Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

alimenty na matke i dziecko

witam jestem bezrobotna wlasnie skonczylo mi sie zwolnienie lekarskie i stracilam jakie kolwiek dochody zlozylam wniosek do zusu o taki zasilek dla kobiet w ciazy ale nie dostalam odpowiedzi juz 2 miesiace minelo.Jestem w 9 miesiacu ciazy.mam meza ktory zaczal pic i od 11miesiecy nie daje mi pieniedzy na zycie a tym bardziej na lekarza nie interesuje sie mna wogole.co moge w takim przypadku zrobic?mam z nim slub cywilny koscielnego nie mamy.czy moge podac go o alimenty na siebie i dziecko?jego zarobki wynosza 1800zl ja jeszcze sie ucze w tym roku zdaje mature.termin porodu mam na 30 kwietnia czy moge juz zlozyc pozew o alimenty?czy musze czekac az urodzi sie dziecko?a i jeszcze jedna sprawa jak urodze dziecko i bede chciala wyrobic paszport dziecku a bede po rozwodzie z mezem czy on tez musi wyrazic zgode na wyrobienie paszportu?prosze o pomoc

2008.4.5 11:58:33

Odpowiedzi w temacie: alimenty na matke i dziecko (13)

Chce sie rozwiesc z mezem jak narazie jeszcze nie złozyłam pozwu o rozwod przez wiele lat okazywał mi całkowity brak szacunku tz. bił mnie i ublizał.Odkad mu to oswiadczyłam nie dostaje pieniedzy jestem osoba bezrobotna i jest mi bardzo ciezko znalesc prace gdyz mam lekki stopien niepełnosprawnosci i duze ograniczenia z tym zwiazane.Zostałam bez srodkow do zycia a dziecku musze zapewnic godne zycie nie wiem co mam robic i od czego zaczac nie stac mnie na porady prawne itp. takze prosiłabym o jakokolwiek pomoc rade.

2005.11.13 20:17:42

o bezpłatą poradę prawną możesz się zwrócić do powiatowego ośrodka pomocy rodzinie.Powodzenia

2005.11.14 10:6:29

Ztego co wiem już w ciąży możesz go podać .jest do tego obowiązany płacić.

2008.4.14 23:41:47

WITAM MAM MAŁE DZIECKO I JESTEM W 7 MIESIĄCU CIĄŻY OJCIEC DZIECI WYPARŁ SIE W SĄDZIE OJCOSTWA I ZAŻĄDAŁ BADAŃ NA KTÓRE SIE NIE STAWIŁ NIE JESTESMY MAŁZENSTWEM I NIE JEST PODANY W AKCIE URODZENIA JAKO OJCIEC PIERWSZEGO DZIECKA. OBECNIE BEDZIE MIAŁ TRZECIE DZIECKO. Z PIERWSZEGO NA DZIECKO TEŻ NIE PŁACI. PRACUJE TYLKO NA CZARNO I MOWI ZE NIE MA DOCHODÓW. CO MOGE JESZCZE ZROBIC ABY OSIĄGNĄĆ ALIMĘTY PONIEWARZ SPRAWA W SOĄDZIE CIĄGNIE SIE PRAWIE OD PIECU MIESIĘCY. MÓJ DOCHUD MIESIECZNY NA MNIE I CORKE WYNOSI 218 ZŁOTYCH. OPIEKA SPOŁECZNA TEZ NIECHCE PRZYZNAC MI ZASIŁKU. CZY MOGŁA BYM GO SKARZYC O ALIMĘTY NA DRUGIE DZIECKO ALE JESTEM JESZCZE W CIĄŻY? CZEKAM NA ODPOWIEDŹ !!

2008.4.18 19:11:39

mam pytanie .mam 6 letniego syna obecie jestem panna ale w sierpniu tego roku biore slub lecz nie z ojcem mojego dziecka ,mam zasadzadzone alimety w wysokosci 500zł na dziecko ale ojciec biologiczny nigdy ich nie płacił tyllko fundusz alimetacyjny.po zawarciu zwiazku małzensiego chcemy zmienic nazwisko synowi.Maż przysposobi go do rodziny nie adoptuje ...czy z chwila zawarcia slubu strace prawo do alimetow i oraz przy zmianie nazwiska dziecku ,obecnie syn ma moje nazwisko panieńskie.i czy dochody sa liczone do alimetow ?jaki jest próg aby sie należały ?prosze o szybka odpowiedz....podrawiam

2008.6.4 10:58:25

Czesc jestem w podobnej sytuacji i alimetow juz nie dostaje od dwoch lat na syna chociaz mam zasadzone przez sad

2008.8.7 17:45:44

piszecie po 100 razy to samo

2008.9.21 20:50:56

[quote=magda2111 April 05, 2008 11:58AM]
[...]Jestem w 9 miesiacu ciazy.mam meza ktory zaczal pic i od 11miesiecy nie daje mi pieniedzy na zycie[...]
[/quote]

troche rachunkow... 9 miesiac ciazy, 11 miesiecy pije i nie utrzymuje (pomijam ze facet nie jest skarbonka do dojenia tylko wspolmalzonkiem), hmmm... to po co sie z nim ciurlalas?!?!?!

[quote]
[...]czy moge podac go o alimenty na siebie i dziecko?jego zarobki wynosza 1800zl ja jeszcze sie ucze w tym roku zdaje mature[...]
[/quote]

tu nalezaloby przekleic poprzedni komentarz i dodac TRZEBA BYLO ZAMIAST SIE CIURLAC SIEDZIEC W SZKOLE, a jak cie zaswedzialo to sie umyc albo chociaz podrapac a nie lezc do wyra z kim popadnie

[quote]
[...]bede chciala wyrobic paszport dziecku a bede po rozwodzie z mezem czy on tez musi wyrazic zgode na wyrobienie paszportu?[...]
[/quote]

oczywiscie ze musi wyrazic zgode, osobiscie zjawic sie w urzedzie i podpisac. malo tego, musi wyrazic zgode kazdorazowo jak bezdziesz chciala wziasc dziecko za granice, a jesli oposcisz Polske z dzieckiem BEZ JEGO ZGODY to moze to zglosic jako zwykle porwanie dziecka

generalnie w 99% wszystkie jestescie takie same, chcecie wydoic i jak najbardziej zgnoic faceta obojetne czy macie opieke czy macie placic alimenty. a na dokladke twierdzicie ze facet zrobil dziecko to.. jasne! najprosciej bo wy takie bidulki.. tfu! JAK SUKA NIE DA TO PIES NIE WEZMIE!!! jak sobie poscielesz tak sie wyspisz! Najpierw lata w spodnicy do polowy tylka i cyckami na wierzchu, bzyka na prawo i lewo a potem zdziwiona: "facet mi dziecko zmajstrowal?! o ja biedulka... plac!". Rzygac sie chce jak sie czyta wiekszosc tych postow

2008.9.23 13:46:45

No w sumie facet ma racje moje panie...... Główny powód dla którego jesteście same to fakt iż wasi mężczyźni z wami nie wytrzymali a teraz maja oni za to płacić ......... Pozostawię to bez komentarza ........ Sądy winny badać czemu z wami nie są a nie jaki pieniądze maja płacić

2009.3.29 15:51:56

Do Ojca i Oli, oboje macie naje.... w tych pustych glowach. A to co piszesz Ojciec buahaha swiadczy tylko o Tobie i o tym jakim jestes facetem, pustym i to strasznie. To, ze kobieta ma krotka spodniczke i dekold, nie oznacza odrazu, ze jest jakas wywloka, bo nie ubior swiadczy o czlowieku, tylko to kim jest. Po drugie ciurlaja sie psy i chyba Ty, bo normalni ludzie uprawiaja sex, albo sie kochaja pustaku. Jestes napewno jednym z tych Ojcow, ktory sobie jak to nazywasz pociurlal, pobawil sie kobieta, a jak przyszlo co do czego, to wyparles sie swojego dziecka. Pusty i zapatrzony w siebie osiol. Jesli chodzi o sex, to fajnie sie go uprawia co, tylko potem ucieka sie od obowiazkow. Idz sie ciurlac pajacu, bo napewno tylko to potrafisz, chociaz zaloze sie, ze w sumie w tym tez jestes kiepski jesli nie wiesz kiedy wyjac :). A twojej kobiecie wspolczuje, ze ma dziecko z takim psem jak Ty :) i plach chu.... ju, bo ciurlac kazdy by chcial, wiec za te chwile przyjemnosci tzreba poniesc konsekwencje :)

2009.3.30 14:33:49

Witam Mam pytanie chcę złożyć pozew o alimenty dla synka i siebie czy mogę to zrobić na jednym w niosku?Z góry dziękuję za odpowiedzi

2011.5.17 12:30:14

witam, moj maz jest alkoholikiem, postanowuilam to zakonczyc, nie wspolzyjemy i wogole nie moge nawet patrzec na niego, mam zamiar złozyc pozew o rozwod, i własnie chcialabym odrazu aby sad zasadzil mi alimenty na mnie i na dziecko, jak to wyglada? on od poltora roku mieszka ze mna u moich rodzicow i nic sie nie dokladal ani grosza, dostalam mieszkanie i chce sie tam wyprowadzic z dzieckiem ale musze za cos sie utrzymac a do pracy pojde dopiero od przyszlego wrzesnia jak dam mala do przedszkola do tego czasu cchialabym zyc z alimentow i pomocy rodzicow, ale wlasnie czy moge dostac na siebie i dziecko alimenty? on pracuje na czarno zarabia 100zł dziennie czyli jakies 2000zł miesiecznie, nie ma zadnych wydatkow, zakupy czy cos na dziecko robi moja mama dlatego mam tego dosyc, dlaczego moja mama ma nas utrzymywac?

2012.12.13 14:14:55

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika