Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

alimenty od dziadka

Wniosłam pozew o alimenty od dziadka. Może to i niemoralne z mojej strony ale przy dochodach 1000,- netto i wydatkach ok.700,- miesięcznie nie mialam innego wyjścia. Dziadek ma emeryture w wys. ok 2000,- netto i mieszka sam. Ojciec dziecka uchyla się od płacenia od 8 lat. Otrzymywałam alimenty z funduszu , później przez kilka miesięcy eks przysyłał nieregularnie pieniądze, od 4 miesięcy nie dostaje nic.Jak uzasadnić pozew na rozprawie w sądzie, jakich użyć argumentów żeby otrzymać alimenty?

2005.4.19 8:13:50

Odpowiedzi w temacie: alimenty od dziadka (26)

a może poproś dziadka o pomoc??

2005.4.20 12:12:24

A MOŻE WZIĄŚĆ SIĘ ZA JAKĄKOLWIEK PRACĘ , CZY DZIADEK KAZAŁ SIĘ PANI PUSZCZAĆ ? BO Z TEGO CO WIDZĘ TO ŚLUBU NIE MIELIŚCIE .Gro jest matek które dziecka używają jako karty przetargowej żeby tylko dopiec i zemścić się na ojcu dziecka .ŻONA DZIADKA

2005.4.20 14:1:18

Zadałam pytanie po to aby ktos kto zna sie na prawie mi na nie odpowiedział a nie po to by wysłuchiwać chamskich komentarzy- patrz:" puszczać się"- komentarzy czy to co robie jest moralne czy nie.Z tego co napisałam nie wynika czy mieliśmy ślub.

2005.4.20 14:17:26

czesc, aby wniesc pozew o alimnety od dziadkow musisz udowodnic ich niesciagalnosc od ojac dziecka -np. przedstawic dokumnet od komornika o tym ze nie ma mozliwosci sciagniecia alimentow (ojcie dziecka nigdzie nie pracuje i nie posiada zadnego majatku). W jakiej wysokosci mialas zasadzone alimnety? NIe spodziewaj sie jednak ze to bedzie taka sama kwota, najczesciej alienty od dziadkow sa przysadzane na poziomiei 100-200 zl. Inna sprawa, ze jezeli masz 1000 zl na dwoje to przysluguje ci zasilek dla samotnie wychowujacej dziecko - 170 zl (+ 43 rodzinnego), to tez zawsze jakies pieniadze. Tylko wydaje mi sie ze aby je otrzymywac nalezy miec rowniez info o niesciagalnosci alimentow.

2005.4.20 15:55:21

Tak, jeżeli przepis prawa nie idzie w parze z moralnością - staje się bezprawiem

2005.4.20 21:25:59

Bardzo dziekuje za odpowiedź. Tak naprawde mój dochód wynosiłby 1400,- na dwoje ale w związku z tym, że mój syn był w zeszłym roku w Komunii, musiałam wziąć pożyczke , która spłacam 400,- miesięcznie. Dlatego nie moge sie starać o dodatek z tytułu samotnego wychowywania dziecka , bo tam trzeba miec ok.600,- netto na osobe. Rodzinnego również nie otrzymuję. Eks mąż obiecał, że po likwidacji funduszu będzie płacił. Gdybym wiedział, że po raz kolejny mnie nabiera nie brałabym pożyczki. Tak to pokrótce wygląda. Szczerze mówiąc nawet 200,- by mnie urządzało byle regularnie. Wczesniej otrzymywałam 450,- Pozdrawiam

2005.4.21 10:44:35

Szanowna Babciu,a czyz ojciec dziecka rowniez sie nie "pusciL" jak byla to pani laskawa "elegancko " nazwac?? oj chyba tak...Tyle tylko,ze umyl lapki i uwaza,ze jest w porzadku (a podobne do Pani istoty mu przyklaskuja),czuje sie rozgrzeszony,tylko w imie czego??Skoro Dziadek nie wpoil synkowi poczucia obowiazku....no coz...Dzieci moralnoscia zoladkow nie nasyca..

2005.4.21 13:54:32

witam, ja zrobiłam to samo z tym że osobno od babci i od dziadka. Mój ex też od 8 lat nie płacił (ma właśnie 3 sprawę o niealimentację)... za to dziadkowie utzymują bez problemu 31 letniego tatusia - to chyba niemoralne, bo przecież 8 latek sam się nie utrzyma. Prosze nie przejmowac się tekstami, typu, że trzeba było myśleć gdy robiło sie dziecko - bo to tatusiowie często kłamali, pięknie mówili o miłości, slubie... a dopiero gdy pojawiło się dziecko wychodziło szydło z worka. Chętnie pomogę: w pisaniu pozwu, podaniu orzecznictwa Sądu Najwyższego, lub w pomocy prawnej. Podaję mail: al_dona@o2.pl

2005.4.22 22:15:3

Witam, Jestem w takiej samej sytuacji jak dziewczyna, której opdowidała Pni na zapytanie, przepraszam za śmiałość, ale jeżeli moglaby pani słuzyć pomocą również mi bardzo byłabym wdzięczna.Pozdrawiam Anka

2005.4.25 17:59:33

Aby otrzymać dodatek z tyt. samotmego wychowywania dziecka do dochodu nie wliczane są alimenty, jedynie Twoje zarobki. Dowiedz się w swojej gminie (nie u pracodawcy) i złóż wniosek. Moje zarobki stanowią ok. 1400 zł brutto, i otzymałam taki dodatek. Życzę powodzenia. To żenujące, że osoby których takie sprawy nie dotyczą, potrafią oczerniać i bezpodstawnie osądzać.

2005.4.27 12:51:52

halo:) Jestem po rozprawie, niestety pozwany dziadek sie nie stawił co było do przewidzenia. Sędzina zapytała czy podtrzywmuję pozew - brak słów , nie wiem czy liczyła na to , że zmienię zdanie?- wzięła moje zaświadczenie o zarobkach, zapytała czy miałam ostatnio kontakt z ojcem dziecka. Tak sie składa, że eks nagrał sie wczoraj na poczte, że na początku maja przyśle alimenty hehe zobaczymy, to nie pierwsze obiecanki. No i w końcu wyznaczyła termin rozprawy- uwaga !!! 20 lipiec czyli za 3 miesiące. Zapytałam z czego mam żyć do tego czasu, powiedziła, że jakoś musze sobie poradzić bo jest okres urlopowy a na pocieszenie hehe dodała, że gdyby pozwany się nie stawił to będzie wyrok zaoczny. No cóż... bez komentarza

2005.4.28 9:45:43

Mam podobną sytuację, ojciec mojego dziecka{dziecko ma 10 mies.}placi po uwazaniu, nieregularnie, moze razem za jeden mies. dopiero zaplacil.Chcę go pozbawić wladzy rodzicielskiej, bo nie interesuje się dzieckiem, nie stara się o pracę. Jaką mam szansę, zeby w tej sytuacji pozbawic go pra?. Odbyla się juz jedna sprawa, tyle ze dalam mu szanse na poprawienie sie i ze będzie placil, ale on tylko pisze smsy, ze chce malego zabrać na spacer a póżniej do siebie. Dziecko boi się obcych, jego nie zna, nadal karmię go piersią. Móglby dziecko odwierdzic u nas w domu ale on nie chce. zaznaczę, ze sędzina byla po mojej stronie i gdybym nie zgodzila sie na tą szansę juz by byl pozbawiony. Nieplacenie alimentow to rażące zaniedbywanie dziecka i myślę, ze następnym razwm mi się uda.

2005.7.5 16:56:1

witam:) wygralam, od wrzesnia bede dostawala alimenty od dziadka dziecka w kwocie 450,- miesiecznie + zalegle z odsetkami od marca nie jest to moze powod do dumy bo w koncu rodzice nie sa winni, ze ich dzieci sa nieodpowiedzialne ale probowalam sie jakos dogadac, niestety nikt nie chcial mnie sluchac a tymbardziej nikt nie wierzyl, ze niose pozew i wygram sprawe Udalo sie:) Zycze powodzenia kobietom w podobnej sytuacji

2005.8.22 9:37:26

Witam:)Przede wszystkim gratuluje!!! Pisze, bo jestem w podobnej sytuacji, jak Ty kilka miesiecy temu.Były nie placi w zasadzie od 2,5 lat (nie liczac jednorazowego sciagniecia 700 zł przez komornika).Ma prywatna firme o czym dowiedzialam sie przez przypadek,bo w sądzie podawal sie caly czas za bezrobotnego.Ale nic mi z tego,bo komornik jedyne co moze to zajac jego firmowe konto bankowe.Tak tez zrobil i wtedy dostalam to 700 zl, tylko ze teraz pojawil sie problem,bo eks majac ta firme przez rok nie placil zadnego podatku!!W zwiazku z tym jego konto jest zajete w pierwszej kolejnosci przez Urzad Skarkbowy,czyli praktycznie komornik ma zwiazane rece.Dodam jeszcze ze 4 miesiace temu byly dostal 6 miesiecy odsiadki w zawiasach na 2 lata za uchylanie sie od placenia alim.Oczywiscie nic sobie z tego nie zrobil! Nie chce mu odwieszac wyroku,bo kasy z tego nie dostane,a z samej satysfakcji dziecka nie nakarmie.Jestem w trudnej syt finansowej,dlatego myslalam o pozwaniu babci (jest dyrektorka przedszkola).Moze moglabys cos doradzic?Czy mam w ogole taka szanse?Czy alimenty od babci beda mniejsze(teraz mam zasadzone 400).No i przede wszystkim co z długiem?Eks jest mi winny okolo 7 tys.Myslisz,zeby pozwac babcie tez o splate dlugu?Bede wdzieczna za odp.Moj adres:paszka@interia.pl

2005.11.6 17:52:20

nierob ludziom wody z mozgu bo przy takich zarobkach i gdy masz jedno dziecko to zapomni ze z gminy cos dostaniesz ...no nie piszesz komus na ile dzieci masz liczony dochod tylko dajesz glupia nadzieje ...przemysl to a pozniej pisz

2006.10.22 13:44:47

JETSES ZWYKŁA SZ... BRAK SŁÓW BIERZ SIE DO ROBOTY

2007.1.8 16:45:34

wy jestescie wszystkie gorsze od kurew w burdelach tam sie placi raz i po sprawie a tu za jedne dymanie cale zycie .trzeba sie bylo zastanowic predzej jak seie dalas wydymac ruro

2007.5.23 16:4:23

wez sie tez za robote a nie mieszaj to dziadkow oni Ci dzieci nie zrobili:)

2007.6.28 12:51:4

a jak tacy dziadkowie chronia synalkow nierobów to co z wnukami???? nie mają żadnych praw zwłaszcza jak ich ojciec jest leniem i damskim bokserem wyżywającym się za swoje niepowodzenia w domu na dzieciach i kobiecie????

2007.7.2 20:48:44

Jestem zdruzgotana ww wypowiedziami. Moim zdaniem, jeżeli obecna babcia, czy dziadek, matka ojca, czy też ojciec ojca, nie potrafili go wychować i nauczyć szacunku, odpowiedzialności, pracy, zaradności. Cały czas chronili go od konsekwencji jego błedów...MUSZĄ PONIEŚĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ I W TYM PRZYPADKU. Skoro nie potrafili wychować człowieka szanującego innych, niech ponoszą konsekwencje. Dzięki Bogu mamy dobre prawo pod tym kontem ustalone. Drogie Matki, obecnych dzieci bez ojców, Bierzcie z tego lekcje!!! Nie miejcie skrupułów, Wasze dziecko potrzebuje być dobrze wychowane, z godnością i szacunkiem, a do dobrego wychowania dziecka potrzeba dużo miłości, mądrości i pieniędzy!!! W Urzędach Miast są darmowe porady prawnicze- idźcie tam i proście o pomoc. W 100% ją otrzymacie!!!

2007.8.30 10:12:20

zgadzam sie!!! ojciem mojego dziecka zamknął firme, sprzedał wszystko i rzekomo wynajmuje pokoik za 400 zł od matki. a mnie sędzina pyta czy dziecku naprawde potrzebne są buty ortopredyczne za 300 zł i czy nie wystarcza zwykłe??????? więc pozwę teraz jego matkę, ojca i brata :P i wyegzekwuje od nich należne dziecku kwoty. Spłodzili nieroba i nie potrafili go wychować - to niech oni ponoszą tego konsekwencje!! nie moje dziecko. bo ja nie powiem dziecku, że nie dostanie kolacji bo mama nie ma juz pieniężków a do wypłaty pozostał tydzień!!!

2007.8.31 18:25:9

przepraszam ale gdzie można ubiegać sie o taki dodatek jak samemu wychowuje sie dzieci?

2008.2.15 13:40:24

A ja sie boje tego jakie beda konsekwencje podania dziadkow o alimenty.Alimentow nie dostaje od 5 lat.Rok temu wyjechalam do Anglii z dzieckiem.Jestesmy na utrzymaniu mojego partnera,ten natomiast sie domaga zebym sciagala alimenty od dziadkow skoro ojciec dziecka jest niesciagalny(tak orzekl komornik).Ojciec mojego dziecka jest rodzonym bratem meza mojej siostry.Moja mama zna dobrze dziadkow mego synka ze strony ojca.Boje sie ze to odbiloby sie na mojej mamie i siostrze.CO MAM ROBIC?

2008.10.10 22:40:59

A wy Dziady mogliscie sobie wychowac synusia jak umial zrobic to niech nauczy sie placic!!! wstretne DZIADYYYYYYYYY

2008.11.7 23:18:24

to i tak szybko bo moj maz czeka na sprawe juz 10 miesiecy o zmniejszenie alimentow , w 2008 stracil prace i do tej pory nie znalazl ,a ja jestem na emeryturze i oboje chorujemy ,a byla zona to gl. ksiegowa w duzej firmie , a corki studentki wieczne tylko po to aby ojca doic

2009.8.27 12:21:43

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika