Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak zrzec się praw do dziecka?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
  • Witam,
    mam dziecko z kobietą, która była kiedyś moją żoną. Obecnie żyje ona z innym mężczyzną w innym mieście i ja nie mam już kontaktu z synem. Dlatego chciałbym zrzec się do niego praw i przestać płacić alimenty. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć w jaki sposób coś takiego należy zrobić?

    Odpowiedz Cytuj
  • Czy to, że pana była partnerka żyje z innym mężczyzną oznacza, że przestaje być pan ojcem tego dziecka?
    Odpowiedz Cytuj
  • Reklama

  • nie ma takiego czegos jak zrzec sie praw!!! popieram wypowiedz mojej poprzedniczki,to ze byla partneka jest z innym mezczyzna nie oznacza ze nie jest pan ojcem dla syna,a po za tym nawet jak bedzie pan pozbawiony praw to obowiazek alimentacyjny jest nadal!!!! rany jacy wy faceci jestescie beznadziejni!!!
    Odpowiedz Cytuj
  • Ale skoro była żona utrudnia mi kontakt z dzieckiem i nie widziałem się z nim od kilkunastu miesięcy i nie mówi do mnie nawet 'tato' to dlaczego ja mam ich wspierać finansowo? 

    Odpowiedz Cytuj
  • skoro pan chce widywac sie z dzieckiem to napisze pan wniosek o kontakty z dzieckiem i wtedy bedzie musial pan widywac dziecko i nie bedzie mogla byla zona utrudniac panu widzenia...
    Odpowiedz Cytuj
  • Człowieku weź powiedz otwarcie że masz dzieciaka w dupie a nowa baba truje ci tyłek że płacisz kasę i tyle a nie wymyslasz tu pierdoły gdyby się może tej byłej zapytać powiedziała by jak to z tymi spotkaniami jest. Tyle że twoje zrzeczenie praw nic ci nie da jak o kasę chodzi i mam nadzieje że nowy mąż twojej eks nie adoptuje twojego syna żeby ci ten groszowy problem zdjąć z głowy. A może lepiej niech była zrzeknie się też i dzieciak do domu dziecka może ona też chce być wolna jak ptak.
    Odpowiedz Cytuj
  • po pierwsze odradzam ci zrzec masz prawo do tego dziecka a tym bardziej powinieneś mieć kontakty z dzieckiem. nie wiem jakie relacje cię łączą . płać na dziecko w końcu masz obowiązek
    Odpowiedz Cytuj
  • Mam pytanie do prawnika o ile mi odpowie . Jestem matką dziecka , moje pytanie jeśli mam doświadczenia przykre ( przemoc w rodzinie wobec mnie w czasach dzieciństwa ) stosuję terapię indywidualną u psychologa . czy te doświadczenia mogą przeszkadzać mi w życiu. wychowuję dziecko ale te wspomnienia nie pozwalają mi funkcjonować jako żonie i matce .
    Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane