Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Alimenty na dziecko

W jakiej wysokości sad może przyznac alimenty na dziecko jesli mój mąż zarabia ok 1600zł a ja nie pracuje?

2007.8.2 18:25:32

Odpowiedzi w temacie: Alimenty na dziecko (252)

nie jest u mnie zameldowany gdyż miszkał z nami u mojej mamy i nie było takiej potrzeby meldowania go .czy zamiast nagrania wystarczy świadek(np moja mama czy koleżanka one wiedzą o wszystkim).czy powinnam pozwolic mu kontaktowac się z synkiem do sprawy(nie złożyłam jeszcze papierów bo nie wiem od czego mam zacząc gdzie iśc jakie dokumenty muszę miec)i czy mam szansę(jaką)udowodnic mu jego autentyczne dochody (no i ten kredyt)jeśli orientujesz się w tych sprawach to doradż mi coś z GóRY DZIęKUJE

2008.5.7 15:38:19

w itam wszystkich mam male pytanko mam dwoje dzieci z pierwszego malozenstwa.obecnie wyszlam ponownie za maz czy byly maz mosi mi placic alimenty na swoje dzieci

2008.5.7 20:6:30

raczej twoi rodzice nawet gdyby poszli za swiadka to itak nic nie daje sąd ich wysłucha ale nie weznie nic pod uwagę-kolezanka może być-dobże by było abyś przez ten czas pozwoliła NA WIDZENIE SIĘ Z DZIECKIEM-sprubuj porozmawiac na ten temat z nim polubownie ale nagraj to na dyktafon -rozmawiaj z nim na wazne żeczy jak jego zarobek kredyt jakie widzi rozwiązanie z placeniem-jezeli sie zgodzi dopłacac to niech to udokumentuje a jezeli nie będzie ci dopłacał masz nagraną rozmowę ja tak zrobiłam jak ci teraz radzę i wygralam to oco walczylam on na sprawie sie wyparł wszystkiego a ja mu pusciłam dyktafon o malo by nie zemdlał na sali.Bo nie udowodnisz że tyle zarabia -w banku ci nie powiedza a w pracy tak samo . Tak ze to jest twoja szansa .Napisz pozew o alimenta ale napisz większą sumę gdyż sąd ci tyle nie da co bys chciała-opisz całą sytuację twoją finansową ze nie łoży na dziecko że tyle zarabia ale nie podaje swego prawdziwego zarobku gdyż nie chce płacic podatku /że mieszkaliscie tyle lat ze sobą iwziełas na siebie kredyt gdyz obiecał że będzie ci go pomagał splacac.-a teraz zostawił cię z problemami finansowymi.Jest jeszcze porada adwokacka to kosztuje 30 zł niech ci pomoże to napisac.Ja ci piszę jak wygrałam i to był mój dobry pomysł-dlatego jest szansa aby to wygrac lecz musisz się zdecydowac czy to w ten sposób zagrac-wystarczy aby przeprowadzic z nim rozmowę na te tematy i masz go

2008.5.7 22:0:9

kostek dobrze ci tak.powinna puscic cie z torbami i nie rob histeri z powodu jej znajomosci w sadzie.masz dziecko to badz odpowiedzialny

2008.5.31 19:41:51

Rozwód to jest najprostrze rozwiązanie ale nie najlepsze, zwłaszcza jeśli są dzieci. Musisz zadać sobie podstawowe pytanie; czy kochasz swojego męża i czy on kocha dzieci. Jeśli odpowiedż brzmi ''tak'' na obydwa pytania to oboje z mężem musicie wziąść się ostro do roboty. Ten psycholog, u którego byłaś to jakiś konował bo na takie rozmowy chodzi się we dwoje i nie szuka się winnego tylko sposobu jak rozwiązać problem. O małżeństwo trzeba powalczyć a nie zmieniać wtedy kiedy trochę się popsuje. Pamiętaj; dzieci kochają najbardziej swoją mamę i swojego tatę. Tych ''nowych'' już nie tak. Porozmawiaj z mężem, nawet kilka razy.Nie wierzę, że oboje nie chcecie tego samego. Jeśli tylko chcesz, idź do pracy. Tam człowiek może się realizować a obowiązkami domowymi i finansami trzeba się podzielić. Zrób coś dla siebie, idź do fryzjerki, kosmetyczki a w wypożyczalni weź ''fajny'' film. Nie wierzę, żeby faceta, który cię kocha, to nie ruszyło. Zyczę powodzenia w odbudowywaniu związku i napisz co postanowiłaś. Doświadczona, też Monika

2008.6.3 19:52:7

Chodzi o alimenty, a dokładniej-w jaki sposób załatwić prawnie by mój ojciec, który płaci za mnie alimenty, wysyłał je na konto moje a nie mojej matki-co jest w pierwotnie ustalone przez sąd. Szukałam na różnych stronach,ale nigdzie nie uzyskałam odpowiedzi. Proszę o pomoc. Zależy mi żeby w miarę szybko załatwić tą sprawę.

2008.6.3 20:40:14

Proste. Idziesz z wyrokiem do komornika i zciagasz z ojca zalegle alimenty pol albo i rok wstecz. Wg wyroku ma placic tobie a nie placi. Co tam matce placi to jego sprawa ALE TO NIE SA ALIMENTY.
Chyba jedna wizyta komornika wystarczy. Mozna tez do sadu podac o nieplacenie alimentow. Ostanio taki podobno prawo jazdy zabieraja.

Oczywiscie musisz byc pelnoletnia.

powodzenia

2008.6.14 22:19:32

Jestem po pierwszej sprawie rozwodowej,mąż zgodził się aby rozwód był z jego winy nie zgodził się na alimenty w wys.1100na każde dziecko(dwójkę mamy dzieci10 i 3letnie).Ma działalność gosp.dochody ok 30tyś .mieś.Nie przyniósł na sprawę pita z 2007r,gdyż stwierdził że na nic jego byłe zarobki jak on działalność likwiduje i teraz będzie bezrobotny.Motywował tym iż ja go wymeldowałam i nie ma gdzie prowadzić tej działalności bo jest osobą bezdomną teraz.Mieszka u swojej kochanki i to on zostawił nas.Teraz udaje poszkodowanego i biednego.Dawa mi od maja tego roku na dzieci 600zł i robił sporadyczne zakupy dzieciom.Sprawe następną mam w sierpniu i mam przedstawić jakie są wydatki na dzieci.Mąż ma przynieść z urzedu pracy zaświadczenie o bezrobociu.Czy mam szansę na jakie kolwiek alimenty?Proszę o pomoc.Mój mail to zyrafa1978@tlen.pl

2008.6.20 6:4:21

mam pytanie czy jesli byla zona pobiera kinder geld w niemczech to czy jest to zgodne z prawem ze egzekwuje odemnie alimenty w polsce?

2008.6.23 12:14:45

tak, kinder geld to rodzinne ,

2008.6.23 12:28:5

Moze najpierw opisze swój problem.
Mam 17 lat. Rodzice się rozwiedli. Mieszkam z matką a od ojca dostaje 800zł alimentów. Problem polega na tym ze moja matka która ma prace i zarabia 1000zł nie daje mi nic z alimentów. Czytałam że są to pieniądze na dziecka potrzeby czyli wyżywienie, leczenie, odzież itd. Czy ja moge domagać się chodz połowy tych pieniedzy na własne potrzeby poniewaz nie dostaje ich wogole? Moja matka twierdzi ze to sa jej pieniądze i nawet po18 ich nie dostane.
Prosze o pomoc

2008.7.1 18:32:31

To poproś mamę żeby ci dała te 800 zł i się wyprowadz od niej i ciekawe czy przeżyjesz za taką sumę? Toże twoja mama zarabia 1000 zł to nie znaczy że to są kokosy jakieś. Ona oprócz twoich ciuchów na które tak się domagasz kasy musi zapewnić ci dach nad głową i wyżywienie. A to że chcesz chociaż połowe jest dla mnie bezczelne z twojej strony bo i tak na pewno dostajesz kase na swoje durne potrzeby typu kolejne bezużyteczne ciuchy. Ciesz się że masz gdzie mieszkać i co jeść a nie wymyślasz nagle sztuczne potrzeby

2008.7.2 20:21:32

Dokładnie :dziewczyno utrzymanie domu rachunki ,żywność ,dojazdy do pracy twoje przybory do szkoły,1800zł to jest bardzo mało żeby przeżyć cały miesiąc,na pewno twoja mama jakby miała to by ci dała lepsze kiszonkowe niż masz do teraz,a nie wierze w to że sam byś się utrzymała z 800zł.
Nie długo skończysz 18 lat bedziesz mogła znaleść sobie dodatkową prace po szkole ,więc twoje kieszonkowe wzrośnie.

2008.7.2 21:56:36

Dokładnie tak jest jak pisza ci na forum-myślisz że za 800 zł przeżyjesz cały miesiac widocznie nie wiesz ile co kosztuje,powiem ci że gdyby można bylo cofnąc czas ,bardzo bym chciała ,wtedy bylabym dużo młodsza i nie musiałabym sie martwic jak to zrobić aby przeżyc cały miesiąc.Nie zdajesz sobie sprawy jakie to trudne ile twoja mama musi sie naliczyc aby zaplacic to co najwazniejsze,gaz ,swiatło mieszkanie itdPOLICZ SOBIE SAMA ILE MAMA WYDAJE MIESIECZNIE NA OPLATY-potem sama zrezygnujesz z tych twoich alimentów.Myslisz że mama ma tak wielkie kokosy zamien sie z mamą na jeden miesiąc zobaczysz sama.Napewno ma jakies tam zaleglosci -tylko dlatego że chce ci kupic cos nowego-przybory do szkoły twoje miesięczne wydatki wychodza napewno dużo.Jak bedziesz miała swoją rodzinę zobaczysz sama jak to jest fajnie miec 1800 zl,nie raz zapłaczesz i sama sie zastanowisz jak to mama robiła że jej wystarczyło

2008.7.2 22:47:8

Szok no nie do wiary zgadzasz się ze mną!

2008.7.2 23:50:0

do aleksa nie pisała szok -i nie wiem czy ona sie z toba zgadza zapytaj jej bo ja nie zgadzam sie z tobą wogule -

2008.7.3 21:48:21

Coz..zgadzam sie z wszystkimi..alimenty owszem sa na twoje wydatki czyli na twoje zarcie,ciuchy,przybory toaletowe i takie tam najpotrzebniejsze rzeczy..a twoja mami wierz mi musi niezle sie napocic zeby za te 1800 zl razem ztoba przezyc bo wiesz do tego dochodza jeszcze rachunki..a ty zadasz 400 zl?to chyba na zachcianki?popros najpierw o 50 zl..moze mama sie zgodzi..ale mamy wakacje a ty latek sporo tak wiec zakasac rekawy trza i do pracki..:)

2008.7.3 22:24:7

do osoby piszącej przed Kari- idiotka !!!!! Nie umiesz czytać ze zrozumieniem?

2008.7.4 13:25:8

CZY JAK ZALEGAM Z PLACENIEM ALIMENTÓW ZA 2 MIESIACE MOZE BYLA ZONA OGRANICZYC MI WIDZENIA Z SYNEM MAM 16 GODZIN W MIESIACU BEZ MOZLIWOSCI SPANIA A ALIMENTOW 500 ZL

2008.7.14 13:12:49

nie może Ci ograniczyć widzenia z synem

2008.7.28 10:47:44

Witam wszystkich. Ojciec mojego dzieca (nadal jest moim mężem) wyjechał do pracy za granicę. Po około 2 miesiacach kontakt zanikł zupełnie. Od wyjazdu nie przesłał ani grosza na dziecko. Obecnie nie znam jego miejsca pobytu. Przed wyjazdem rozwiązał w Polsce umowę o pracę za granicą pracuje na czarno. Jakie mam szanse doprowadzenia do rozprawy alimentacyjnej jeśli on na pewno nie odbierze wezwania. Czy jeśli wpiszę w pozwie, że jego miejsce pobytu jest nieznane to czy sąd wyznaczy datę rozprawy. Mogę udowodnić wysokość jego zarobków za poprzedni rok podatkowy. Wiem że realnie nie mam szans uzyskać w tej chwili żadnych pieniędzy, ale jak wróci do kraju to chciałabym móc zmusić go do płacenia. Może ktoś miał podobny problem i zna dobre roziązanie. Pozdrawiam

2008.8.24 15:16:14

Witam!
Sąd wyznaczy kuratora (przedstawiciela meża) i rozprawa się odbędzie.
pozdrawiam

2008.8.24 18:30:13

Jakie mogę dostać alimenty na dziecko, jeśli ojciec/mąż nie pracuje od wielu lat, nie stara się o pracę, a żyje b. dobrze. Drogi dom, drogie samochody, prywatna op.medyczna. To mgr z biegłym angielskim i doskonałą znajomością branży samoch. ale w Polsce jakby nie istnieje. Technicznie też nie można udowodnić, że gdziekolwiek zarabia, bo wszystko jest poza prawem. Nie ma ZUS, nie składa PITów rocznych, ale dobrze składa szpaler kart kredytowych. Ja właśnie dostałam jakąś pracę, ale chyba jej nie utrzymam.

2008.9.2 22:45:13

Córka skończyła w maju 26 lat nie obronila pracy chce abym w dalszym ciągu płacił alimenty w wysokości 1000 zł.Posiadam również 2 niepełnoletnich dzieci. Moje zdrowie uleglo pogorszeniu wykryto nieuleczlną chorobę szybko postępująca.Jak długo będę płacił?

2008.9.4 21:59:21

Chciałabym zapyta~ć jeśli moja 10miesięczna corka choruje na wadę serca która kwalifikuje się do operacji,ma zapalenie dróg moczowych i przykurcz to jaka kwote wyniosa alimenty?

2008.9.10 15:26:39

Chciałabym zapytać jeśli moja 10miesięczna córka choruje na wadę serca która kwalifikuje się do operacji,ma zapalenie dróg moczowych i przykurcz to jaka kwotę wyniosą alimenty?

2008.9.10 15:27:47

witam chciłem zapytac mam 1 grupe inwalictwa mam renty475zl nazeczona załozyła mi sparawe o alimenty na synka jaka moze to byc kwota
2 pyt. kolezanaa che sie rozwiesc z mezm on przebywa z niemczech tam prowadz firme jest tam meldowany jak ma mu wyslac pozew rozwodowy

2008.9.17 21:28:17

mam 5 miesięcznego syna. Jego ojciec przebywa obecnie za granica. W kraju w miejscu zameldowania mieszkają jego byli teściowie, więc pisma z sądu nie odbiorą. Czy w pozwie o alimenty musze podać jego adres za granicą. I jak sprawa się potoczy jeżeli ojciec mojego dziecka będzie się wymigiwał od odebrania pisma. Taka informacje uzyskałam od jego rodziny.

2008.9.23 17:24:42

Jeżeli jest tak zameldowany to nawet jak się będzie migał to sąd wyda wyrok zaoczny (co oczywiście dla niego jest gorszym rozwiązaniem bo nawet nie będzie wiedział ile ma płacić).

2008.9.23 21:33:10

Pytanie, rzecz jasna o alimenty, jak w temacie. Otóż po rozwodzie (bez orzekania o winie) - około 1.5 roku temu zasądzono mi na rzecz mojego dziecka z byłą małżonką 300pln alimentów. Po uprawomocnieniu wyroku, przez okres 7 miesięcy nie miałem żadnych możliwości regularnego płacenia świadczenia na rzecz uprawnionego małoletniego, wiec powstał dług w kwocie 2100pln. W ósmym miesiącu (z racji na fakt uzyskania zatrudnienia) spisaliśmy z ex. porozumienie na mocy którego co miesiąc spłacam po 300pln bieżących świadczeń, oraz po 150pln zaległości z początkowego 7 miesięcznego okresu czasu. Dług, na dzień dzisiejszy nie jest spłacony a ponownie pojawiły się poważne kłopoty finansowe, wiec stać mnie od 2 miesięcy wyłącznie na 300pln podstawowego świadczenia. Pytanie - w przypadku regularnego płacenia bieżących (zasądzonych) zobowiązań jakie mam prawo do chwilowego wstrzymania wcześniej wpłacanych zaległości?? Dodam jeszcze fakt, który myślę iż niewiele zmienia - ex. małżonka jest od roku w nowym związku i ostatnio straciła poczucie humoru grożąc, że "sprawę odda do komornika" jeśli oprócz alimentów nie będę regularnie spłacał długu, jak wspomniałem - dodatkowo po 150pln miesięcznie.
W chwili obecnej żyję sam, chwilowo bez pracy - korzystam z pomocy rodziny. Jak w tej sytuacji pokierować sprawą??

2008.9.24 0:20:14

Szukaj pracy-najlepiej 24 h na dobę!!!Twoja eks ma normalne prawo do bycia z kims ,a Twój obowiązek to płacenie na dziecko!!!

2008.9.24 12:4:44

lol ludzie nie badzcie tacy zlosliwi

2008.9.24 15:58:36

ojciec dziecka przebywa w z.k corka ma 14 mcy obenie dostaje 300 zl alimentow i drugie dziecko w drodze zadnych innych dochodow nie posiadam co mam robic?

2008.10.3 22:57:5

Witam
Chcem wystapić do sądu na alimenty na syna. Maz pracuje za granicą zarabia 6000-7000 tyś złoty.Ja 4 lata temu uległam wypadkowi przy pracy byłam na chorobowym miałam operacje na kolano oczekuje na kolejną operacje jestem na urlopie wychowawczym . Syn ma 2,5 roku cierpi na nietolerancje laktozy jest alergikiem dodoatkowo wystepuje u niego nadobudliwośc psycho ruchowa. Nie moge podjąć pracy gdyż zaden lekarz nie chce podpisac mi badań lekarskich o zdolności do pracy. Dodoatkowo w moim miejscu zamieszkania nie ma żłobka bym mogła oddac syna na czas jak pójde do pracy. O jaką kwote alimentów moge się starać

2008.10.7 22:1:19

Witam mam ogromny problem.trzy miesiące temu rozstałam sie z partneren z którym żyłam w związki nie formalnym ale mamy 2 letniego synka.Mój partner sprowadził sobie do domu nową kobietę a mi kazał sie wyprowadzić.4 miesiące temu jak jeszcze wszystko było ok wziełam kredyt na siebie który przeznaczyliśmy na wyremontowanie jego mieszkania.udało mi sie odyskac tylko meble które opiewały na kwote ok 2000 zł a cały kredyt który wziełam na prawie 7000.na początku uzgodniliśmy że bedzie mi płacił na synka 400 zł miesiecznie ale jak mu powiedziałam żeby mi pomógł spłacic kredyt zaczeły sie schody.Ja nie pracuje i mieszkam z rodzicami.Jedynym moim dochodem jwst wychowawczy ok 450 zł/co mam zrobić zeby odzyskać cześc pieniedzy za kredyt i czy to możliwe i o jakie alimenty moge sie starać na synka eżeli on zarazbia ok 1400 zł moiesięcznie teoretycznie gdyż pomaga mu matka/Zapomniałam wspomnieć że ma swoje mieszkanie i bardzo drogi samochód i ogólnie żyje w luksusie a ja spłacam wszystkie długi i kredyty za wychowaczy.prosze o pomoc i pokierowanie co mogę zrobić

2008.10.13 23:32:39

witam mam pytanie, mam rocznego synka , moja partnerka postanowila sie ze mna rozstac i chce alimentów, ile moge dostac alimentów jesli moj dochód miesieczny to 1000zl, innych nie mam, ona nie pracuje, nie jestesmy, nie bylismy malzenstwem

2008.10.14 19:19:0

alimenty mogą być przyznane w kwocie nawet do 60% wysokości dochodów z kwoty netto.A to czy byliście małżeństem czy nie niema tu znaczenia

2008.10.14 20:51:45

napisz w pozwie tyle ile potrzebujesz, albo dostaniesz albo nie, lepiej pisac więcej, Sąd i tak ucina

2008.10.24 16:55:48

Mam pytanie.Slyszalam ze weszla ustawa o minimalnej kwocie placenia alimentow 500 zl.Czy to prawda?Czekam na odpowiedz.

2008.10.27 20:5:50

czy jezeli podjelam prace(umowa o prace) ojciec moze pojsc z tym do sadu i alimenty beda cofniete.
ojciec nie doklada sie do utrzymania mieszkania i nawet mi nie placi.
teraz kiedy poszlam z tym do komornika powiedzial ze po zasadzeniu mu sciagania alimentow pojdzie do sadu i powie ze pracuje.
co zrobic w takiej sytuacji?
czy otrzymywanie alimentow wyklucza jakakolwiek prace (umowa o prace/zlecenie)
bardzo prosze o pomoc.

2008.10.28 11:17:21

bzdura. Możesz pracować jednocześnie alimenty Ci się należą.

2008.10.28 17:58:2

Ty przeciesz tez musisz lozyc na dziecko awiec musisz tez pracowac zeby miec kase.

2008.10.28 19:6:9

witam mam pytanie :mam 20lat i jeszcze die uczę ale w przyszłym roku wychodzę za mąż i chciałabym sie dowiedzieć czy ojciec powinien na mnie dalej płacić alimenty

2008.10.29 16:58:55

powinien Ci płacić!!! Aż do Twojej emerytury!!! przecież Ojcowie są tylko po to żeby płacić alimenty!!!

2008.10.30 18:27:1

Witam,
a co w takiej sytuacji:
matka dziecka 12lat nie wychowuje go - mieszka w innym miescie, ma mieszkanie, prace i jeszcze inne dziecko z ktorym tez nie meszka
ojciec mieszka obok dziecka 12 lat jakies 5 min drogi - ma zone i drugie dziecko na utrzymaniu
dziecko 12 lat o ktorym mowa jest wychowywane przez dziadkow w sposob taki ze:
nocuje u dziadkow ze str matki i tam niby mieszka
codziennie po szkole zas idzie do dziadkow ze str ojca i tam ma codziennie obiad na czas a czasem i kolacje, spedza u nich cale dnie po czym jest oprowadzane tam gdzie spi-do rodzicow matki. ojciec dziecka daje swoim rodzicom na utzrymanie dziecka 12 lat kwote ok 400-500 miesiecznie, ponadto jest zawsze na miejscu gdy ono potrzebuje jakiejkolwiek pomocy - rady, cieplego slowa itp - jest na miejscu poprostu. w kazda sobote idzie z dziadkiem ze str ojca na drobne zakupy, ten dziadek pomaga jej w nauce jak i daje drobne na drobne zachcianki.
matka dziecka zjawia sie raz na 2- 3 tyg i zabiera je na zakupy - ubrania. dziadkow ze str matki czesto nie ma w domu wiec dzieckiem opiekuja sie dxiadkowie ze str ojca. ojciec matki dziecka ma problemy z alkoholem i jest hazardzista i nie interesuje sie wnuczka - co wynika z jej relacji. pytanie brzmi:
CZY MATKA TEGO DZIECKA 12LAT MOZE WNIESC SPRAWE O ALIMENTY OJCU TEGO DZIECKA, SKORO ONA NIE WYCHOWUJE SWOICH DZIECI I JAK EWENTUALNIE MOZE BRONIC SIE OJCIEC TZN CZY MOZE SIE ODWOLAC BADZ WYSTAPIC O ALIMENTY ABY PLACILA JE MATKA?

bardzo prosze o jakakolwiek pomoc....... :///// OJCOWIE NIA MAJA ZADNYCH PRAW :(((

2008.11.1 20:0:13

Z chwilą kiedy wstapisz w zwiazek małżenski ojciec nie ma obowiazku płacenia alimentów.

2008.11.2 14:49:58

18.11.2008 MAM SPRAWE W SADZIE O ALIMENTY.MAM PYTANIE ILE MOZE PLACIC ALIMENTOW OJCIEC DZIECKA KTORY MA RENTY 350 ZŁ A JA NIE PRACUJE?

2008.11.11 18:35:43

Witam. Chciałbym uzyskać odpowiedź na kilka pytań. Od ponad roku rodzice są po rozwodzie, ojciec sie wyprowadził, ma nową kobiete i kupił nowe mieszkanie. Obiecał, że nie wystąpi do sądu o podział majątku i przepisze mieszkanie na mnie i brata (jesteśmy pełnoletni). W zawiązku z tym, mama nie wystąpiła o alimenty, ponieważ stwierdziła, że przepisanie mieszkania uwolni nas w koncu od ciągłęgo strachu i lęku o każdy dzień. Ojciec jest osobą zaborczą, nie interesuje się nami, jedynie straszy i zakłoca nasz spokój. Do czerwca tego roku wpłacał mi i bratu po 500 zł. ( zarabia ok 4 tysięcy), jednak z koncem wakacji stwierdził, że nie ma pieniędzy ponieważ kupił sobie mieszkanie i nie będzie jednemu z nas wpłacał pieniędzy (robi to jego ojciec) a drugiemu obnizył kwotę do 400 zł. Mieszkania oczywiście nie przepisał bo jak twierdzi "nie ma na to czasu i nie wie czy sie jednak na to zdecyduje". Mama przepłaciła to zdrowiem, ma ciężką depresje, codziennie wstaje z obawią, czy starczy nam pieniędzy. Same opłaty wynoszą nas ponad 1000zł i jest nam bardzo cięzko. Nie wiemy już co robić, namawiam mame aby wystąpiła o alimenty, na pewno ojciec odpowie na to załozeniem sprawy o podział mieszkania. Bedzie nam na pewno ciezko sie wyprowadzic po 15 latach jednak uważam, że dosc juz ciągłego strachu i obawy o kazdy dzien. Proszę napiszcie co mamy zrobić :((

2008.11.13 11:36:3

Witam

Mój mąż płaci 350 zł alimentów na syna z pierwszego małżeństwa. Jego matka mieszka z dzieckiem w Irlandii gdzie ma doskonała upiekę socjalną na dziecko, sam tez pracuje bo chłopiec chodzi już do szkoły. Teraz chce podwyższenia alimentów do 500 zł. Czy sąd może się na to zgodzić chociaż bierze pieniądze na dziecko od rządu Irlandii???
PS. Wiem że 500 zł to nie jest jakaś ekstra kwota, ale dla nas to dużo.

2008.11.15 16:57:0

Witam! Sprawa Pani makdusza jest skomplikowana. Pani mąż musi udowodnić, że była żona za granicą pobiera zasiłki na rzecz małoletniego dziecka, co będzie miało wpływ na ogólne koszty utrzymania dziecka. Ważne jest kiedy była zasądzona kwota 350 złotych miesięcznie, wiele faktów wymaga wyjaśnienia, nie da się w prosty sposób odpowiedzieć na Pani pytanie. Pozdrawiam

2008.11.18 20:47:48

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika