Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym

W lipcu złożyłam pozew o alimenty.Dopiero wczoraj (10 styczeń) sąd zasądził alimenty na rzecz dziecka (po 6 miesięcach!). Ojciec dziecka od sierpnia 2005 roku przebywa w zakładzie karnym zamkniętym (bez mozliwości podjęcia pracy) i będzie tam przebywał do grudnia 2006. Dzisiaj idę do komornika o wyegzekwowanie alimentów. Czy znowu mam czekać 3 miesiące na dokument o nieściągalności alimentów skoro wiadomo, że ojciec siedzi w więzieniu i nie ma możliwości płacenia. Jestem matką samotnie wychowującą dziecko. Czy jest możliwość na podstawie dokumentów, które posiada sąd, że ojciec przebywaw więzieniu wydanie mi przez komornika w krótszym czasie dokumentów o nieściągalności alimentów. Dziękuję za poradę!

2006.1.11 11:26:31

Odpowiedzi w temacie: Alimenty od ojca przebywającego w zakładzie karnym (56)

Przespałem sie raz z pewna kobietą. Nigdy wiecej jej nie widziałem na oczy. Z Sadu dostałem zawiadomienie, że mam płacić alimenty. Dopóki miałem prace - płaciłe. Od roku jestem jednak bezrobotny i ma juz spore zaległości - około 25 tysiecy. Wiem, że fundusz juz mnie ściga. W miedzyczasie z złożyłem pozew o obniżenie alimentów i dostałem odpowiedź, w ktorym Sąd z wyznaczonym mi termin rozprawy. Moje pytanie? Czy jak pojadę na te rozprawę Sąd może mnie równocześnie aresztować za niepłacenie alimentów i od razu na rozprawie zamknać do więzienia?

(Olek)

2003.8.9 0:0:0

Zacznij płacić cokolwiek a nie robisz w gacie...och wy MĘŻCZYŻNI !!!!, przecież to twoje dziecko - trzeba było myśleć o konsekwencjach troche wcześniej.

2003.8.9 19:59:37

dopuki nie jesteś pewien czy dziecko jest twoje to się niepoddawaj,bo są takie kurwy na świecie że ci sie nieśniło..

2004.8.17 22:6:40

Moj szwagier siedzi w areszcie, do tej pory placil alimenty, czy jak trafi do wiezienia za dlugi to siostra cos dostanie, jesli tak to od kogo, czy to co zarobi w wiezieniu (o ile zarobi) zajma banki czy ja cos dostane, mam 5letnia curke na utrzymaniu.

2005.8.21 19:9:16

Czy jesli cos siostra dostanie na corke bedzie dlugiem ojca wobec panstwa??? czy bedzie musial to potem splacac jako dług?

2005.8.21 19:13:12

Niech komornik wyśle zajęcie do naczelnika zakładu karnego. On będzie komornikowi przekazywał kaskę.

2005.8.22 10:5:31

tak bedziesz jesli tam pracuje1 ale to sa bardzo małe sumy ,sama jestem w takiej sutuacji ,moj były siedzi ,,pedofil,,a ja otrzymuje smieszne pieniadze 40-50 zł ! smiech na sali

2005.11.1 18:42:6

Witam wszystkich, Mam niepełnosprawną córeczkę. Jej ojciec przebywa w więzieniu. Ja dobrze zarabiam. Czy to, że przebywa w więzieniu zwalnia go od płacenia alimentów?

2005.11.20 0:40:2

Witaj Zosiu. Najpierw napisz do Sądu prośbę o wydanie Ci wyroku z dnia tego, a tego podając Nr. Sygnatury akt. Poczekasz sobie na nią ok. 2 tygodnie. Potem udaj się z tym do Urzędu Miasta,( Gminy ) i zapytaj czy w tej sytuacji należą Ci się alimenty z Funduszu alimentacyjnego. Jeśli tak, to Urząd Miasta skieruje odpowiednie pismo tam gdzie trzeba.Mogą też zasugerować żebyś wpierw dochodziła alimentów od np.jego rodziców.Wszystkiego dowiesz się na miejscu, a na wszelki wypadek weź ze sobą ; 1) Dowód Osobisty, 2) Akt ur.dziecka/dzieci, 3) Wyrok o zasądzonych alimentach Powodzenia.

2006.1.12 15:50:13

jezeli ojciec dziecka siedzi to kto bedzie placil alimenty na dziecko? czy komornik moze sciagnac dlug od najblizszej jego rodziny czyli matki,ojca itd.?

2006.11.8 9:47:10

Jezeli ojciec dziecka siedzi,to kto w takim razie bedzie palacil alimenty na dziecko? prosze o szybka odpowiedz.

2006.11.10 9:39:49

Maju, musisz wtedy zgłosić się do komornika.

2006.11.16 10:45:8

nie - mozna tylko podać dziadków dziecka do sądu i dopiero po otrzymaniu wyroku zasądzającego od nich alimenty mozna rzadać od nich płacenia alimentów na dziecko

2007.4.3 20:5:7

Ciekaw jestem jakim cudem dostałeś z sądu zawiadomienie, że musisz płacić. Przecież musi być rozprawa jakaś. Jak odbyło się to bez Ciebie, to na 90% było to celowe. Co 9 kobieta chce mieć dziecko, ale woli je wychowywać sama. A jak ma jeszcze za to dostawać kasę, to przecież cud w biały dzień. Oczywiście mogła z kimś wpaść, ale nie wie z kim i po prostu znalazła Ciebie. Skąd wiedziała kim jesteś jak się dowiedziała, że jest w ciąży i czemu najpierw Ciebie nie powiadomiła. Ktoś użył grubych nici i ja bym walczył...

2007.7.17 0:35:6

Witam.
Moja córka urodziła się w styczniu tego roku, jej ojciec od lipca zeszłego roku przebywa w zakładzie karnym pół-otwartym, od grudnia podjął pracę. wyrok ma do 2010 roku. Zanim został zatrzymany dowiedziałam się, że ma dwoje dzieci na które teraz z jego wypłaty ściągają alimenty. Ja wróciłam do pracy i zarabiam ok 1000 zł na miesiąc. Postanowiłam podać go o alimenty, ale ojciec mojego dziecka uważa że nie dostane nic, bo on przebywa w zakładzie karnym. Proszę o poradę

2008.7.13 17:33:36

Jeżeli nic nie dostaniesz to załóż sprawę jego rodzicom, wtedy dostaniesz na pewno

2008.7.14 9:45:22

witaj........ja jestem w takiej samej sytuacji co ty,ojciec dziecka tez przebywa w zakl.kar.postaraj sie z nim dogadac,opowiedz mu jak jest ci ciezko samej,i ze te alimenty byly by tylko do jego wyjscia,a potem potem pomagal by ci tak od siebie,bez alim.do czasu wyjscia zapomni o wszyskim!TO DZIALA!!!!!!!!!

2008.8.9 8:25:4

. . . (Miejscowość). . . dnia . . . (data) . . .


Sąd Rejonowy
w . . . (Miejscowość siedziby sądu) . . .
Wydział II Karny

Oskarżyciel prywatny: . . . (Imię, nazwisko i dokładny adres z kodem pocztowym) . . .
Oskarżony: . . . (Imię, nazwisko i dokładny adres z kodem pocztowym) . . .

Akt oskarżenia
w sparwie z oskarżenia prywatnego

Wnoszę o:

I. Akt oskarżenia przeciwko . . . (Imię i nazwisko oskarżonego) . . . oskarzonemu o . . . (opis czynu oskarżonego z podaniem dnia, miejsca jego popełnienia, skutki czynu, np. uszkodzenie ciała) . . . tj. o czyn z art. . . . (podać odpowiedni artykuł z Kodeksu Karnego) . . . Kodeksu karnego.

Uzasadnienie:
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

. . . . . . . . . . . . . .
(Własnoręczny podpis oskarżyciela)


Osoby podlegające wezwaniu na rozprawę:


- oskarżyciel prywatny : . . . (Imię, nazwisko i dokładny adres z kodem pocztowym) . . .
- oskarżony : . . . (Imię, nazwisko i dokładny adres z kodem pocztowym) . . .
- świadkowie:
. . . (Imię, nazwisko świadka i dokładny adres z kodem pocztowym) . . .
. . . (Imię, nazwisko świadka i dokładny adres z kodem pocztowym) . . .

Załączniki:
- odpis aktu oskarżenia

2009.7.10 21:41:20

rodzice są rozwiedzeni. mój ojciec jest alkoholikiem i ma nawyk jeżdżenia samochodem pod wpływem alkoholu. spowodował raz poważny wypadek, dostał parę lat w zawieszeniu i odebrano mu prawo jazdy. dzisiaj właśnie dowiedziałam się, że ponownie wybrał się na przejażdżkę pijany i po raz kolejny spowodował wypadek. sytuacja wygląda tak, że więzienie ma zapewnione na 99%. teraz moje pytanie - gdy on będzie siedział, co z alimentami?

2009.8.6 16:25:8

Odkad pamietam moj tato zawsze byl w wiezieniu. Caly czas utrzymywala mnie mama i to z jej dochodow mialam pieniadze na ksiazki, jedzenie czy ubrania. Do 18 rz alimenty w wysokosci 200zl wyplacal mi Urzad Miasta ale z chwila ukonczenia pelnoletnosci owe alimenty zostaly wstrzymane. Po uplywie pol roku osobiscie zlozylam wniosek o ponowne przyznanie alimentow tym razem w wysokosci 500zl( w miedzyczasie uzyskalam podwyzszenie alimentow z sadu) Nie mieszkalam z mama, gdyz ona wyjechala za granice. W sumie od 17 roku zycia mieszkalam sama, ale mama dawala na moje utrzymanie. Na zlozony w pazdzierniku 2008r wniosek do Urzedu Miejskieo nie dostalam zadnej odpowiedzi- kompletne zero. Oczywiscie od tamtej pory nie otrzymuje od taty zadnych alimentow. Pare miesiecy temu tato wyszedl z wiezienia ale w dalszym ciagu nie daje pieniedzy na moje utrzymanie. Teraz mam juz 19 lat i za pare dni zaczynam studia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Wiem, ze bede potrzebowala tych pieniedzy ale nie wiem juz do kogo mam sie o nie zwocic. Prosze o pomoc w tej sprawie. Dream69@o2.pl

2009.9.23 10:43:37

witam serdecznie.moja sytuacja jest taka: mam 2 dzieci z pierwszego małżeństwa na które dostaję z FA 370 zł i dwójkę dzieci z obecnego małżeństwa i.na dziewczynki z pierwszego małżeństwa po 7 latach wniosłam podwyżkę na 700 zł .mój były mąż odbywa wyrok karny,zostało mu ok.13 lat do wyjścia,nigdzie nie pracuje i ogólnie niczym się nie przejmuje,ma też dwójkę dzieci z konkubiną na które też ma przysądzone alimenty.moje pytanie jest takie czy dowiozą go na sprawę alimentacyjną i czy w jego przypadku mogę spodziewać się podwyżki.mój obecny mąż pracuje a ja tylko sobie dorabiam bo mój mały synek ma 1,5 roku a najstarsza córka choruje na ADHD i nie może sama zostawać w domu i na dłuższą metę nie mam z kim zostawiać dzieci.
z góry dziękuję za odpowiedzi.pozdrawiam.

2010.1.30 12:14:46

Witam
Mam taki problem mam dziecko z mężczyzną, który właśnie został osadzony w zakładzie karnym i co teraz?Skąd będę dostawać alimenty jeśli on teraz nie ma pieniędzy?z góry dziękuję za pomoc

2010.8.26 10:39:19

Witam
jak wygląda sprawa alimentów jeśli osoba zostanie umieszczona w zakładzie karnym, czy można wtedy domagać się spłacania alimentów od żony jeśli nie mam rozdzielczości majątkowej?Z góry dziękuję za pomoc

2010.9.6 9:46:5

Witam
Mam pytanie mam dziecko z mężczyzną nie jesteśmy razem, ale płaci alimenty na dziecko, a co się dzieje w przypadku gdy ojciec dziecka zostanie umieszczony w zakładzie karnym?Co z alimentami?Z góry dziękuję za odpowiedzi

2010.9.17 11:39:1

Czy na chwilę obecną dziadkowie są obowiazani do opłacania alimentów w przypadku kiedy ojciec przebywa w więzieniu?

2010.11.18 15:30:59

Witam. Mąż został zatrzymany na 8 miesięcy, czy jest jakaś szansa na otrzymanie alimentów na dwójkę dzieci? Wprawdzie ja pracuję ale mój dochód jest w wysokości 960 zł, co mam zrobić w takiej sytuacji? Dodam że moi teściowie oboje już nie żyją więc odpada możliwość ściągnięcia alimentów od nich. Ale może z funduszu alimentacyjnego? Żyliśmy razem i mąż dokładał się do wspólnej kasy teraz tych pieniążków zabraknie. Jak większość społeczeństwa mamy kredyty i nie dam sobie rady z ich spłatą. Bardzo proszę o pomoc.

2010.12.23 21:11:5

Z Funduszu Alimentacyjnego.

Pozdrswiam,
Małgozata Woźniak

2010.12.26 22:10:23

No ale co ja mam zrobić gdzie się zwrócić? Do Sądu normalnie sprawę o alimenty i tyle ile mi zasądzi Sąd tyle dostanę z Funduszu? Proszę o pomoc;(

2010.12.27 12:3:37

Tak, najpierw trzeba wystąpić do Sądu o alimenty.

Pozdrawiam,
Małgorzata Woźniak

2010.12.27 12:24:23

A jeszcze jedno pytanie czy w takiej sytuacji jak ojciec przebywa w zk to Sąd te alimenty przyzna? Czy od razu potem musze iśc do Funduszu czy ma się to odbyć jakoś przez komornika? Zupełnie nie wiem jak to wygląda. No i jak długo taka sprawa może potrwać?

2010.12.27 13:57:53

W pozwie o alimenty należy pozwać ojca dziecka i jako adres do korespondencji podac zk. Sąd alimenty przyzna. Trzeba iść do komornika (ojciec może wyjść w tym czasie z zk). Komornik uzna bezskutecznośc egzekucji i wtedy udajemy sie do FA. Nie wiem z jakiego miasta Pani jest. W Warszawie takie sprawy troche trwaja. Nalezy w pozwie zawrzeć wniosek o zabepieczenie, sąd taki wniosek szybko rozpatrzy, można z postanowieniem o zabezpieczeniu iść do komornika, potem do FA. Jest szybciej.

Pozdrawiam,
Małgorzata Woźnak

2010.12.27 16:34:35

A mogę jeszcze zapytac co to jest wniosek o zabezpieczenie?
Bardzo przeprasza,że zadaję może trochę głupie pytania ale nigdy nie byłam w takiej sytuacji.

2010.12.27 17:16:2

wniosek zawarty w pozwie, że wnosze o zaeziezenie mojego roszczenia w ten sposób, że zasądzenie alimentów w wysokości .... na czas toczącego sie postepowania. Trzeba to uzasadnić. Trudna sytuacja trwa juz na dzien dzsiejszy, dzicko ma potrzeby. Pozdrawiam,
Małgorzata Woźniak

2010.12.27 21:26:38

Jeszcze nasunęła mi się taka myśl, ze po aresztowaniu mojego męża moja sytuacja znacznie uległa pogorszeniu. Mamy kredyty do spłaty i będzie mi cięzko jakos to pogodzić czy mogę również ubiegać się o alimenty na mnie?

2010.12.28 15:59:17

Witam!

Mąż mojej partnerki odsiaduje wyrok w więzieniu. Obecnie nie posiadają jeszcze rozwodu z powodu braku środków finansowych na rozprawę sądową. Przez co moja partnerka wychowuje samotnie 4-letnie dziecko i jedyne świadczenie jakie otrzymuje to rodzinne (ok 70zł).

Dostała też ostatnio dokument potwierdzający, że mąż odsiaduje wyrok z pomocą którego podobno może się ubiegać o dodatkowy zasiłek.

W związku z tym moje pytanie: czy w takiej sytuacji przysługują jej jakieś pieniądze?

Jak to wygląda w praktyce i gdzie ewentualnie można się zgłosić?

Pozdrawiam!

2011.3.29 11:21:2

Mój mąż jest po rozwodzie. Został zatrzymany i odsiaduje 2 letni wyrok w innej sprawie. Do ZK przesłano mu papiery z urzedu gminy w którym mieszka jego była żona odnośnie zadłużenia z tytułu wypłacania zaliczki alimentacyjnej. Nie jest w stanie płacić bo przebywa w Zk gdzie nie pracuje. mam pytanie czy może ubiegać się o umożenie tej kwoty za okres w którym przebywał w ZK?

2011.7.14 14:52:29

pobyt w ZK nie jest powodem do zmniejszenia alimentów a tym bardziej do ich umożenia. 

2011.7.15 14:42:59

Czy sąd może przyznać obniżenie alimentów na osobę przebywającą w ZK? Pracuję społecznie i chcialem obniżyc alimenty, jest na to szansa?



2011.9.14 14:22:37

witam chciałabym wiedziec czy dostane spłate alimentow jesli pozwany jest w zakladzie karnym i ma jeszcze 1.5roku do konca czy fundusz alimentacyjny mi to spłaci czy nie ma szans??prosze o szybka odpowiedz pozdrawiam

2013.1.6 15:44:45

ojciec dziecka od 13 lat nie płaci alimentów,obecnie przebywa w zakładzie karnym,czy w takiej sytuacji płaci alimenty panstwo za niego?nie pobieram pieniedzy z funduszu alimentacyjnego z powodu przekroczonych dochodów,prosze o jakas informacje.

2013.7.29 15:20:33

od czego zaczac sprawe o alimenty od ojca przebywajacego w wiezieniu, jezeli do tej pory nie mielismy ich ustalonych przez sad. jak powinien wygladac pozew o te alimenty

2014.1.30 23:43:51

Witam, Należy zacząć od pozwu o alimenty. Jeżeli się okaże, że nie jest on w stanie płacić zasądzonych alimentów wystąpi Pani z wnioskiem do komornika i po uzyskaniu zaświadczenia o nieściągalności można złożyć wniosek do Funduszu Alimentacyjnego.

2014.2.3 11:5:32

A moze tak podrzucic dziecko do babci i samej ruszyc pizdy i isc do pracy ?

2016.7.5 22:40:56

Wystarczy zlikwidować taką..... I po problemie

2016.11.22 14:3:53

Witam.. Kontaktuje sie w sprawie pozwu o alimenty. Sprawa wyglada nastepujaco.. Od 5 lat zylam z chlopakiem, nie bylismy po slubie zylismy na [kocia lape} 2014 roku na swiat przyszla nasza coreczka. 2016roku 13 maja chlopak trafil do aresztu sledczego. Od tamtej pory nawet przez mysl nie przeszlo mi by napisac pozew o alimenty, po kilku miesiac sie rozstalismy.. W sumie dla dobra dziecka. Na chwile obecna decyduje sie by zlozyc wniosek. Moje pytanie jest tego typu, skad moge uzyskac dok dotyczace jego odsiadki skoro niemam kontaktu z jego rodzina? O ile pieniedzy moge sie starac? I czy jest mozliwosc odbycia sprawy, bez jego obecnosci? i jak moge uzasadnic to wszystko w jedna calosc.. ? Nigdy tego nie robilam, dlatego potrzebuje waszej pomocy.. Z gory dziekuje.

2017.5.10 12:49:3

Witam . Chciała bym wiedzieć czy jest tu ktoś w podobnej sytuacji a sprawa wygląda następująco. Mój chłopak siedzi za 3 może 4 miesiące wychodzi mamy córeczke . Mam 500+ a nagle bum muszę podać ojca dziecka o alimenty żeby mieć je dalej:o chociaż bardzo nie chce tego robić już sama nie wiem pomożecie chciała bym znać wasze zdanie . Z góry dziękuję

2017.7.4 1:28:45

Witam mam pytanie
Do tej pory nie miałam problemów z alimentami ojciec dziecka je płacił. Jednak od niedawna przebywa w zakładzie karnym i pytanie co teraz gdzie się udać? Czy do komornika czy od razu do funduszu alimentacyjnego

2017.11.11 7:34:21

Czy jak pujdzie byly maz narobił dugow sobiedo zakladu karnego to bede dalej dostawac alimenty z funduszu

2018.1.14 22:36:3

Czy jak pujdzie byly maz narobił dugow sobiedo zakladu karnego to bede do zakladu karnego dalej dostawac alimenty z funduszu

2018.1.14 22:39:23

mój brat jest w zakładzie karnym za alimenty czy jak splace za niego to on wyjdzie

2018.2.28 17:17:6

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika