Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

dziecko urodzone w uk

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam. Urodzilam dziecko w Uk, dziecko ma obywatelstwo polskie a jego ojciec - wpisany w akt urodzenia jest obcokrajowcem nie posiadajacym obywatelstwa brytyjskiego ani paszportu. Chcialabym wyjechac z dzieckiem na stale do Polski ale ojciec nie wyraza na to zgody. Straszy mnie ze porwie mi dziecko lub zrobi ze mnie zla matke i odda dziecko do domu opieki. Mam od niego ciagle grozby. Co moge w tym wypadku zrobic? Dodam ze jest on uchodzca i stara sie o paszport na podstawie rodziny w UK - podal do Home Office ze jestesmy malzenstwem co nie jest prawda, dziecko potrzebne jest mu tylko do pozyskania paszportu, nie interesuje sie nim nie lozy na niego. Jakie mam prawa? Bedzie obowiazywalo mnie prawo angielskie, czy ktos orientuje sie w tych kwestaich? I co z moim wyjazdem na stale do Polski? Dziecko ma obywatelstwo polskie.

    Odpowiedz Cytuj
  • Do wystawienia dziecku polskiego paszportu obowiązuje polskie prawo. Taki dokument wydaje konsulat polski.W pozostałych kwestiach obowiązuje prawo angielskie. Musi Pani się tam udać i zapytać, jak to wygląda, jednak obawiam się, że będą wymagali zgody ojca na wydanie dziecku paszportu. Natomiast, jeśli to Pani pomoże ojciec też nie wyjedzie z dzieckiem bez paszportu. Może Pani złożyć sprostowanie w Home Office, że nie jesteście małżeństwem, jeśli to coś wniesie do rozwiązania problemu. Proponuję również zgłosić policji sprawę gróźb i spróbować pozbawić ojca praw rodzicielskich, wtedy dziecko dostanie paszport bez zgody ojca.
  • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane