Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Alimenty na byłą żonę.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, znajomy rozwiódł się rok temu ze swojej winy. Płaci alimenty na byłą żonę, sąd orzekł,że musi płacić je do końca życia. Jest w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej ostatnio a była żona pracuję. Czy można coś z tym zrobić?

  Odpowiedz Cytuj
 • Jestem po rozwodzie z małżeństwa mamy dwoje dzieci na które płacę alimenty w wysokości 1000zł..Do czasu rozwodu była żona pracowała obecnie nie pracuje ponieważ wychowuje pozamałżeńskie dziecko zaznaczam iż zamieszkuje z ojcem tego dziecka ale sytuacja materialna jest trudna poprostu nie wyszło tak jak sobie planowała, czy może podać mnie o alimenty za odpowiedz serdecznie dziękuję.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Tak może. Jednak jeśli rozwód został orzeczony bez orzekania o winie, to musi udowodnić że znalazła sie w niedostatku, skrajnie ciezkiej sytuacji, nie ma co do garnka włożyc. Jesli orzeczono rozwód z Pana winy, to wystarczy idowodnic, że jej sytuacja pogorszyła sie w stosunku do tej jaka miała przed rozwodem. Jeśli rozwód z jej winy nie nalezą sie jej alimnety od Pana. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane