Forum prawne

dochody członków rodziny (rodziców studentki-matki) do zasiłku rodzinnego, becikowego i 500+

Witam,
czy mogłabym prosić o króciutką odp.na takie moje pytania (wystarczy mi "tak" lub "nie")?:
-studentka pozostająca na utrzymaniu swoich rodziców (nigdzie nie pracuje, studiuje dziennie) urodziła dziecko i stara się o świadczenia
- czy do dochodów jej wlicza się także dochody jej rodziców? czyli dziadków nowonarodzonego dziecka? Nie są oni wymienieni jako członkowie rodziny w ustawie, więc nie wiem.
Chodzi mi o zasiłek rodzinny, becikowe i 500+.
Czy dochód obliczany jest tak samo do tych 3 świadczeń?

2017.11.19 18:39:43

Odpowiedzi w temacie: dochody członków rodziny (rodziców studentki-matki) do zasiłku rodzinnego, becikowego i 500+ (2)

byly maz, ojciec dziecka pobiera zasiłek na syna w Norwegii 450 zł miesięcznie od października 2015 roku .
Z powodu korelacji systemowej świadczeń MOPR i ROPS nie przyznały mi zasiłku 500+ na syna, ponieważ ojciec dziecka pobiera już zasiłek w Norwegii.
Ile jest czasu na zajęcie się tym i złożenie pozwu? pobiera zasiłek już 2 lata i 3 miesiące. W sumie 27 miesięcy .
Pobrał 12.150 zł na syna
Jest bezczelny, kupił dziecku kurtkę i odjął sobie kwotę od alimentów (a przecież pobiera zasiłek)

Zgodnie z prawem zasiłek powinien być na syna, NIE KUPUJE PRAWIE NIC DZIECKU, a na pewno nie na kwotę 12 TYSIĘCY
Różne odliczenia i zasiłki na dziecko przysługują obojgu rodzicom wedle dni opieki nad synem. Jeśli on ma 6 dni w miesiącu to 450:30= 15 zł za dzień . zatem ojciec 90 zł , matka 24 dni czyli 360 zł. jest mi winien 9.720 zł.
Zarabia na dziecku. karygodne.

2017.12.9 17:27:10

ojciec dziecka/ byly maz pobiera zasiłek na syna w Norwegii 450 zł miesięcznie od października 2015 roku .
Z powodu korelacji systemowej świadczeń MOPR i ROPS nie przyznały mi zasiłku 500+ na syna, ponieważ ojciec dziecka pobiera już zasiłek w Norwegii.
Ile jest czasu na zajęcie się tym i złożenie pozwu? pobiera zasiłek już 2 lata i 3 miesiące. W sumie 27 miesięcy .
Pobrał 12.150 zł na syna
Jest bezczelny, kupił dziecku kurtkę i odjął sobie kwotę od alimentów (a przecież pobiera zasiłek)

Zgodnie z prawem zasiłek powinien być na syna, NIE KUPUJE PRAWIE NIC DZIECKU, a na pewno nie na kwotę 12 TYSIĘCY
Różne odliczenia i zasiłki na dziecko przysługują obojgu rodzicom wedle dni opieki nad synem. Jeśli on ma 6 dni w miesiącu to 450:30= 15 zł za dzień . zatem ojciec 90 zł , matka 24 dni czyli 360 zł. jest mi winien 9.720 zł. CO MOGĘ ZROBIĆ ?
Zarabia na dziecku. karygodne.

2017.12.9 17:29:18

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika