Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Brak zasądzonych alimentów od ojca - brak szans na stypendium socjalne?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Dzień dobry, bardzo proszę o poradę.
  Jestem studentką studiów magisterskich. Znalazlam się w bardzo trudnej sytuacji materialnej. Rodzice rozwiedli się w roku 1994.Byłam wychowywana przez mamę a ojciec znęcał się nad rodziną, większość życia spędził w zakładzie karnym. Teraz pracuje za granicą. Nie znam jego adresu. Mama nigdy nie występowala o alimenty na mnie poniewaz była przez niego zastraszana groźbami spalenia domu. Raz zdarzyła się sytuacja że cudem tego uniknęlysmy ponieważ pod wpływem alkoholu probował podpalić dom. Jest osobą niepoczytalną. Ja po osiągnieciu 18 lat również nie składałam pozwu o alimenty bo zwyczajnie bałam się o nas mimo ze było nam bardzo ciężko a wiedziałyśmy że i tak nie uda się wyegzekwować alimentów od ojca. Moja mama przez wieloletnią ciężką pracę straciła zdrowie a w tym roku odebrano jej rentę choć ma orzeczenie o umiarkowanym stopniu niepełnosprawnosci. Nie mamy żadnych dochodów. Dzisiaj byłam na uczelni w celu złożenia wniosku o stypendium socjalne jednak nie zostal przyjęty z powodu nierozwiazanej kwestii alimentów. Co moge zrobić w tej sytuacji? Czy mogę sama wnioskować w sądzie o uchylenie obowiązku alimentacyjnego argumentując to chociazby jego zastraszaniem? Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję.

  Odpowiedz Cytuj
 • 01061996
  Wysłany: 2017-10-17 14:21:27

  Mam podobną sytyację z tym, że ja posiadam alimenty po rozwodzie rodziców, ale mój brat nie złożył wniosku do sądu o alimenty. Pani w dziekanacie teraz nie chce przyjąć mojego wniosku, z racji że jest niekompletny (brak alimentów na brata, który jest pełnoletni i nie chciał składać o alimenty)
 • Reklama

 • Marcela
  Wysłany: 2017-10-17 20:40:49

  Dziewczyno, nie możesz tej sprawy tak zostawić! Przecież Ty nie masz za co żyć ? Uważam, że należy Ci się stypendium socjalne, a Twój ojciec jest Ci winien wynagrodzenia za te wszystkie lata! Znam wspaniałą mecenas, która jest bardzo merytoryczną osobą, która niegdyś pomogła mi w sprawach alimentów. Chodzi o mec. Agatę Koschel, która ma swoją kancelarię w Poznaniu ? na pewno będzie w stanie Ci pomóc. Życzę powodzenia ?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane