Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Jak się rozwieść...

Jesteśmy 20 lat po ślubie,mamy 20 i 17 letnich synów(starszy studiuje zaocznie i pracuje dorywczo)Mamy 3 pok.mieszkanie.Nie kocham męża tyrana,od dawna chcę wnieść sprawę o rozwód bez orzekania o winie ale nie wiem od czego zacząć.Czuje się bezradna.Czy od razu wnieść też sprawę o alimenty i podzial majatku?Jak się do tego zabrac,od czego zacząć?

(Alina)

2004.4.24 0:0:0

Odpowiedzi w temacie: Jak się rozwieść... (9)

Zycie masz tylko jedno więc nie czekaj dłużej! Ja żałuję, że czekałam tak jak ty, aż 20 lat!!!!!!!!!!!!
Składaj pozew jak najszybciej i żądaj alimentów. Podział majątku zostaw na później, bo przedłuży sprawę rozwodową. Wzory potrzebnych pism i pozwu znajdziesz na stronach tego serwisu. Przesłałabym Ci więcej informacji ale nie podałaś żadnych namiarów. Walcz kobieto!!!!!!!!

2004.4.26 14:42:42

Skoro w tej chwili czujesz się bezradna, rozumiem, że lata ulegania tyranowi odcisnęły już piętno na Twoim poczuciu własnej wartości. Nie czekaj dłużej. Wnieś sprawę o rozwód, wykaż winę męża - tyrana. Nie zgadzaj się na opcję "nie orzekania o winie"! To najczęstrzy błąd jaki popełniają kobiety (dla świętego spokoju). Takie orzeczenie daje Ci wiele przywilejów. Możesz go np. zasądzić o alimenty w trudnej sytuacji materialnej. Głowa do góry i działaj kobieto!!!

2004.4.28 16:4:59

Dziękuję za słowa wsparcia! Mąż nie zgadza się na rozwód,twierdzac że mnie kocha i nigdzie nie pójdzie,nic nie podpisze.Chciałam sie wyprowadzić z młodszym synem,ale adwokat mi odradził,że mogę sobie zaszkodzić odejściem z domu.Boję sie męża.Proszę o więcej informacji.

2004.5.2 21:5:56

Mój też nie chciał się zgodzić, a teraz mam orzeczenie o jego winie! To trwało 2,5 roku (nadal trwa, bo on składa apelację), ale teraz mam to "gdzieś"! Nigdzie się nie wyprowadzaj, zbieraj dowody; zdjęcia, nagrywaj rozmowy, dokumenty (rób ksera), wydruki z kart kredytowych itp. Każdy papier może się przydać. I przestań się bać!! Strach jest złym doradcą. Czas najwyższy, żeby teraz on bał się Ciebie! Miej oczy szeroko otwarte i zbieraj dowody.

2004.5.4 14:39:44

"Zagadałam" do Ciebie.......

2004.5.4 14:45:32

Niestety nie otrzymałam żadnej odpowiedzi,przykro mi! Pozdrawiam

2004.5.11 20:9:38

paranoja... szpiegowanie siebie nawzajewm, nagrywanie rozmow. Jestescie po prostu chorzy i tyle. przeszedlem przez pieklo rozwodu z kobieta ktora ponad 4 lata po slubie nadal ciaga mnie po sadach o byle duperele, ustawia mojego syna przeciwko mnie (mialem z nim swietny kontakt) i jeszcze twierdzi ze to dla jego dobra. Nie chce jej sie pracowac, narobla dlugow, zadluzyla mieszkanie, komornik siedzi jej na na wszystkich kontach. Jedyne co potrafi to domagac sie wyzszych alimentow. NIe twierdzcie ze wszyscy faceci to swinie i oni sa winni wszystkiemu. Prawda jest taka ze wiekszosc rozwodow odbywa sie z winy, podkreslam Z WINY kobiet. I tyle...chlop charuje, tyra na zycie a baba z nudow kombinuje w domu. I potem sa problemy. Na szczescie swiat sie dzieli na dwa rodzaje kobiet: te normalne, ktore potrafia zyc z meszczyznami, kochac ich i doceniac i takie wariatki jak wy.... tamte sa warte wszystkiego... wy niczego. Rozwod to najlepsze ale niekoniecznie ostateczne wyjscie zeby sie was pozbyc. Raz na zawsze. Jestescie jak pijawki. Chcecie wydrzec wszystko. Zgnoic faceta ktoremu obiuecywalyscie milosc i wiernosc, wspacie. I co sie okazuje. Jestecie KLAMCAMI... a w sadzie placzecie i pokazujecie jakie to jestescie biedne i pokrzydzone... rzygac sie chce. Jestescie klamliwymi, wstretnymi babami. Bez poczucia honoru!!!!

2007.9.28 20:37:27

Zal mi ciebie mezczyzno ktory nazywasz kobiety KLAMCAMI. A faceci to nie sa klamcy? Nie dosyc ze klamcy to jeszcze oszusci i wykorzystywacze! Najbardziej to wam sie podoba kobieta ktora gotuje, sprzata, pierze, zajmuje sie wychowywaniem dzeci, i na dodatek pracuje na caly etat bo zalezy wam na tym zeby przynosila pieniadze do domu noi oczywiscie zeby dobrze wygladala, ale jednoczesnie zalujecie jej na fryzjera czy kosmetyczke!!! W dodatku ta wasza idealna kobieta to ma nie miec swojego zdania, niczym sie nie interesowac i byc glupsza od "pana i wladcy" ktory oczywiscie wszystko moze, a my mamy po prostu byc cicho i sie nie odzywac. Bardzo dobrze Ci ze twoja byla zona to wszystko robi co cie tak bardzo wkurza - widocznie sobie na to wszysko zasluzyles!!! Widac przeciez ze dalej nic nie kapujesz....

2009.8.5 21:25:0

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika