Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Dziecko w Anglii

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Proszę o pomoc w następującej kwestii: Jestem w związku małżeńskim i mamy trójkę dzieci. Z powodu kłopotów finansowych zadecydowaliśmy, że moja Żona wraz z dziećmi zamieszka u swojej Mamy, a ja u swojej. Widzimy się codziennie mimo, że pracuję w trybie 12-godzinnym. Niestety od tego czasu jest całkowicie podatna na pomysły swojej matki. Ostatnio mój Teść wyjechał do Anglii "do pracy" i Teściowa co jakiś czas go odwiedza. Teściowa wymyśliła i przekonała moją żonę, że weźmie ze sobą na dwa tygodnie "na wycieczkę do Dziadka" moją 4-letnią córkę. Po namowach, ja też się zgodziłem na paszport i wyjazd. Ale wtedy się zaczęło. Potem był następny wyjazd na miesiąc. Po powrocie Córki zadecydowałem, że nie zgadzam się na następne wyjazdy. Niestety mojej żonie to się spodobało (argument Teściowej: "Odciążymy Was...") i podczas mojej bytności w pracy Teściowa bez mojej zgody znów wywiozła córkę do Anglii. Tyle wiem, że zgoda na paszport i zgoda na wyjazd to dwie odrębne sprawy. Na lotnisku nikogo nie obchodzi z kim dziecko wyjeżdża ważne, że ma paszport (dzwoniłem). Identycznie na Policji i w Biurze Paszportowym. 1. Co można w tym przypadku zrobić? 2. Czy można gdzieś pisemnie złożyć swój sprzeciw? 3. Co wtedy, jak Teściowa nie wróci z moją córką?

    Odpowiedz Cytuj
  • padme_06
    Wysłany: 2006-06-13 19:27:32

    zawsze możesz złozyć wniosek do Sądu Rejonowego wydział rodzinny i Nieletnich, lub zgłoś na policje ze bez Twojej zgody dziecko zostało wywiezione.
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane