Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

FUNDUSZ ALIMENTACYJNY - JAKIE DOKUMENTY

MAM PYTANIE - JAKIE DOKUMENTY POTRZEBNE SA DO TEGO ABY DOSTAC ALIMENTY Z FUNDUSZU ALIMENTACYJNEGO?

(SARA)

2004.1.6 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: FUNDUSZ ALIMENTACYJNY - JAKIE DOKUMENTY (8)

Do FA może wystąpić tylko komornik w Twoim imieniu. Od komornika otrzymasz wniosek do wypełnienia, do którego dołączasz zaświadczenie o dochodach z US, zaświadczenie ze szkoły jeżeli dziecko się uczy, oraz odpis aktu urodzenia dziecka. To wszysko składasz u komornika. Jak masz jeszcze jakieś pytania - służe pomocą.

2004.1.6 15:48:33

kiedy rzad likwiduje fundusz alimentacyjny

2004.1.6 18:18:43

Narazie jest projekt w sejmie o likwidacji FA. Ustawa jeszcze nie jest ustanowiona i mam wątpliwości czy coś takiego przejdzie. Przecież jak nie będzie zgodna z Konstytucją zostanie zaskarżona do Tryb. Konst. Narazie jeszcze FA funkcjonuje i trochę to potrwa zanim ustawa wejdzie w życie.

2004.1.6 21:3:46

DZIĘKUJĘ ELIZO

2004.1.7 9:11:18

witam ja mam pytanko,jesli ojdziec mojego dziecka miesza w Szwecji,to jakie dokumenty powinnam zlożyc,ja komornika nie mam tylko wszystko idzie przez sąd okręgowy.pozdrawiam

2008.8.20 17:42:21

jeśli mam pełną dokumentację w FA i podniosłam alimenty to w tym przypadku jakie dokumenty powinnam dostarczyć komu i gdzie by wypłacanie alimentów nie ustało?

2009.5.7 16:16:57

Ojcic mojej wnusi nie dal jej nazwiska i nic na dziecko nie placi prosze mi powiedziec jak zaczac starac sie o cokolwiek jesli ojciec dziecka przebywa za granica??

2009.7.18 8:15:37

do babci: na poczatek należy założyć sprawę alimentacyjną w sądzie, nie zależnie od tego gdzie jest teraz ojciec w kraju czy za granicą, w sądzie najblizszym miejsca zameldowania Pani córki. Jeżeli okaże się że sąd nie będzie w stanie "namierzyć" ojca i sprawy będą odbywały się bez jego obecności, ostatecznie sąd itak wyda wyrok. Z tym wyrokiem udać się Pani musi do komornika, a z postanowieniem komorniczym do miejskiego ośrodka pomocy społecznej. życzę wytrwałości

2009.7.30 14:18:48

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika