Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Alimenty od ojca zza granicy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam, mam pytanie od tej drugiej strony "barykady", tej ktora placi. Moj partner ma dziecko z pierwszego malzenstwa, obecnie 6 letnia coreczke. Byla zona ma zamiar wnosic o podwyzszenie alimentow. My mieszkamy w Norwegii, tutaj pracujemy, mamy tu dom, na ktory splacamy kredyt. Partner placi ok 700 zl alimentow miesiecznie. Na wszelkie urodziny/ swieta itp albo dokladamy jakies pieniadze, albo wysylamy prezent. Z racji tego, ze nie jestesmy w stanie widziec sie z Mala co ktorys weekend do tej pory funkcjonowal uklad, ze zabieramy ja 4 razy do roku na 1 lub 2 tygodnie. Zabieramy ja wtedy na wakacje w rozne miejsca. Za kazdym razem jak sie widzimy przywozimy tez jej pelno ubran, np z racji tego ze zbliza sie zima, a w Norwegii jest lepsza jakosc takich cieplych ubran, przywiezlismy jej ostatnio kurtke, kombinezon polarowy, rekawiczki, czapke; buty takze dostaje od nas, praktycznie w kazda zmiane pory roku. I tutaj pytanie, czy matka rozpisujac koszty utrzymania dziecka nadal ma prawo wpisac w nie wyjazdy urlopowe, prezenty urodzinowe czy drozsze ubrania? Matka w zadaniach o alimenty zapedza sie nie raz do polowy wysokosci wyplaty mojego partnera (rozdziela pol dla niego i pol dla jego jedynego dziecka). Nie chcemy, zeby dziecko bylo stratne, ale nie chcemy tez utrzymywac matki. Czy zdazaja sie przypadki, ze sad zasadzi te np 700 zl a reszta kaze sie dzielic na biezaco? nie ukrywam, ze wolelibysmy wybrac taka opcje. Sama chcialam coreczke partnera ostatnio zapisac na angielski i norweski i te zajecia oplacac tylko z naszej strony, niestety matka dziecka odmowila. Stad nie wiem jakim cudem ma ochote na tak wysokie alimenty.

    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane