Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Alimenty na byłą żonę.

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam, znajomy rozwiódł się rok temu ze swojej winy. Płaci alimenty na byłą żonę, sąd orzekł,że musi płacić je do końca życia. Jest w bardzo ciężkiej sytuacji materialnej ostatnio a była żona pracuję. Czy można coś z tym zrobić?

  Odpowiedz Cytuj
 • Jestem po rozwodzie z małżeństwa mamy dwoje dzieci na które płacę alimenty w wysokości 1000zł..Do czasu rozwodu była żona pracowała obecnie nie pracuje ponieważ wychowuje pozamałżeńskie dziecko zaznaczam iż zamieszkuje z ojcem tego dziecka ale sytuacja materialna jest trudna poprostu nie wyszło tak jak sobie planowała, czy może podać mnie o alimenty za odpowiedz serdecznie dziękuję.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • Tak może. Jednak jeśli rozwód został orzeczony bez orzekania o winie, to musi udowodnić że znalazła sie w niedostatku, skrajnie ciezkiej sytuacji, nie ma co do garnka włożyc. Jesli orzeczono rozwód z Pana winy, to wystarczy idowodnic, że jej sytuacja pogorszyła sie w stosunku do tej jaka miała przed rozwodem. Jeśli rozwód z jej winy nie nalezą sie jej alimnety od Pana. Pozdrawiam, Małgorzata Woźniak
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Alimenty na rzecz byłego małżonka

  Orzeczono rozwód bez orzekania o winie. Czy będę zmuszony płacić alimenty na byłą żonę?

 • Zobowiązanie rodziców do pracy

  Syn i synowa rozwiedli się 1,5 roku po ślubie. W wyroku rozwodowym syn ma zasądzone alimenty na swego syna, a mojego wnuka, i niepracującą byłą żonę. Rozwód źle na niego wpłynął psychicznie, głównie z powodu bardzo ograniczonego kontaktu z dzieckiem. Porzucił pracę i popadł w długi. Zadłużone zostało mieszkanie, które podarowane zostało małżonkom po ślubie. Przestał płacić alimenty. Jego była żona mieszka obecnie z dzieckiem u swoich rodziców. Syn i była synowa mają średnie wykształcenie, są w pełni zdolni do pracy. Wnuk ma 4,5 roku. Teraz zostałem pozwany przez byłą synową, działającą w imieniu wnuka, o alimenty w wysokości 1500 zł miesięcznie (syn miał zasądzone 350+250 zł). Syn się trochę otrząsnął psychicznie i czyni starania o podjęcie pracy, a była synowa ma wrodzoną niechęć do pracy, bo jej mama nigdy nie pracowała i ona ma podobne podejście do życia. Czy na pierwszej sprawie o alimenty Sąd może przychylić się do mojego wniosku o zobligowanie obojga w pełni zdrowych rodziców do podjęcia pracy i zabezpieczenie bytu własnemu dziecku?

 • Alimenty od dziadków

  Syn i synowa rozwiedli się 1,5 roku po ślubie. W wyroku rozwodowym syn ma zasądzone alimenty na swego syna a mojego wnuka i niepracującą byłą żonę. Rozwód źle na niego wpłynął psychicznie, głównie z powodu bardzo ograniczonego kontaktu z dzieckiem. Porzucił pracę, zadłużone zostało mieszkanie, które podarowane zostało małżonkom po ślubie. Przestał płacić alimenty. Jego była żona mieszka obecnie z dzieckiem u swoich rodziców. Syn i była synowa mają średnie wykształcenie o pełnej zdolności do pracy. Wnuk ma 4,5 roku. Teraz zostałem pozwany przez byłą synową działającą w imieniu wnuka o alimenty w wysokości 1500 zł miesięcznie (syn miał zasądzone 350+250 zł). Syn się trochę otrząsnął psychicznie i czyni starania o podjęcie pracy a była synowa ma wrodzoną niechęć do pracy, bo jej mama nigdy nie pracowała i ona ma podobne podejście do życia. Czy skuteczny może być wniosek o solidarne zasądzenie alimentów na wnuka od wszystkich czworga dziadków?

 • Porozumienie między byłymi małżonkami dotyczące alimentów a wyrok sądu

  Czy do ustalenie wysokości alimentów na rzecz dziecka jest potrzebny wyrok sąd, czy też mogę to ustalić samodzielnie z byłą żoną?

 • Osobiste starania o alimenty dorosłego dziecka

  Czy mogę starać się o alimenty dla pełnoletniego syna (19 lat), który kontynuuje naukę i jest obecnie na moim utrzymaniu, czy syn musi to zrobić sam?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane