Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Ile można płacić na dorosłe dzieci

Witam serdecznie wszystkie miłe panie , które są tak pokrzywdzone przez byłych partnerów. Ja jestem mężczyzną i proszę o wskazanie dobrego adwokata , który zająłby się sprawą alimentów na dorosłe 27 letnie dziecko po dwóch fakultetach rozpoczęty trzeci kierunek , wniosła sprawę do komornika o ściągalność niewypłaconych przez 6 miesięcy alimentów z uwagi na utratę pracy przeze mnie . Nadmieniam , że zaległości uregulowałem .

2017.4.29 18:3:33

Odpowiedzi w temacie: Ile można płacić na dorosłe dzieci (1)

Witam , dziękuję za odpowiedz . Taki pozew złożyłem do sądu już w październiku 2016 r. Kolejną trzecią już rozprawę mam wyznaczoną na Lipiec 2017 r. Córka wykazała dochody w zeznaniu podatkowym ja mam dochód zerowy , sądu i tak to nie przekonuje . Byłem u adwokata który zainkasował 200 zł i nic nie podpowiedział sensownego ponad to co wiem sam . Nawet nie chciało przeczytać mu się mojego pozwu o zniesienie alimentów . Bardzo dziwne jest by człowiek ze średnim wykształceniem utrzymywał dorosłego zarabiającego magistra tylko dlatego , że jest ojcem . Płaciłem uczciwie alimenty przez ponad 20 lat i to wyższe niż miałem zasądzone a jak człowiekowi powinie się noga w życiu nikogo to nie interesuje . Ustawodawca zabezpieczył się przed dorosłymi cwanymi osobami w postaci limitu wiekowego do 25 roku życia otrzymywanie wszelkich ulg podatkowych czy zasiłków itp. natomiast płatność alimentów już takiego limitu wieku nie określa , jesteś ojcem więc płać przez całe życie . Ojciec w tym kraju to bankomat bo tylko maszynie nie trzeba nawet powiedzieć dziękuję a jak bankomat nie wypłaci to można go kopnąć . Pozdrawiam

2017.5.22 11:47:35

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika