Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Alimenty na dziecko

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Edek alimenty.pl
    Wysłany: 2009-02-11 22:05:37

Mam nieletniego syna oraz pełnoletnią córkę która w czerwcu 2007 roku zakończyła naukę w szkole średniej. Do tej pory płaciłem alimenty na syna 450 zł i 550 zł na córkę mimo iż moje zarobki to 1300 brutto które zasądzone zostały poprzez wyrok sądowy w 2005 roku o alimenty. We wrześniu 2007 roku na sprawie rozwodowej była żona powiedziała że córka nie będzie kontynuowała dalej nauki i wyjechała do Anglii do chłopaka.Nie zostało to jednak zaprotokołowane i sąd przy rozwodzie podtrzymał obowiązek alimentacyjny na syna w wysokości 450 zł a co do córki powiedział tylko że już wszystko jasne. Nie opłacałem od tamtej pory alimentów na córkę bo sędzia powiedział ,że jej już nie przysługują , nie wnosiłem do sądu o ustanie obowiązku alimentacyjnego bo nie miałem pojęcia że tak trzeba, myślałem że liczy się wyrok z 2007 r.o rozwód gdzie są zasądzone alimenty tylko na syna. W lipcu 2008 r. otrzymałem od córki list polecony w którym oznajmiła iż w związku z kontynuacją nauki prosi o uregulowanie płatności za wrzesień-czerwiec 2007/2008 po 550 zł za każdy miesiąc, w liście znajdowały się również kopie jakiś dokumentów dotyczących nauki. Okazało się ,że córka rozpoczęła w Anglii kurs Języka Angielskiego w stopniu podstawowym. Otrzymałem od komornika list iż zajmuje moje wynagrodzenie i zadłużenie wynosi prawie 13 000 zł w rozmowie z nim opowiedziałem mu wszystko a on mi powiedział ,że ma to w dupie. We wrześniu 2009 urodziła mi się córeczka a z pensji otrzymuję około 360 zł . Błagam o podpowiedź co mogę zrobić
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

• marika alimenty.pl
    Wysłany: 2009-02-13 12:08:38

Witam Otóż tydzień temu mąż wyprowadził się z domu beż żadnego słowa zabierając wszystkie swoje rzeczy i kilka rzeczy z domu np. telewizor. Mnie w tym czasie nie było w domu. Nie kontaktuje się ze mną wcale ani z naszym 2 letnim synkiem. I nie ma nawet zamiaru tego robić. Chcę złożyć wniosek o alimenty, chodzi mi o kwotę na dziecko przynajmniej 500zł. Mąż teraz nie pracuje nigdzie ,mieszka u swoich rodziców, ale ma na sobie trochę pola przepisanego przez jego rodziców. I chcę równoeż złożyć o alimenty na siebie tylko nie wiem i jaką kwotę mam sie ubiegać. Najlepiej tak około 800zl. Ja nigdzie nie pracuję, mam na utrzymaniu synka, a są opłaty w domu i nie mam z czego poopłacać. Czy dostanę takie alimenty o jakie się ubiegam czy mniejsze. Pozwu jeszcze nie złożyłam. I po jakim czasie od złożenia pozwu dostanę pierwsze pieniążki.
    Odpowiedz Cytuj
  • marika alimenty.pl
    Wysłany: 2009-02-13 12:21:22

Witam Otóż tydzień temu mąż wyprowadził się z domu beż żadnego słowa zabierając wszystkie swoje rzeczy i kilka rzeczy z domu np. telewizor. Mnie w tym czasie nie było w domu. Nie kontaktuje się ze mną wcale ani z naszym 2 letnim synkiem. I nie ma nawet zamiaru tego robić. Chcę złożyć wniosek o alimenty, chodzi mi o kwotę na dziecko przynajmniej 500zł. Mąż teraz nie pracuje nigdzie ,mieszka u swoich rodziców, ale ma na sobie trochę pola przepisanego przez jego rodziców. I chcę równoeż złożyć o alimenty na siebie tylko nie wiem i jaką kwotę mam sie ubiegać. Najlepiej tak około 800zl. Ja nigdzie nie pracuję, mam na utrzymaniu synka, a są opłaty w domu i nie mam z czego poopłacać. Czy dostanę takie alimenty o jakie się ubiegam czy mniejsze. Pozwu jeszcze nie złożyłam. I po jakim czasie od złożenia pozwu dostanę pierwsze pieniążki.
    Odpowiedz Cytuj
  • yapnik alimenty.pl
    Wysłany: 2009-02-13 21:47:20

Witam.Mam taki problem.Z moją małżonką nie jestam już 10lat (bez rozwodu), mamy 2 dzieci.Żona wyjechała za granicę gdy młodsze dziecko miało niespełna rok-dzieci od tej pory przebywają u teśców.Po jakimś czasie ja również wyjechałem.Od 4 lat jestem w Polsce i ułożyłem sobie życie z inną kobietą. Przez 4 lata naszej rozłąki oczywiście łożyłem na dzieci i utrzymywałem z nimi dość regularny kontakt.Teraz otrzymałem pozew o alimenty.Najgorsze jest to,że żona pisze w nim, że samodzelnie wychowuje dzieci(cały czas jest za granicą) i pracuje jako szwaczka (pracowała ale w Polsce-teraz robi coś zupełnie innego) .Ząda po 500zł na każde dziecko.Czy na wysokość alimentów wplynie fakt,że mam dziecko ze związku pozamałżeńskiego i jak udowodnić to, że w pozwie napisała nieprawdę?
    Odpowiedz Cytuj
  • marta1 alimenty.pl
    Wysłany: 2009-02-15 11:23:43

Witam mam takie pytanie jesli mój mąż zarabia 2.300zł i mamy dwoje dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym ile moge żądać alimentów? w pozwie napisałam 1.600zł po 800zł na jedno dziecko gdzie ja jestem osobą bezrobotną mam na utrzymaniu mieszkanie i rachunki typu woda gaz prąd i czynsz a maz mieszka z rodzicami gdzie rodzice jego pracują.a do tego moj mąż nadużywa alkoholu gdzie mam dowody ze oddawałam go na leczenie przez gmine ale on sie nie stawiał a po drugie leczył sie tabletkami ale je przepił i miał wszywke którą też przepił . chciała bym mu ograniczyc kontakt z dziecmi zeby je odwiedzał pod nadzorem kuratora bo boje sie ze bedzie przychodził pod wpływem alkoholu juz mąż raz był podawany o alimenty na pierwsze dziecko ale musiałam wycofac bo mieszkałam wtedy znim a on i jego rodzina mi groziła ze mnie stąd wyrzucą na ulice byłam tam bez zameldowania starałam sie o mieszkanie i dostałam je z gminy pomocy szukałam w centrum pomocy w rodzinie gdzie na wszystko mam dokumenty czy mam jakies szanse na wygranie i ograniczenie kontaktów z dziecmi gdzie jego rodzina mi zagroziła ze po trupach to mnie zniszczą bardzo sie tego boje sprawe pierwsza mam 2 marca 2009r prosze o pomoc boje sie bardzo bo z pierwsza sprawa na pierwsze dziecko było okropnie .boje sie ze znowu bede przechodzic to samo co przedtem
    Odpowiedz Cytuj
  • Wiktoria alimenty.pl
    Wysłany: 2009-02-16 16:11:03

Witam,Mam dwoje dzieci pierwsze w wieku 6 lat,drugie ma 5 lat.Mąż pracuje w prywatnej firmie jako monter instalacji zarabia ok 1.300 zł.W jakiej wysokości sąd może mi przyznać alimenty na dzieci?
    Odpowiedz Cytuj
  • iwa alimenty.pl
    Wysłany: 2009-02-16 19:12:37

jak sie pisze pismo na alimenty
    Odpowiedz Cytuj
  • radek alimenty.pl
    Wysłany: 2009-02-18 09:40:41

w stosunku do zarobków 600zł jaki koszt alimentóe=w sad mogł by wyznaczyC>?co droga sprawa mam zone i dziecko na utrzymaniu ?
    Odpowiedz Cytuj
  • jacek alimenty.pl
    Wysłany: 2009-02-22 16:28:13

witam; ile moge placic alimetuw jak zarabiam 800zl.
    Odpowiedz Cytuj
  • Rulon alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-03 15:25:04

Witam! Chciałbym uzyskać odpowiedz na pytanie. Od roku nie jestem już z żoną (nie mamy jeszcze rozwodu i zasądzonych alimentów), ale płace co miesiąc na syna 300zł.Przed rozstaniem wzieliśmy razem kredyt na remont i wyposażenie mieszkania, który teraz ja spłacam. Spłacam rówież rate za sprzęt którego używa żona.Moje zarobki to 1700zł netto. Czy sąd weżmie to pod uwage w momencie zasądzenia kwoty alimentów ? Pozdrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • tatko alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-03 16:55:45

Sąd w pierwszej kolejności będzie brał uzasadnione potzreby dziecka. Czyli weryfkowal koszty utzrymania dziecka podane przez żonę. Potem będzie werfykiwoał Twój dochód dyspozycyjny i w efekcie odsniesie to do wysokości alimentów które wynikaja z poztreb dziecka. Z reguły sądy dzielą koszty po równo na obojga rodziców. Czyli jeśli dziecko kosztuje 800 złotych to Ty będziesz płacił 400 pod warunkiem, ze Cie na to stąc. Ale z Twoich dochodów wynika , że do kwoty 650 złotych byłbys w stanie płacic choc to żadna reguła.
    Odpowiedz Cytuj
  • Eda alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-04 07:54:47

mam 7-demkie dzieci wczoraj była sprawa o alimenty sąd przyznał ogulnie 700 zł a sprawa rozwodowa dopiero się odbędzie .13 .03.09 założyłam mężowi spraweo pozbawienie praw rodzicielskich za znęcanie mąż nie łoży na dzieci od listopada ja otrzymuję zasiłek zgminy i zasiłek rodzinny .Moje pytanie czy mogę się odwołac od postanowienia sądu, i jakie jest są naińsze alimenty bo przeciesz trzeba godnie żyć
    Odpowiedz Cytuj
  • Damian alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-06 20:45:45

Witam wszystkich Mam Pytanie Mam 18 lat uczę się i chciałbym podać Moja Matkę o Alimenty Jak skutecznie Mógłbym To zrobić;> Nie mam Pojęcia z góry dziękuję
    Odpowiedz Cytuj
  • Tormi alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-08 20:17:02

Witam płaciłem eks żonie przez 5 lat alimenty na córke ale w grudniu ubiegłego roku sąd uchylił mnie od płacenia alimentów, płaciłem po270 zł. co miesiąc sąd przyznał mi tez prawa rodzicielskie choc nigdy niemiałem ich zabranych , takie są procedury , a matce ograniczył córka mieszka na stałe umnie ( ojca) mam założoną sprawe o alimenty matka córki nigdzie niepracuje jaką kwotę alimentów sąd może mi przyznać??
    Odpowiedz Cytuj
  • kasiastelm alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-09 08:33:45

WITAM mam pytanie maż otworzył kilka miesięcy temu firme która nie przynosiła dochodu i narobil długów poszedł do pracy z tym ze komornik zajmuje mu pół pensji ja o długach nic nie wiedziałam i teraz nie mam za co zyć a mamy dwoje dzieci i chce podać meża o alimenty zeby sie zabezpieczyć ja na te kredyty nie wyraziłam zgody a mąż zarabia 2500zł ja obecnie jestem na etapie szukania pracy .czy moge złozyc wniosek do sądu o alimenty jak nie mamy rozwodu.
    Odpowiedz Cytuj
  • Kati alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-14 16:43:17

witam, mam pytanie jestem w 9 miesiacu w ciazy, w 3 odeszlam od partnera. Obecnie przeprowadzilam sie do rodziny za granice do Stanow, a z ojcem dziecka nie mam kontaktu mieszka w Polsce. Moje pytanie brzmi czy i w jaki sposob powinam zadac od niego alimentow na dziecko. Dziekuje za wszelkie informacje.
    Odpowiedz Cytuj
  • samotna mama 2 córek alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-17 09:22:03

Witam! Mam zasądzone alimenty na dzieci w kwocie 250 na dziecko,te alimenty zasądzone są od października 2006 r.Chciała bym wystąpić o podwyższenie alimentów,gdyż w chwili obecnej moje córki obie chodzą już do szkoły, więc ich potrzeby się już zwiększyły.Z tym że od lipca 2007 r ex mąż przestał mi płacić i tą sprawą zajmuje się już komornik,tz przyznano mi zaliczkę alimentacyjną.Co powinnam zrobić?Jakie dokumenty zbierać?Jak napisać pozew o podwyższenie?Pozdrawiam!
    Odpowiedz Cytuj
  • karolain alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-18 09:16:11

maz mieszka z inna kobieta i jej dzieckiem maz ma dziecko z pierwszego zwiazku z kturym nie mieszka czy moge zadac w sadzie jakis dodatkowych przywilejów dla mojego dziecka oprócz alimentów
    Odpowiedz Cytuj
  • Wiki alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-18 16:35:13

Ja też mam pytanie, mam 19 lat, za rok mam mature, chce iść ba studia, ale mam ojca ostro kopniętego, który zamierza wyrzucić mnie z domu, za to że potrafie mu wytknac oczywiste bledy wychowawcze odnosnie moich mlodszych braci itd chciałabym wiedziec czy musialby w takim wypadku płacic na mnie alimenty i w jakiej (mniej więcej) wysokości? oraz czy ma prawo wyrzucic mnie z domu i wymeldowac bez zapewnienia innego mieszkania?
    Odpowiedz Cytuj
  • mm alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-21 18:26:45

A ty człowieku co taki głupio mądry jesteś??? Sam sobie wyżyj za 200 zł i powiedz jak jesty ciekawie. A komputer to nie majątek, a pozatym można z niego korzystać u znajomych! PUSTAK!!!!
    Odpowiedz Cytuj
  • Marita799 alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-25 20:49:00

kochana przeczytaj co napisałas i sama sie zastanów nad tym co napisłas............... i zadaj sobie pytanie czy jego obchodzi fakt że Ty nie masz z czego żyć? NIE!!!!!!!!!! NIE OBCHODZI GO WIEC czym Ty sie przejmujesz? jak masz miekkie serce to miej twarda dupcie i sie nie daj, a z niego ściągaj to co Tobie sie nalezy!!!!!!!! powodzenia
    Odpowiedz Cytuj
  • qana alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-28 16:13:04

Witam serdecznie, Jestem dziennikarką i przygotowuję obecnie program o kobietach, które porzucone przez mężów walczą o alimenty sle siebie, tak by mogły dalej godnie żyć. Jeżeli uważasz, że Twoja historia jest warta opowiedzenia, jeśli chcesz ostrzec inne kobiety przed tym co je może spotkać jeśli zapragną odszkodowania od niewiernego męża - bardzo proszę o kontakt. W programie możemy zagwarantować anonimowość. Bardzo proszę o pomoc w realizacji programu. Zdaję sobie sprawę, iż jest to temat niezwykle delikatny i trudny, ale jednak bardzo istotny. Z góry dziękuję za przychylność, gabriela.ryka@onet.eu
    Odpowiedz Cytuj
  • ania__ alimenty.pl
    Wysłany: 2009-04-01 23:01:03

Witam. Mam problem... Właśnie rozstałam się z mężem z którym mam 14- miesięcznego synka. Dziecko ma orzeczenie o niepełnosprawności, pobieram na niego zasiłek w wys. 153zł/mc. Synek wymaga częstych wizyt u specjalistów, czekamy też na operację. Ja mam na siebie gosp. rolne, które nie przynosi mi żadnych dochodów, mam je tylko że tak powiem na papierku. Mąż natomiast jest zarejestrowany w UP jako bezrobotny mimo, że ma własną działalność i zarabia średnio ok. 3tys zł miesięcznie. I w związku z tym mam kilka pytań: 1) Jak mogę udowodnić mężowi, że pracuje i ile zarabia? 2) Jaką wysokość alimentów mogę dostać na dziecko? 3) Czy mogę też liczyć na alimenty na mnie skoro muszę zajmować się chorym dzieckiem? 4) Czy, w razie gdyby mąż nie płacił zasądzonych alimentów mogę ubiegać sie o nie z funduszu alimentacyjnego? Jeśli tak, to po jakim czasie niepłacenia przez męża? Z góry dziękuje za pomoc.
    Odpowiedz Cytuj
  • rodan alimenty.pl
    Wysłany: 2009-04-03 12:03:03

Witam,mam wielki problem,mam przyznane do płacenia alimenty na syna ,kobiecie wypłaca opieka bo mnie nie stać ,byłem w przeszłosci karany i mam trudnosci z znalezieniem pracy mam komornika ,któremu co miesiąc wysylam parę złotych na tyle ile mnie stać ,mam także prace dorywczą jako kierowca ,i chcąmi zabrać prawo jazdy,będę całkowicie pozbawiony chleba,co mam zrobić ?
    Odpowiedz Cytuj
  • gosc tomaszek77 alimenty.pl
    Wysłany: 2009-04-03 17:28:26

Witam mam 2 dzieci w wieku 3 i 7 lat starsze dziecko idzie do szkoły żona w pozwie rozwodowym zażadała po 500zł na dziecko czyli 1000zł. Moje zarobki wynoszą 1750zł i zostawiam żónie współnie wybudowany dom dla dzieci.
    Odpowiedz Cytuj

Porady prawne e-prawnik.pl:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane