Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak się zabezpieczyć przed ślubem?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  niedługo czeka mnie ślub,a partnerka nie chce słyszeć o intercyzie ani o chodzeniu po notariuszach i podpisywaniu czegokolwiek. Z drugiej strony mam sporo odłożonej gotówki na lokatach. Jak wciągnąć te lokaty do majątku osobistego ? Nie spieszy mi sie z zakupem mieszkania ani gruntów...

  Odpowiedz Cytuj
 • Dodam tylko że wiem że lokaty wchodzą w majątek osobisty, moje pytanie jest jak udokumentować mój majątek osobisty? Czy mam iść do banków po wyciągi dzien przed slubem? czy do notariusza? czy nic nie robic ?
 • Reklama

 • Moim zdaniem wystarczy fakt, że pieniądze są na lokatach założonych przed ślubem. Inna sprawa, że o ile wiem to wyciągi z banków można dostac za 5 lat wstecz także w przypadku jakichkolwiek problemów po okresie dłuższym niż 5 lat może być problem z udokumnetowaniem stanu kont i lokat przed ślubem. Może po prostu przed ślubem należałoby zebrać z banków informacje o posiadanych lokatach i przechowywać je na papierze.
 • Elizabet
  Wysłany: 2016-10-03 21:41:18

  Chce wziasc slub we Francji z Ob.Francuskim czy dotychczasowy majatek ktory posiadam w polsce tez przejdzie automatycznie na malzonka?
 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane