Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

ile placicie lub ile otrzymujecie na dwojke dzieci alimentow?

witam, moj partner daje swojej nadal zonie na dwojke dzieci 1000 zl, ona jest bezrobotna na wlasne zyczenie jeszcze gdy byli razem, partner zarabia podstawy 2 000 i ok 1500 zl za premie <cos na styl akordu, od wyrobionej normy> i za nadgodziny, czyli roznie to bywa...ona chce jeszcze wiecej, nie sa to zasadzone alimenty ale placone bo chce placic, ale wnioskujemy z jej postawy ze to pieniadze na utrzymanie nie tylko dzieci ale i jej, i cos mi sie zdaje ze ona niezle naciaga, ja mam zasadzone 200 zl od swojego bylego meza przy jego ok 1500 legalnych zarobkach na naszego syna. oczywiscie inna historia ze ich nie dostaje heh ale interesuje mnie wlasnie jakie sa srednio kwoty alimentow na w/w przypadek, dziekuje z gory za odpowiedzi, pozdrawiam, anetkamm

2007.10.4 12:6:27

Odpowiedzi w temacie: ile placicie lub ile otrzymujecie na dwojke dzieci alimentow? (32)

Mój maz ciągle straszy mnie rozwodem i juz psychicznie opadam z sił .:( ja odkąd jestesmy małżeństwem 2,5 roku nie pracuje . mamy 9 miesięczną córke i drugie w drodze . Maz zarabia ok. 6000zł na rękę ale płaci alimenty na 14 letnia córke z innego związku 700zł (alimenty dobrowolne nie orzeczone sądownie ). Ja nie pracuje no i bedę miała dwoje dzieci bez mieszkanie tak więc czy moge zażądac 2000zł na rękę alimentów za dwoje dzieci ? Nie za duzo? mieszkanie jest na niego(kupione przed małżenstwem) ja swoje sprzedałam i kupilismy wspólnie działke i spłacilismy jego kredyt mieszkaniowy. tak wiec nie mam pracy ani mieszkania..Co mam robic?

2005.10.7 14:7:48

Witaj Prosze o maila w tej sprawie kajka10@wp.pl Pozdrawiam Kaja

2005.10.12 14:12:46

A ciekawe czy panią wyrzuca czy tylko to dobry sposób żeby mieć a nie pracować!!

2005.10.15 17:9:2

Oczywiście , że może się pani tego domagać przy JEGO zarobkach, jestem w identycznej sytuacji, studiuje dziennie , wychowuje 1,5 roczna córkę z pomocą mamy i mam nastepne dziecko w drodze, we wtorek mam sprawe o alimenty, mój mąż zarabia także około 6000zł jest adwokatem (wcale mnie to nie przeraża) zawsze trzeba wnosić o więcej ponieważ sąd wyznacza zazwyczaj wypadkową sum jakie obie strony podały. Pani i pani dzieci mają prawo żyć na takim samym poziomie co ojciec, więc niech pani sobie przeliczy , do tego nawet jeżeli w urzędzie skarbowym ma zaniżone dochody to sąd bierze pod uwagę w dużym stopniu jego MOŻLIWOŚci zarobkowe (np jeżeli ma własną działalność gospodarczą). Jeżeli to on panią chce wyrzucić z domu to tym bardziej musi ponieść koszty mieszkaniowe pani wynajetego mieszkania ( to jego decyzja ) jeżeli chce pani jeszcze się czegoś dowiedzieć nie ch pani pisze do mnie starlet2@wp.pl. Ja wniosłam o 3000 , oczywiśście nie dostane tyle tylko wypadkową najprawdopodobniej, on chce dać 1200 czyli najprawdopodobniej dostane ok 2000

2005.11.11 12:27:58

Witam, mam dwóch synów. Do niedawna płaciłem 600 zl. ale przy dużo mniejszych dochodach ok. od 1100 - 1300 na rękę. Teraz płacę połowę tego bo starszy syn się nie uczy i już wiem, że czeka mnie podwyżka na młodszego. Oczywiście moja była żona cale życie nie pracuje. pozdrawiam

2007.10.5 18:13:38

no ja mam na dwójkę dzieci w sumie 450zł

2007.10.7 20:17:10

Ja dostaje 600 zł na dziecko ale zasądziłam męża o 1200 zł chociaż uważam, że to i tak jest niska stawka. Powinien płacić około 1500 zł. Moja droga dziecko, to nie tylko wyżywienie, odzież ale także ciepły dom, dobre warunki i rozwijanie zainteresować a to niestety kosztuje. Tatusiowie muszą to wiedzieć i zrozumieć ( ich kochanki również), że dziecku z powodu ich odejścia i romansów nie może się pogorszyć status życia. Śmieszą mnie takie sumy, jak 250 zł czy 450 zł. Jeśli tatusiowie mało zarabiają to niech idą kopać rowy i tam dorobią na swoje porzucone dzieci. I jeśli są niewydolni finansowo to nie powinni zakładać kolejnych związków, bo w ten sposób krzywdzą nową żonę i ew. kolejne dzieci. Brak odpowiedzialności.......tragizm........

2007.10.8 17:30:43

ja płace 1300 na dwóch chłopców, zarabiam ok 3400. Moja była uważa tak jak ty że to mało. Chętnie bym jej zabrał chłopców i niechciałbym od niej alimentów. bo odpowiedzialność za utrzymanie rodziny jest po obu stronach, nic nie jest z przypadku. pozdro

2007.10.10 0:28:33

Mój mąż też kiedyś zaproponował , że weźmie córkę do siebie, ale ona nawet by do niego nie poszła, bo u mnie ma poczucie bezpieczeństwa. Dziecko musi mieć codziennie swieży obiad, wyprane , wyprasowane a tego niestety mój mąż nie potrafi. Nie potrafi też w sposób odpowiedni sprawować władzy i opieki nad nastoletnią panienką. A co do utrzymania przez obojga rodziców to tu się zgodzę, z tym że mój mąż żyje obecnie jak kawaler bez żadnych obowiązków, bzyka panienkę a na mojej głowie jest praca zawodowa, utrzymanie całego domu i całe wychowanie córki. Czy uważasz, że 600 zł to wystarczająca suma , by zapewnić takiej panience poziom życia na jaki zasługuje kiedy tatuś zarabia na czysto około 5000 zł. ???

2007.10.10 7:40:59

..Chyba sie troszke zagalopowałas i wywalilas cala swoja zlosc, doskonale wiem co to znaczyc utrzymac dziecko i wychowac, bo sama mam syna. byly maz nie dba o strone finansowa ale w sytuacjach dla mnie kryzysowych miewa czasem gest, mam dwie zdrowe rece i potrafie zapracowac na siebie i dziecko a wszystkie byle zony ktore nie pracujac wychowuja dzieci juz w wieku szkolnym i ciagna od swych mezow coraz to wieksze alimenty sa dla mnie leniami , kobietami bez dumy, honoru i ...brak mi slow z zniesmaczenia na ten sposob utrzymywania swoich leniwych tylkow. takie jest moje zdanie. ciekawa jestem czy ty jestes w stanie wylozyc miesiecznie na utrzymanie swojej pannicy rowniez 1500 zl??????? swoja droga, jak wychowalas corke skoro potrzebujesz 3000 tys na jej utrzymanie? mnie o wiele mniej wystarcza na mnie i syna lacznie!!!

2007.10.10 17:28:35

Wszystko zależy od poziomu życia jaki się prowadzi. Nie należę do osób leniwych, ale bardzo pracowitych i ambitnych, chcę żeby mojej córce niczego nie zabrakło, chcę ją również dobrze wykształcić i zapewnić poczucie bezpieczeństwa. Sama pracuje zawodowo i sporą część pieniędzy przeznaczam na córkę, natomiast ojciec nie powinien robić żadnej łaski, jest zobowiązany do utrzymanie swojego dziecka wg swoich zarobków. Jeśli będzie płacił 1200 zł napewno w żaden sposób nie ucierpi, no najwyżej kochanką będzie musiała trochę skromniej.....Pozdrawiam i życzę więcej rozumu.

2007.10.10 19:31:7

kobieto przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisałaś i sie zastanów co ty piszesz bo to co myslisz to twoja sprawa jestes dorosla zdrowa to do roboty

2007.11.11 18:44:58

dla mnie z takimi propozycjami kopania rowow jestes debilka o wiele wiecej ty zarobisz pod latarnia i rozkladajac nogi

2007.11.18 11:36:42

wyslalas dzieci na swiat i tez jest twoim obowiazkiem dbac o ich byt materialny..jak chcesz od meza tyle kasy to rusz sie , idz do pracy i zarob droga polowe ....a nie zeruj na nim...jak by ci maz umarl a nie zostaweil to co bys zrobila wtedy...moj ojciec tez nas zostawil i moja mama sama sobie radzila bez jego pomocy. ,dwojke nas miala....mowia ze kobiety leca na kase i niestety w wielu przypadkach to prawda...

2008.1.31 23:3:47

a jeszcze cos...jak martwia cie dzieci to lepiej zainwestuj ta energie ktora inwestujesz zeby sie mscic na mezu ,w wychowanie i dobry rozwoj dzieci..to jest i bedzie ojciec twoich dzieci, wasze klotnie zle wplywaja na ich psychike,,w ktorym wieku ty kobieto zyjesz ze jeszcze o tym nie slyszalas..jak martwisz sie tak bardzo o dzieci to martw sie lepiej o ich rozwoj psychiczny i emocjonalny a nie materailny..co znaczy dla ciebie status zycia??? pieniadze.??????

2008.1.31 23:10:18

Witam,
Mój partner (nie mielismy slubu, ale żyliśmy razem koło 2 lat w konkubinacie) ma syna z pierwszego malzenstwa i placi na niego 500 zl alimentow, czy teraz po moim roztaniu z nim ja moge dostać dużo mniej na nasze siedmio miesieczne dziecko? on twierdzi ze nie dostane więcej niz 200 zl, prowadzi 2 duze firmy posiada sportowy samochod oraz terenowy, 2 mieszkania o wsyokiej wy
cenie czy moge sie starc o 500 zl alimentow, dodam tez ze naduzywal przemocy fizycznej i pil duzo alkoholu...

2008.4.14 23:23:47

możesz .sąd bierze pod uwage ile ma dzieci i może zabrać 60procent na alimenty.może być że on zaprzeczy złośliwie ojcostwa a nie masz ślubu ale to jest do udowodnienia,powodzenia

2008.4.14 23:45:8

PO PIERWSZE POWINNAS MU ZROBIC SPRAWE CYWILNA ZA PRZEMOC FIZYCZNA ITD,PO DRUGIE JEZELI JEST ZATRUDNIONY I MA LEGALNE FIRMY NIE WIDZE PROBLEMU BY PLACIL CI 500 ZL ALBO I WIECEJ NIE BOJ SIE GO BO TO JEST MESKIE GADANIE MOZESZ OD NIEGO ZARZADAC NAWET 1000 ZŁ JA TAK BYM ZROBIŁA CZYM WIECEJ BEDZIESZ CHCIALA TO SAD CI PRZYZNA!!!
MOZE TEZ BYC TAK ZE SAD TEZ CI NIE MUSI PRZYZNAC 500ZL BO MALE DZIECKO MA MALE POTREZBY...
,ALE EWA GLOWA DO GORY I SIE NIE BOJ NA PEWNO BEDZIE DOBRZE A TY NA SPRAWIE NIE MUSISZ SIE ZGODZIC NA TA KWOTE CO ON CI PROPONUJE TYLKO SAD MU WYZNACZY JAKA BEDZIE KWOTE PLACIL. I MOZESZ GO OSKARZYC O ALIMENTY WSTECZ OD OKRESU URODZENIA TWOJEGO DZIECKA I BEDZIE MUSIAL ZAPLACIC, CHYBA ZE MA RACHUNKI I UDOWODNI PRZED SADEM ZE LOZYL NA DZIECKO.
JESZCZE JEDNO JEZELI SAD CI ZAPROPONUJE KWOTE NP 400 ZL TO TY SIE TEZ NIE MUSISZ ZGODZIC NA WYROK SADU !!!!SPRAWA BEDZIE PRZELOZONA I ODBEDZIE SIE DRUGA I NA DRUGIEJ SPRAWIE SAD CI ZPROPONUJE 450 ZL I TEZ NIE MUSISZ SIE ZGODZIC, I TAK MOZESZ CIAGNĄC AZ DO SKUTKU, AZ UZYSKASZ ILE CHCESZ.
ZYCZE POWODZENIA I DAJ ZNAC JAK POTOCZYLA SIE TWOJA SPRAWA.
POZDRAWIAM.

2008.4.14 23:45:25

szczerze cholernie sie boje bo jest to ososba ktora ma wysoka pozycje spoleczna, no a szczerze mowiac ja nie mam az takiej jak on , dlatego musze jeszcze pojsc i zrobic sobie obdukcje na wszelki wypadek, szkoda ze nie zrobilam sobie wczesniej,
czlowiek mysli ze zmieni drugiego czlowieka miloscia ale tak naprawde jak to moja kolezanka mowi "kto sie chu... urodzil kanakiem nie zdechnie"

dziekuje dziewczyny za cieple slowa

2008.4.14 23:54:8

Ania on dziecko uznal i nosi jego nazwisko, takze z tym problemu nie bedzie

2008.4.14 23:56:53

Istotną zasadą dla ustalenia wysokości alimentów na dziecko jest również reguła, że dziecko ma prawo do równej stopy życiowej z rodzicami (np. ma prawo do życia w podobnych warunkach mieszkaniowych, odżywiać się na podobnym poziomie czy też wypoczywać w zbliżonym do rodziców standarcie). Z drugiej strony rodzice nie muszą wszystkiego oddawać dziecku, ale tylko tyle ile jest dziecku potrzebne.

2008.4.14 23:57:33

OBDUKCJE POWINNAS ZROBIC JAK NAJSZYBCIEJ ZDJECIA I OPINNIA LEKARZA BEDZIE CI POTRZEBNA A JAK JEJ NIE MASZ MOZESZ MIEC TEZ SWIADKOW KTOZY WIDZIELI CIE W JAKIM STANIE BYLAS,PRAWO STOI PO POSZKODOWANYCH NIE PO STRONIE ZWYRODNIALCOW.NAPRAWDE WSPOLCZUJE CI ,ALE JA WIERZE ZE SIE CI UDA.

2008.4.15 0:3:48

Mam pytanie czy ktos moze mi pomoc.

Z 1 małzenstwa mam zasądzone 700 pln na 1 dziecko od kilku lat.
Mam takze 2 dziecko ze zwiazku nieformalnego.
Sytuacja moja zwiazana z praca i zarobkami diametralnie sie zmienila na nie korzysc moja.
Jestem w stanie ploacic 500 pln miesiecznie na 2 dziecko.
Ona mi mowi ze mnie zniszczy i bedzie chciala przynajmniej tyle co mam na 1 dziecko zasadzone a najlepiej z 1000.
Czy ktoś moze napisac jak do takiej sprawy odniesie sie sad?

2014.9.5 11:29:28

Moj mąż zażądał rozwod polubownie, pomimo, iż odeszlam od niego z domu z dziecmi bo mieszkal z kochanką. Nie mialam konkretnych dowodów wg prawnika by udowodnic mu zdrade, a kazda sprawa sądowa to koszta dojazdu (130km) + oplata prawnika. Nie bylo mnie stac po 3 tozprawie na kolejne jazdy i oplaty wiec zgodzilam sie przystac na jego warunki, wraz z alimentami, ktore wyznaczyl na 300zl (na 3latke) i 400zl (na 8latke). W trakcie ślubu mąż dostał darowizne w postaci domu, ale wg aktu wychodzilo, że mi sie nic nie należy z domu, wiec dlatego nie walczylam z kochanką tylko opuścilam dom, aby dzieci na nią nie patrzaly. Niestety w trakcie malzenstwa wzielam jako współkredytoodbiorca kredyt hipoteczny na 85tys. zl aby tą rudere wyremontowac. 10lat splacalismy, on naumowe a ja praca na czarno. Niestety po rozwodzie na mnie dalej jescze na 15lat widnieje kredyt. Mąż w trakcie ślubu wzial kredyty na okolo 35tys.zl bez mojej zgody i niesplacal ich od lat. Wiem, ze w eurobanku naumowie zaznaczyl, ze nie posiada żony i dzieci. Pewnie tak załatwil kilka umow, ze mi dali bez mojego podpisu. W efekcie teraz mam przez niego komornika i mam problem z legalnym zatrudnieniem. Majac 700zl alimentow i mieszkanie ktore wynajmuje na koszt 1000zl z oplatami na 500zl ledwo daje rade. Nie moge legalnie pracowac bo od razu wejdzie mi komornik za jego dlugi. Cwaniak pracuje na czarno jako kierowca zagraniczny, chwali sie ze zarabia 6000zl. Nie placil alimentow wiec Fundusz wyplaca. Mial zabierac dzieci w weekendy ale tego nie robi bo ciagle za granicą w trasie jest. Przez to, ze on pracuje na czarno a ja podejmuje legalnie prace to komornik za jego dlugi mi pobiera z pensji. Musialam zrezygnowac z normalbej pracy na rzecz umowa zlecenie. Mlodsza idzie do przedszkla i koszt to 250zl a alimentow ma tylko 300zl. Zastanawiam sie czy mam szanse na podwyzszenie alimentow na dwoje dzieci jak on pracuje bez umowy by uniknac wysokich alimentow. Starsza chodzi do podstawowki i horuje na średnio-zaawansowaną allergie i musi przyjmowac dożywotnio leki na kwote 100zl. Jestem zalamana bo wynajem z oplatami to 1500zl i przedszkole 250zl oraz wyzywienie to koszt utrzymania prawie 2500zl. O wyprawce do szkoly niewspominam. Chce pracowac by zyc godnie ale chodzi za mną cien tego czlowieka czyli komornik i nie moge podjac legalnie pracy. Nawet nie wiem czy jak widnieje jako wspolkredytoodbiorca mam prawo o cokolwiek wnioskowac. Totalnie ten czlowiek mnie pogrążył i ciagnie nas na dno mimo rozwodu

2016.8.3 19:32:19

Witam , rozstałam się z chłopakiem, mamy 2 dzieci 4 latka i roczniaka, ja zarabiam ok 1500 zł i dostaje 1000 plus. Po remoncie mieszkania zostal kredyt do płacenia 900 zł który płaci on w ramach alimentów. On zabrania 4000 plus premie a niedługo jego pensja wzrośnie dwukrotnie . Czy mogę od niego chcieć jeszcze jakieś pieniądze na chłopców czy to już dużo?

2016.11.9 11:4:57


Dzień dobry, jesteśmy zjednoczeni pożyczkodawca stan siedzibą w Minnesocie jest jakiś sposób jesteś chory z sytuacji finansowej lub w długu lub e.t.c kredytowej Bade kredytu dla biznesu. możemy zaoferować każdy rodzaj kredytu, który chcesz nabyć. skontaktuj się z nami. deborashortal@gmail.com aby uzyskać więcej informacji.

2017.3.22 13:7:36

Ja zarabiam 1500 na reke. Maz zarabia 3500 zl na reke. Dziecko kosztuje 800 zl miesiecznie. Maz dostal 600 zl alimentow na dziecko, ale mialam dobrego prawnika z kancelarii legaleo z Gliwic

2017.4.25 12:36:19

witam mam pytanie. Żona wyrzuciła mnie z domu bo jak twierdzi ?nic nie robię w domu? i chce z tego powodu rozwód i chce ode mnie alimęty na dwoje dzieci w wieku 6 i 11 lat po 500 na dziecko ja zarabiam 2100 netto plus premia to około 2400 na rękę a ona 2500 plus premia razem około 3000 zł. Czy dostanie tyle od sądu. Jeszcze do tego mam kredyt na remont domu w którym już nie mieszkam a kredyt jest na mnie samego, płace 650 zł miesięcznie i zostało tego jeszcze na dwa lata spłacania.

2017.11.16 18:40:23

Ciekawa sytuacja w tym jebanym kraju. Mój kolega wrócił do żony z zagranicy. Rozeszli się i mają dwójkę dzieci. Za granicą zarabiał 12tys złotych,w Polsce zarabia około 4000. Sąd zasądził własnie 7000!!! złotych alimentów bo stwierdził że skoro zarabiał wcześniej 12tys to takie są jego możliwości finansowe jeśli się postara. A to że zarabia teraz 4tys to nie tylko jego własna wina. Ma wrócić w takim razie za granicę.....co to k....za kraj w którym każdy sędzia robi co chce? Znam jego żonę,to cwane i leniwe psisko które teraz będzie tylko siedziało na d....do emerytury. każdy z nas położyłby lache na prace jeśli z nieba spadałoby mu 7tys za siedzenie w domu.

2018.4.10 12:10:30

Witam mój były płaci na moja córkę 300 zł pracuje on w Niemczech kupił sobie auto za 7 i pul tysiąca czy sad bierze takie że czy pod uwagę dziecko się uczy idzie teraz do 1 klasy tata się nie interesuje powiedział że nieda ani grosza na wycieczkę szkołę czy sad mi przyzna tysiąc złoty na dziecko ja nie mogę iść do pracy bo jestem chora i bardzo bym chciała ale nie mogę wychowuje dzieci jestem osobą niepełnosprawną i on twierdzi że ja mam dać tysiąc na dziecko mam swoje pieniądze dac na to jak ona jest uuu niego na wakacje i 500 plus

2018.5.27 23:3:3

Adwokat Magdalena Rymkiewicz-Aranowska to osoba, na którą można liczyć nie tylko w sprawach rodzinnych. Jej wiedza, doświadczenie i umiejętność pracy z klientem przekładają się na skuteczne rozwiązania. W mojej sprawie adwokat Rymkiewicz-Aranowska była niezwykle pomocna i profesjonalna. Gorąco polecam jej usługi każdemu, kto potrzebuje skutecznej reprezentacji w sprawach rodzinnych. W ofercie Pani adwokat są również płatne porady prawne, kontakt: 509 393 129 https://adwokat-rymkiewicz-aranowska.pl/

2024.3.7 13:14:24

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika