Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Dziecko w Anglii

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Proszę o pomoc w następującej kwestii: Jestem w związku małżeńskim i mamy trójkę dzieci. Z powodu kłopotów finansowych zadecydowaliśmy, że moja Żona wraz z dziećmi zamieszka u swojej Mamy, a ja u swojej. Widzimy się codziennie mimo, że pracuję w trybie 12-godzinnym. Niestety od tego czasu jest całkowicie podatna na pomysły swojej matki. Ostatnio mój Teść wyjechał do Anglii "do pracy" i Teściowa co jakiś czas go odwiedza. Teściowa wymyśliła i przekonała moją żonę, że weźmie ze sobą na dwa tygodnie "na wycieczkę do Dziadka" moją 4-letnią córkę. Po namowach, ja też się zgodziłem na paszport i wyjazd. Ale wtedy się zaczęło. Potem był następny wyjazd na miesiąc. Po powrocie Córki zadecydowałem, że nie zgadzam się na następne wyjazdy. Niestety mojej żonie to się spodobało (argument Teściowej: "Odciążymy Was...") i podczas mojej bytności w pracy Teściowa bez mojej zgody znów wywiozła córkę do Anglii. Tyle wiem, że zgoda na paszport i zgoda na wyjazd to dwie odrębne sprawy. Na lotnisku nikogo nie obchodzi z kim dziecko wyjeżdża ważne, że ma paszport (dzwoniłem). Identycznie na Policji i w Biurze Paszportowym. 1. Co można w tym przypadku zrobić? 2. Czy można gdzieś pisemnie złożyć swój sprzeciw? 3. Co wtedy, jak Teściowa nie wróci z moją córką?

  Odpowiedz Cytuj
 • padme_06
  Wysłany: 2006-06-13 19:27:32

  zawsze możesz złozyć wniosek do Sądu Rejonowego wydział rodzinny i Nieletnich, lub zgłoś na policje ze bez Twojej zgody dziecko zostało wywiezione.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Obywatelstwo dziecka

  Jakie obywatelstwo będzie miało dziecko z matki Polki i ojca Anglika, które urodzi się w Polsce lub które urodzi się w Anglii? Czy kraj urodzenia wpływa na obywatelstwo?

 • Umowa sprzedaży a hipoteka zagraniczna

  Niedawno podpisałam akt notarialny w związku z zakupem w Polsce mieszkania spółdzielczego własnościowego bez księgi wieczystej. W umowie przedwstępnej była wzmianka o kredycie z polskiego banku, którego nie otrzymaliśmy. Dostaliśmy kredyt na hipotekę naszego domu w Anglii i dzięki temu mogliśmy zapłacić za kupno mieszkania. Notariusz nalegał żeby w akcie umowy sprzedaży napisać, że środki pochodzą z kredytu angielskiego banku (nazwa banku jest podana), chociaż uważałam, że to nie potrzebne, równie dobrze mogliśmy użyć naszych oszczędności . Obawiam się, że wpis w umowie może mieć konsekwencje przy tworzeniu księgi wieczystej, czy sprzedaży mieszkania. Zaznaczam, ze bank w Anglii nie jest zainteresowany dokonaniem wpisu do polskiej księgi wieczystej, ponieważ zrobił to już, wpisując pożyczkę do land registry (odpowiednik księgi wieczystej) naszego domu w Anglii, którego wartość przekracza co najmniej 5 razy pożyczkę. Żeby nie mieć problemów z wyrobieniem księgi wieczystej bez obciążeń, czy powinnam sprostować akt sprzedaży u notariusza np. że angielski kredyt nie obciąża finansowo mieszkania w Polsce?

 • Kupno działki budowlanej

  Mieszkam w Londynie. Na dzień dzisiejszy nie mam meldunku w Polsce, ale jestem obywatelem polskim. Chciałbym kupić teraz działkę budowlaną od agencji rolnej. Koszt działki 30.000 zł. Prowadzę firmę jednoosobową w Londynie, pracuję legalnie od 2 lat rozliczam sie tylko w Anglii. Czy w Polsce będę miał problem z urzędem skarbowym, jeśli chodzi o podatek od kupna itp.? Może lepiej zrobić sobie chociaż meldunek tymczasowy? Czy mogę odliczyć kupno tej działki w Anglii w rozliczeniu podatkowym rocznym? Przecież legalnie rozliczam się i płacę składki.

 • Nazwisko dziecka kobiety niezamężnej

  Czyje nazwisko nosić będzie dziecko urodzone przez kobietę niezamężną? Nazwisko ojca czy matki?

 • Prowadzenie działalności gospodarczej

  Podpisałem umowę z hurtownią w Anglii na sprzedaż jej przedmiotów w Polsce. W tym momencie mam zamiar otworzyć sklep lub serwis internetowy promujący dane przedmioty w Polsce. Aby ułatwić zapłatę za dany towar, mam zamiar otworzyć konto w Polsce, na które polscy klienci będą wpłacali pieniądze, które z kolei ja będę przelewał na konto "mojej" hurtowni. Mieszkam w Anglii od 4 lat i tutaj mam zamiar założyć swoją firmę pośredniczącą powyższe transakcje. Oczywiście podatki i resztę opłat będę opłacał w Anglii. Zaznaczam, że cały towar znajduje się w Anglii i z niej będzie wysyłany do odbiorców w Polsce. W Polsce mam zamiar posiadać tylko to konto bankowe dla firm. Czy posiadanie konta w Polsce i odbieranie wpłat lub robienie przelewów jest możliwe i czy nie będę miał problemów z Urzędem Skarbowym?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane