Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

dochody konkubenta

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Krótkie pytanie. Czy w sądzie mogę wnioskować o wykazanie dochodów konkubenta mojej ex w sprawie o podwyższenie alimentów.

  Odpowiedz Cytuj
 • Niestety nie , sad przyznaje alimenty od ojca dziecka i to jego obowiazkiem jest lozyc na utrzymanie dziecka , natomiast konkubent moze ale nie musi lozyc na cudze dziecko . Konkubinat w majestacie prawa polskiego nie jest uznawany. Ojciec dziecka ma lozyc na utrzymanie a czy go stac to juz odrembna sprawa sadowa.Nadmieniam ze dochody konkubenta sa jego prywatna sprawa i sad moze uwzglednic jego dochody w przypadku gdy matka udowodni ze to on utrzymuje i lozy na dziecko , ze jest w stanie zapewnic lebszy byt i rozwoj dziecka co oczywiscie nie zadziala korzystnie na Pana sytuacje bo wkoncu dojdzie do tego ze zostana Panu ograniczone prawa do dziecka skoro nie jest Pan w stanie niczego zapewnic wlasnemu dziecku .Pozdrawiam
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Renta po konkubencie

  Czy po śmierci konkubenta, konkubinie przysługuje renta po nim?

 • Konkubent jako pełnomocnik

  Czy osoba żyjąca w konkubinacie spełnia wymogi z art. 87.1. k.p.c.- chodzi o pełnomocnictwo wstosunku do konkubenta?

 • Dochody konkubenta byłej żony a alimenty dla córki

  Konkubent byłej żony nie pracuje. Była żona wystąpiła do Sądu o podwyższenie alimentów. Nie chce ujawnić źródła dochodów konkubenta, twierdząc, że nie jest on stroną w postępowaniu. Adwokat powódki twierdzi, że żyje ona z nim w luźnym związku. Sąd poinformował mnie, że nie może dowiadywać się o źródło i wysokość dochodów konkubenta. Mam uzasadnione obawy, że podwyższenie alimentów jest związane z utrzymaniem konkubenta mojej byłej żony, a nie wzrostem potrzeb mojej córki. Czy mam jakąś możliwość aby konkubent byłej żony stał się stroną w sprawie? Ewentualnie czy jest jakaś inna możliwość, aby sąd sprawdził źródło i wysokość dochodów konkubenta?

 • Dochód konkubenta a zasiłek

  Czy mieszkając i prowadząc wspólne gospodarstwo domowe z konkubentem nie będącym ojcem dzieci (matka i ojciec dzieci są po rozwodzie), wlicza się jego dochody dla wyliczenia dochodu na członka rodziny? Jaki dochód się bierze pod uwagę netto czy brutto? Czy w nowym roku pojawiły się jakieś nowe, inne formy wspomagania rodzin?

 • Zasady spadkobrania konkubentów

  Jakie są zasady regulujące podział spadku dla osób pozostających w konkubinacie?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane