Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

alimenty na matke i dziecko

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • magda2111 alimenty.pl
    Wysłany: 2008-04-05 11:58:33

witam jestem bezrobotna wlasnie skonczylo mi sie zwolnienie lekarskie i stracilam jakie kolwiek dochody zlozylam wniosek do zusu o taki zasilek dla kobiet w ciazy ale nie dostalam odpowiedzi juz 2 miesiace minelo.Jestem w 9 miesiacu ciazy.mam meza ktory zaczal pic i od 11miesiecy nie daje mi pieniedzy na zycie a tym bardziej na lekarza nie interesuje sie mna wogole.co moge w takim przypadku zrobic?mam z nim slub cywilny koscielnego nie mamy.czy moge podac go o alimenty na siebie i dziecko?jego zarobki wynosza 1800zl ja jeszcze sie ucze w tym roku zdaje mature.termin porodu mam na 30 kwietnia czy moge juz zlozyc pozew o alimenty?czy musze czekac az urodzi sie dziecko?a i jeszcze jedna sprawa jak urodze dziecko i bede chciala wyrobic paszport dziecku a bede po rozwodzie z mezem czy on tez musi wyrazic zgode na wyrobienie paszportu?prosze o pomoc

Odpowiedz Cytuj
  • Anna alimenty.pl
    Wysłany: 2008-04-14 23:41:47

Ztego co wiem już w ciąży możesz go podać .jest do tego obowiązany płacić.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

• Magdalena Kaczmarek alimenty.pl
    Wysłany: 2008-04-18 19:11:39

WITAM MAM MAŁE DZIECKO I JESTEM W 7 MIESIĄCU CIĄŻY OJCIEC DZIECI WYPARŁ SIE W SĄDZIE OJCOSTWA I ZAŻĄDAŁ BADAŃ NA KTÓRE SIE NIE STAWIŁ NIE JESTESMY MAŁZENSTWEM I NIE JEST PODANY W AKCIE URODZENIA JAKO OJCIEC PIERWSZEGO DZIECKA. OBECNIE BEDZIE MIAŁ TRZECIE DZIECKO. Z PIERWSZEGO NA DZIECKO TEŻ NIE PŁACI. PRACUJE TYLKO NA CZARNO I MOWI ZE NIE MA DOCHODÓW. CO MOGE JESZCZE ZROBIC ABY OSIĄGNĄĆ ALIMĘTY PONIEWARZ SPRAWA W SOĄDZIE CIĄGNIE SIE PRAWIE OD PIECU MIESIĘCY. MÓJ DOCHUD MIESIECZNY NA MNIE I CORKE WYNOSI 218 ZŁOTYCH. OPIEKA SPOŁECZNA TEZ NIECHCE PRZYZNAC MI ZASIŁKU. CZY MOGŁA BYM GO SKARZYC O ALIMĘTY NA DRUGIE DZIECKO ALE JESTEM JESZCZE W CIĄŻY? CZEKAM NA ODPOWIEDŹ !!
    Odpowiedz Cytuj
  • Ewa alimenty.pl
    Wysłany: 2008-06-04 10:58:25

mam pytanie .mam 6 letniego syna obecie jestem panna ale w sierpniu tego roku biore slub lecz nie z ojcem mojego dziecka ,mam zasadzadzone alimety w wysokosci 500zł na dziecko ale ojciec biologiczny nigdy ich nie płacił tyllko fundusz alimetacyjny.po zawarciu zwiazku małzensiego chcemy zmienic nazwisko synowi.Maż przysposobi go do rodziny nie adoptuje ...czy z chwila zawarcia slubu strace prawo do alimetow i oraz przy zmianie nazwiska dziecku ,obecnie syn ma moje nazwisko panieńskie.i czy dochody sa liczone do alimetow ?jaki jest próg aby sie należały ?prosze o szybka odpowiedz....podrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • Ewa alimenty.pl
    Wysłany: 2008-06-04 11:00:18

mam pytanie .mam 6 letniego syna obecie jestem panna ale w sierpniu tego roku biore slub lecz nie z ojcem mojego dziecka ,mam zasadzadzone alimety w wysokosci 500zł na dziecko ale ojciec biologiczny nigdy ich nie płacił tyllko fundusz alimetacyjny.po zawarciu zwiazku małzensiego chcemy zmienic nazwisko synowi.Maż przysposobi go do rodziny nie adoptuje ...czy z chwila zawarcia slubu strace prawo do alimetow i oraz przy zmianie nazwiska dziecku ,obecnie syn ma moje nazwisko panieńskie.i czy dochody sa liczone do alimetow ?jaki jest próg aby sie należały ?prosze o szybka odpowiedz....podrawiam
    Odpowiedz Cytuj
  • siwa alimenty.pl
    Wysłany: 2008-08-07 17:45:44

Czesc jestem w podobnej sytuacji i alimetow juz nie dostaje od dwoch lat na syna chociaz mam zasadzone przez sad
    Odpowiedz Cytuj
  • pppp alimenty.pl
    Wysłany: 2008-09-21 20:50:56

piszecie po 100 razy to samo
    Odpowiedz Cytuj
  • ojciec alimenty.pl
    Wysłany: 2008-09-23 13:46:45

[quote=magda2111 April 05, 2008 11:58AM] [...]Jestem w 9 miesiacu ciazy.mam meza ktory zaczal pic i od 11miesiecy nie daje mi pieniedzy na zycie[...] [/quote] troche rachunkow... 9 miesiac ciazy, 11 miesiecy pije i nie utrzymuje (pomijam ze facet nie jest skarbonka do dojenia tylko wspolmalzonkiem), hmmm... to po co sie z nim ciurlalas?!?!?! [quote] [...]czy moge podac go o alimenty na siebie i dziecko?jego zarobki wynosza 1800zl ja jeszcze sie ucze w tym roku zdaje mature[...] [/quote] tu nalezaloby przekleic poprzedni komentarz i dodac TRZEBA BYLO ZAMIAST SIE CIURLAC SIEDZIEC W SZKOLE, a jak cie zaswedzialo to sie umyc albo chociaz podrapac a nie lezc do wyra z kim popadnie [quote] [...]bede chciala wyrobic paszport dziecku a bede po rozwodzie z mezem czy on tez musi wyrazic zgode na wyrobienie paszportu?[...] [/quote] oczywiscie ze musi wyrazic zgode, osobiscie zjawic sie w urzedzie i podpisac. malo tego, musi wyrazic zgode kazdorazowo jak bezdziesz chciala wziasc dziecko za granice, a jesli oposcisz Polske z dzieckiem BEZ JEGO ZGODY to moze to zglosic jako zwykle porwanie dziecka generalnie w 99% wszystkie jestescie takie same, chcecie wydoic i jak najbardziej zgnoic faceta obojetne czy macie opieke czy macie placic alimenty. a na dokladke twierdzicie ze facet zrobil dziecko to.. jasne! najprosciej bo wy takie bidulki.. tfu! JAK SUKA NIE DA TO PIES NIE WEZMIE!!! jak sobie poscielesz tak sie wyspisz! Najpierw lata w spodnicy do polowy tylka i cyckami na wierzchu, bzyka na prawo i lewo a potem zdziwiona: "facet mi dziecko zmajstrowal?! o ja biedulka... plac!". Rzygac sie chce jak sie czyta wiekszosc tych postow
    Odpowiedz Cytuj
  • Olaa alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-29 15:51:56

No w sumie facet ma racje moje panie...... Główny powód dla którego jesteście same to fakt iż wasi mężczyźni z wami nie wytrzymali a teraz maja oni za to płacić ......... Pozostawię to bez komentarza ........ Sądy winny badać czemu z wami nie są a nie jaki pieniądze maja płacić
    Odpowiedz Cytuj
  • Sandra alimenty.pl
    Wysłany: 2009-03-30 14:33:49

Do Ojca i Oli, oboje macie naje.... w tych pustych glowach. A to co piszesz Ojciec buahaha swiadczy tylko o Tobie i o tym jakim jestes facetem, pustym i to strasznie. To, ze kobieta ma krotka spodniczke i dekold, nie oznacza odrazu, ze jest jakas wywloka, bo nie ubior swiadczy o czlowieku, tylko to kim jest. Po drugie ciurlaja sie psy i chyba Ty, bo normalni ludzie uprawiaja sex, albo sie kochaja pustaku. Jestes napewno jednym z tych Ojcow, ktory sobie jak to nazywasz pociurlal, pobawil sie kobieta, a jak przyszlo co do czego, to wyparles sie swojego dziecka. Pusty i zapatrzony w siebie osiol. Jesli chodzi o sex, to fajnie sie go uprawia co, tylko potem ucieka sie od obowiazkow. Idz sie ciurlac pajacu, bo napewno tylko to potrafisz, chociaz zaloze sie, ze w sumie w tym tez jestes kiepski jesli nie wiesz kiedy wyjac :). A twojej kobiecie wspolczuje, ze ma dziecko z takim psem jak Ty :) i plach chu.... ju, bo ciurlac kazdy by chcial, wiec za te chwile przyjemnosci tzreba poniesc konsekwencje :)
    Odpowiedz Cytuj

Porady prawne e-prawnik.pl:

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane