Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Alimenty od przyrodniej siostry???

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Mam pytanie , czy moge żądać alimentów na rzecz mojego syna od jego przyrodniej siostry tzn. córki z pierwszego małzeństwa mego męża? Otóż jestem po separacji z mężem mam zasądzone alimenty na syna w wysokości 300 zł, których nie można wyegzekwowac od męża. Z tego co wiem jego dorosła córka skończyła studia wyższe i pracuje. Dodam tylko , że rodzice męża nie żyją. Jeśli mogę się starać o alimenty od jego córki, to czy jest na to jakaś ustawa na którą moge się powołać?

  Odpowiedz Cytuj
 • 147E
  Wysłany: 2005-11-25 17:15:57

  TO JUŻ LEKKA PRZESADA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • Reklama

 • gaba09
  Wysłany: 2005-11-27 23:30:14

  Nie wiem czy przesada nie będę ci tłumaczyc całej historii ale jeżeli ojciec przez prawie 10 lat płaci na dziecko z pierwszego małzeństwa alimenty wyższe od jego pensji bo prowadził działalnośc gospodarcza natomiast w skutek tak wysokich alimentów popada w długi traci wszystko co ma i nie może utrzymać w związku z tym dziecka z drugiego małzeństwa to czyja to wina, a córka zdaje sobie z tego sprawę lecz ja to nie interesuje to wybacz!!!!! Wykończyła ojca a teraz ma to gdzieś bo tylko te pieniążki się licza!!
 • "Ustawa z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy (Dz.U. nr 9, poz. 59 ze zm.), określa obowiązek alimentacyjny jako obowiązek dostarczania środków utrzymania, a w miarę potrzeby także środków wychowania, obciążający krewnych w linii prostej oraz rodzeństwo (art. 128). Przy czym na podstawie art. 129 § 1 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, obowiązek ten obciąża zstępnych przed wstępnymi, a wstępnych przed rodzeństwem, a jeżeli jest kilku zstępnych lub wstępnych, to obciąża on wtedy bliższych stopniem przed dalszymi. Krewnych zaś w tym samym stopniu obciąża obowiązek ten w częściach odpowiadających ich możliwościom zarobkowym i majątkowym (art. 129 § 2 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego). „Kodeks rodzinny i opiekuńczy przewiduje obowiązek alimentacyjny rodziców względem dziecka – zarówno zrodzonego w małżeństwie, jak i dziecka pozamałżeńskiego– jako indywidualny obowiązek matki i ojca dostarczania mu środków utrzymania i wychowania. Obowiązek ten podlega regulacji specjalnej, uprzywilejowanej i jest wyrazem właściwej dla naszego ustawodawstwa rodzinnego zasady dobra dziecka.” (uchwała pełnego składu Izby Cywilnej i Administracyjnej z dnia 16 grudnia 1987 r., sygn. akt III CZP 91/86, OSNICAPUS 1988/4/42)." Data publikacji: 2005-04-05 Autor: Jadwiga Kaczmarek Opublikował: Robert Chmielewski
 • normalny
  Wysłany: 2018-07-11 13:50:24

  Jestes nie normalna trzeba bylo nie robic dzieci!!!!

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane