Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

alimenty na byla zone

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • -
  Wysłany: 2004-09-08 00:00:00

  Czy byla zona, ktora ma zasadzone alimenty na siebie, w przypadku, gdyby byly maz przestal placic, moze zadac alimentow na siebie od jego matki lub siostry?

  (Alize)

  Odpowiedz Cytuj
 • Asiula
  Wysłany: 2004-09-10 08:46:21

  Gdy osoba która jest zobowiązana do płacenia alimentów a tego nie robi może pójść za to do więzienia (unikanie płacenia). Lecz obowiązek ten wtedy może przejśc na jego vrodziców, oczywiście jeżeli będą mieli spore dochodu.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Alize
  Wysłany: 2004-09-10 19:25:30

  Wiem, ze jest taka zasada jezeli chodzi o alimenty na dzieci. Czy to samo dotyczy alimentow na byla malzonke? I jeszcze jedno: piszesz, ze obowiazek moze przejsc na rodzicow. A na rodzenstwo? Czy np. siostra moze zostac pozwana o alimentowanie bylej zony swojego brata, w przypadku, gdy ten nie wywiazuje sie z platnosci?
  Odpowiedz Cytuj
 • Asiula
  Wysłany: 2004-09-13 07:01:21

  Wydaje mi się że nie ma różnicy czy płaci się alimenty na dzieci czy na współmałżonka. Natomiast czy może przejść na siostrę?Hmm. Czytałąm że taki obowiązek przechodzi na członków rodziny w linii prostej czyli matkę ojca. Nie sądze jednak aby sąd obciążył siostrę za alimenty brata. Musisz o tym poczytać.Poszukaj w internecie o zasadach płącenia alimentów...
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Obowiązki rozwodzących się małżonków

  Moja żona po 8 miesiącach współżycia z innym mężczyzną na osobnym mieszkaniu, wraca do naszego wspólnego domu wraz z dzieckiem. Sprawa rozwodowa trwa. Żona po powrocie (jest współwłaścicielem naszego domu) nie chce partycypować w kosztach utrzymania domu. W jaki sposób mogę zmusić żonę do płacenia na utrzymanie domu? Na dziecko zostały zasądzone alimenty w wysokości 500 zł miesięcznie. Czy muszę dalej płacić te alimenty, kiedy teraz ja utrzymuję cały dom i pokrywam codzienne utrzymanie dziecka?

 • Osobiste starania o alimenty dorosłego dziecka

  Czy mogę starać się o alimenty dla pełnoletniego syna (19 lat), który kontynuuje naukę i jest obecnie na moim utrzymaniu, czy syn musi to zrobić sam?

 • Pozew o podwyższenie alimentów

  Na kolejnej rozprawie o wysokość alimentów sędzia zaproponował ugodę, na którą obie strony wyraziły zgodę. Czy jest jakiś czas, który musi upłynąć, aby wnieść wniosek o obniżenie lub podwyższenie alimentów dla każdej ze stron? Czy taki wniosek może wpłynąć już np. po 2 miesiącach od uprawomocnienia się wyroku?

 • Obowiązek alimentacyjny wobec dziecka i żony

  Czy obowiązek alimentacyjny dzieli się na obowiązek wobec współmałżonka po rozwodzie, o którym piszą Państwo oraz obowiązek wobec dziecka? Czy jest to jedna i ta sama kategoria?

 • Zasądzenie alimentów w trakcie rozwodu

  Czy w trakcie trwania sprawy rozwodowej z mojego powództwa, pozwana może składać wnioski o alimenty lub ewentualnie inne wnioski o zabezpieczenie finansowe?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane