Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Darowizna a opieka dozywotna

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam

  Moja siostra przyjęła od mojej mamy darowiznę w wysokości 200 000
  Za te pieniądze i trochę kredytu wybudowała sobie pół bliźniaka w którym mama teraz mieszka sama jak lokator i ponosi wszelkie koszty utrzymania nieruchomosci . Do dnia dzisiejszego nie udało mi sie uzyskać od siostry żadnej umowy notarialnej o przyjęciu darowizny za dożywotnia opiekę czy chociażby zgłoszenia do US ze taka darowiznę przyjęła . Mama od lat ma problem alkoholowy przez to łatwo jej jest wmówić cokolwiek ja mieszkam za granica i nie mam z nią już takiego kontaktu jak kiedy mieszkała w swoim mieszkaniu Po przeprowadzce odcięto ja zupełnie od internetu jak rownież twierdzi ze nie ma do mnie numeru tel bo jej zniknął z Kom )
  Udało mi sie uzyskać z banku Kopie przelewu na kwotę 200. 000 na rzecz mojej siostry
  Z mojego punktu widzenia wyglada to tak ze poprostu ja okradli oddała im całe oszczędności i pieniądze ze sprzedaży własnościowego mieszkania w zamian nie dostając żadnego zapisu.

  Czy mogę w jej imieniu sądownie dochodzić jej praw ona jest alkoholiczka nie potrafi sie
  Bronić przed takimi cwaniakami jak oni ma dobra emeryturę zamiast sie leczyć to utrzymuje bandę darmozjadow.
  Prosze o pomoc czy jest wogole szansa na prawne uregulowanie tej sytuacji nie chce być na stare lata Ciagana po sadach jak by przyszło sie płacić za mamy leczenie . Gdyby cos sie zadziało z moja siostra , moja mama nie ma żadnych praw do lokalu w którym obecnie mieszka. Dodam ze ja nigdy nie dostałam od mamy żadnego finansowego wsparcia a o całej sytuacji dowiedziałam sie od osób trzecich dodatkowo moja siostra wmawia mojej mamie ze to ok ze pije i ze nie musi sie leczyć jak nie chce bo tak jej jest wygodniej wyłudzać pieniądze.

  Pozdrawiam

  Anna

  Odpowiedz Cytuj
 • Dzień dobry, mama mogła dać Pani siostrze pieniądze w darowiźnie, bez żadnych wymagań. Nie ma podstaw by Pani w tej sprawie występowała do sądu. Jeśli jednak Pani od mamy nie otrzyma żadnego spadku, będzie mogła po śmierci mamy dochodzić od siostry zachowku. Dlatego warto to potwierdzenie przelewu trzymać. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz
 • Reklama

 • Kowalski Jan
  Wysłany: 2016-08-29 18:45:55

  Witam mam pytanie mama w darowiznie dała nam dom i ogród (za przepis zapłaciłem sam) dom był w stanie opłakanym wszystko się walilo reszta rodzeństwa się zrzekla ale mimo wszystko każdy dostał po 10 000 nasze problemy zaczęły się kiedy zaczęliśmy remontować i doprowadzać do normalnego stanu budynek i działki. Matka nagle zaczęła narzekać na złe traktowanie że nie może korzystać z niczego w domu gdzie to jest wszystko nie prawdą sklucila cała nasza rodzinę. Czy my tak Naprawdę jesteśmy bezprawni nie mamy tu nic do powiedzenia czy wszyscy mogą z nami robić co chcą bez naszej zgody? Mama ma zapisane służebnośc nie odpłatnie czy ktoś nam pomoże co w tej sytuacji możemy zrobić ?
 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane