Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Ile kosztuje sprawa o przyznanie alimentów?

Chcę wystąpić do Sądu o zasądzenie na dziecko alimentów od męża, czy i ile będzie mnie to kosztowało ?
(iii)

2003.1.30 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Ile kosztuje sprawa o przyznanie alimentów? (12)

O ILE MI WIADOMO WNIESIENIE WNIOSKU O ZASĄDZENIE ALIMENTÓW NA DZIECKO NIC NIE KOSZTUJE ,POTRZEBUJESZ TYLKO SKRÓCONYAKT URODZENIA ,DO ALIMENTÓW
WYDAWANY BEZ OPŁAT.

2003.1.30 11:35:38

hej! dokładnie , wniesienie pozwu o alimenty nic nie kosztuje jak równiez wydanie aktu urodzenie dziecka. Sama niedawno jestem po sprawie alimentacyjnej i nawet adwokat mi nie był potrzebny ( choc mój małzonek go miał) sedzina pyta o zarobki i nawet adwokata meza do głosu nie dopusciła. Cała rozprawa trwa 15 minut. 15 minut stresu ale warto wywalczy wieksza sume bo gorzej jest potem walczyc o podniesienie. Zawsze lepiej jest we wniosku prosic o wieksze alimenty bo i tak zawsze coś zbijają, wiec napisz tyle zebys po zbiciu wyszł na swoje. Pozdrawiam Anna

2003.2.7 14:2:14

Ty nic nie płacisz.Zapłaci mąż.Ja mam zasądzone w 10.2003 - 380zł+12zł odpis wyroku

2003.12.1 20:7:3

ile zapłaci ojciec dziecka za sprawe alimentacyjną?

2006.9.12 10:3:29

Nie wiem czy prawo sie zmienilo ale o ile wiem to nie. mozna tez wniesc od umorzenie kosztow sadowych zalezy od sytuacji materialnej.

2008.2.7 21:16:45

mam taki problem...jestem studentka...mam 21 lat i moj tata od dawna nie mieszka ze mna i z moja mama...płącił mi dobrowolnie alimenty w wysokości 1600zl; ale od 4 miesiecy nie płaci a my nie mamy z czego żyć ( moja mami 800zl alimenty oraz 400 renta ze wzgledu na postępującą utratę wzroku)Chce wystąpić o alimenty...moj tata zarabia 48 tys miesiecznie...( nie licze kredytow które zaciagnal ostatnio na firme- lubi luksusowe zycie) nie wiem co robić bo byłam u adwokata ale chciał odemnie na starcie 1500 zl i mowil ze koszt sprawy napewno bedzie wiekszy niz 2.500 tys a ja nie mam tyle pieniedzy...zwlasza ze on nie chce mi podac ostatecznej kwoty ile to bedzie kosztowalo...nie wiem czy wysokosc alimentow o jakie chce wystapic jest sluszna i nie wiem czy adwokat ma racje ze tak wysokie sa stawki...obecnie chce isc bez adwokata ale boje sie ostrego adwokata ktorego wynajmie moj tata ...nie wiem co robic...zna ktos jakie powinny byc stawki za takie sprawy adwokackie albo o jaka czesc dochodu ojca moza wnioskowac o alimenty...koncza mi sie pieniadze i nie wiem co robic...przepraszam za bledy w tym co napisalam ale jest podłamana ceną jaką mi podał .adwokat:(///pomocy napiszcie co sądzicie...

2008.6.10 15:58:0

sprobuj isc bz adwokata
zawsze sa dwie sprawy i potem w sadzie odwolawczym
wiec nawet jak 1 przegrasz to do odwolania bedziesz wiedziala jak sie przygotowac
najlepszy adwokat nie gwarantuje wygranej
a obowiazek alimentacyjny spoczywa na rodzicach w pirewszej kolejnosci
alimenty ustala sie
"stosownie do uzasadnionych potrzeb" i nawet do 60% dochodow
zgodnie z zasada sprawiedliwosci spolecznej
tzn jesli stac go na adwokata za np 4000 a odmawia corce 1600 to jest na jego niekorzysc
lepiej od adwokata pozbieraj jakies rachunki z knajp gdzie bywa
by udowodnic ze:
wydaje kase na luksusy i rozrywke a odmawia corce "przyszlosci" tzn kontynuowania studiow

2008.6.12 16:2:0

Sprawa jest prosta ---- adwokat jest niepotrzebny.Jesteś pełnoletnia.. napisz 2 wnioski ze chcesz pieniędzy od rodziców i oddaj w Sadzie reszte Sąd załatwi . Taki wniosek jest bezpłatny. nADMIENIAM, ZE MATKA MA TAKZE OBOWIĄZEK ŁOŻYĆ NA TWOJE UTRZYMANIE.

2009.1.23 11:31:8

Witam serdecznie,

Jestem dziennikarką i przygotowuję obecnie program o kobietach, które porzucone przez mężów walczą o alimenty sle siebie, tak by mogły dalej godnie żyć. Jeżeli uważasz, że Twoja historia jest warta opowiedzenia, jeśli chcesz ostrzec inne kobiety przed tym co je może spotkać jeśli zapragną odszkodowania od niewiernego męża - bardzo proszę o kontakt.

W programie możemy zagwarantować anonimowość. Bardzo proszę o pomoc w realizacji programu. Zdaję sobie sprawę, iż jest to temat niezwykle delikatny i trudny, ale jednak bardzo istotny.

Z góry dziękuję za przychylność,

gabriela.ryka@onet.eu

2009.3.12 13:10:38

Moja żona nie płaci na dziecko,które mieszka ze mną od 7 miesięcy, celowo przedłuża sprawę rozwodową kolejny termin koniec września to będzie już 10 i pewnie na tym się nie skończy żąda w pozwie 1000 zł alimentów gdyby sąd powierzył jej opiekę i śmieje się ze mnie,że nic nie mogę zrobić.

2012.6.12 14:41:47

Kto i ile płaci za rozprawę o alimenty dobrowolne?

2018.4.11 20:37:5

Adwokat Magdalena Rymkiewicz-Aranowska to osoba, na którą można liczyć nie tylko w sprawach rodzinnych. Jej wiedza, doświadczenie i umiejętność pracy z klientem przekładają się na skuteczne rozwiązania. W mojej sprawie adwokat Rymkiewicz-Aranowska była niezwykle pomocna i profesjonalna. Gorąco polecam jej usługi każdemu, kto potrzebuje skutecznej reprezentacji w sprawach rodzinnych. W ofercie Pani adwokat są również płatne porady prawne, kontakt: 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/

2024.3.7 13:21:26

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika