani, ponieważ zakład pracy nie przyjąłby wyroku bez klauzuli bezpośrednio od matki. Jeżeli nie ma klauzuli na wyroku, wówczas wymagana jest egzekucja komornicza.

2003.11.15 18:47:57

Zgadza sie. zakład pracy ma obowiazek w pierwszej kolejnosci potracic alimenty. Komornik nie jest tu potrzebny. Do komornika oddaje sie soarawe wowczas,jesli sa ległosci i chce sie je odzyskac.A do tego,zeby alimenty były odtracane bezposrednio z pensji wystarczy wyrok z klauzula wykonalnosci i pisemne oswiadczenie matki.

2003.11.19 15:9:10

Witam prubuje pomuc koledze,mam takie pytanko jeśli ma 5dzieci i płaci alimenty po 350zl na każde jedno a zarabia 2100 może komornik zabierać mu pieniadze z wynagrodzenia miesięcznego gdzie ma umowę o pracę,mi się wydaje że raczej nie bo państwo by płaciło matce dziecka pieniądze a jak dzieci urosną to państwo patrzy na to że ta piątka dzieci bendzie pracowała a wywczas bendzie płaciła podatki więc państwo i tak bendzie się cieszyło że mają zysk jest to prawda?

2018.4.19 22:25:20

Dziś miałem sprawę przed sadem rodzinnym o alimenty do tej pory płaciłem 600 zl na każde dziecko chciałem dodać ze mam 2 córki jedna 20 lat druga 11 córka, Starsza córka wraz z była zona zadaj ode mnie 5000 złotych. Chcę nadmienić ze mój dochód miesięczny to 3100 z umowy o prace i 950 za wynajem mieszkania z tego place kredyty w wysokości 1800 zl który zaciągnąłem na remont wyżej wspominanego mieszkania i 1200 alimentów.Czy i ile może podnieść mi sad alimenty

2018.5.15 19:41:26

Adwokat Magdalena Rymkiewicz-Aranowska to osoba, na którą można liczyć nie tylko w sprawach rodzinnych. Jej wiedza, doświadczenie i umiejętność pracy z klientem przekładają się na skuteczne rozwiązania. W mojej sprawie adwokat Rymkiewicz-Aranowska była niezwykle pomocna i profesjonalna. Gorąco polecam jej usługi każdemu, kto potrzebuje skutecznej reprezentacji w sprawach rodzinnych. W ofercie Pani adwokat są również płatne porady prawne, kontakt: 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/

2024.3.7 13:16:46

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika