Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

alimenty a niepełnosprawność dziecka

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2004-09-08 00:00:00

  Jaki wpływ na ustalenie kwoty alimentów ma fakt niepełnosprawności dziecka (mpd)?

  (gosza)

  Odpowiedz Cytuj
 • renata
  Wysłany: 2004-09-15 08:17:29

  Duży. Dziecko niepełnosprawne wymaga dodatkowych konsultacji lekarskich, dodatkowych zabiegów, często niedostepnych w ramach ubezpiecznia, W zależności od stopnia niepełnosprawności czasami konieczna jest rezygnacja matki dziecka z zarobkowania, by mogła w pełni zajać sie opieka nad dzieckiem. Alimenty przyznawane na dziecko niepełnosprawne sa zawsze wyzsze, niż alimanty przyznane w tych samych okolicznosciach na to samo dziecko, gdyby było ono w pełni zdrowe.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama


 • Wysłany: 2008-10-16 23:03:18

  mam za nidlugo sprawe rozwodowa i w tym alimenta dziecko niepelnosprawne ile moge rzadac alimentuw
  Odpowiedz Cytuj
 • Ja dostałam 350 zł na syna chorego na auttyzm, gdzie tatuś jest młody (30lat) tylko uchyla się od pracy, a na drugiego zdrowego 250!!! Nie jest powiedziane że sąd przyzna wysokie alimenty, mam 600zł na obu synów, w tym na chorego wydaje ponad 1200 miesięcznie,a zdrowego ok 900zł, nie stać mnie na leczenie, a sądu to nie interesowało.
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Obowiązek alimentacyjny wobec dziecka i żony

  Czy obowiązek alimentacyjny dzieli się na obowiązek wobec współmałżonka po rozwodzie, o którym piszą Państwo oraz obowiązek wobec dziecka? Czy jest to jedna i ta sama kategoria?

 • Osobiste starania o alimenty dorosłego dziecka

  Czy mogę starać się o alimenty dla pełnoletniego syna (19 lat), który kontynuuje naukę i jest obecnie na moim utrzymaniu, czy syn musi to zrobić sam?

 • Koniec obowiązku alimentacyjnego

  Czy przy świadczeniach alimentacyjnych na rzecz swojego dziecka, istnieje górna granica wieku dziecka do której jestem obowiązany płacić owe alimenty.

 • Alimenty do rąk pełnoletniego dziecka

  Syn kończy w kwietniu 18 lat i płacę na niego alimenty. Czy po uzyskaniu pełnoletniości przez uprawnionego do alimentów można mu doręczyć bezpośrednio alimenty?

 • Alimenty dla rodzica od dziecka

  Czy możliwe jest skuteczne pozwanie dziecka przez rodzica o alimenty w sytuacji, gdy 3/5 dochodów pozwanego jest przeznaczone na pokrycie zobowiązań alimentacyjnych względem jego małżonki i ich małoletniego dziecka zamieszkujących wspólnie z pozwanym? Czy pozwany może być zmuszony do zbycia posiadanych dóbr, jak samochód, mieszkanie, by zaspokoić roszczenia alimentacyjne rodzica?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane