Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Alimenty dla dziecka przebywającego w ZOW

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Jestem opiekunem prawnym młodszego brata, z którym nie mieszkam. Przebywa on w Zespole Ognisk Wychowawczych. Jego rodzice nie interesują się nim w żaden sposób. Dziecko ma zaspokajane bieżące finansowe potrzeby przez Ośrodek, ale wolałabym, żeby alimenty wpływały i zostały mu udostępnione na jego "start". Czy należą mu się alimenty, mimo tego, że jest na utrzymaniu Ośrodka?

  Odpowiedz Cytuj
 • adw. Małgorzata Woźniak
  Wysłany: 2017-02-21 10:23:08

  Witam, Na jakiej podstawie jest Pan opiekunem brata? Sąd ustanowił Pana opiekunem? Czy rodzice mają odebrane prawa rodzicielskie? Alimenty są ustalone przez sąd? Proszę o więcej informacji. Pozdrawiam, adw. Małgorzata Woźniak www.separacja-rozwod.pl
 • Reklama

 • Tak, sąd ustanowił mnie opiekunem prawnym po tym jak zabrał on całkowicie prawa rodzicom, a alimenty nie są ustalone w ogóle.
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane