Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Jak zrzec się praw do dziecka?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam,
  mam dziecko z kobietą, która była kiedyś moją żoną. Obecnie żyje ona z innym mężczyzną w innym mieście i ja nie mam już kontaktu z synem. Dlatego chciałbym zrzec się do niego praw i przestać płacić alimenty. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć w jaki sposób coś takiego należy zrobić?

  Odpowiedz Cytuj
 • Czy to, że pana była partnerka żyje z innym mężczyzną oznacza, że przestaje być pan ojcem tego dziecka?
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 • nie ma takiego czegos jak zrzec sie praw!!! popieram wypowiedz mojej poprzedniczki,to ze byla partneka jest z innym mezczyzna nie oznacza ze nie jest pan ojcem dla syna,a po za tym nawet jak bedzie pan pozbawiony praw to obowiazek alimentacyjny jest nadal!!!! rany jacy wy faceci jestescie beznadziejni!!!
  Odpowiedz Cytuj
 • Ale skoro była żona utrudnia mi kontakt z dzieckiem i nie widziałem się z nim od kilkunastu miesięcy i nie mówi do mnie nawet 'tato' to dlaczego ja mam ich wspierać finansowo? 

  Odpowiedz Cytuj
 • skoro pan chce widywac sie z dzieckiem to napisze pan wniosek o kontakty z dzieckiem i wtedy bedzie musial pan widywac dziecko i nie bedzie mogla byla zona utrudniac panu widzenia...
  Odpowiedz Cytuj
 • Człowieku weź powiedz otwarcie że masz dzieciaka w dupie a nowa baba truje ci tyłek że płacisz kasę i tyle a nie wymyslasz tu pierdoły gdyby się może tej byłej zapytać powiedziała by jak to z tymi spotkaniami jest. Tyle że twoje zrzeczenie praw nic ci nie da jak o kasę chodzi i mam nadzieje że nowy mąż twojej eks nie adoptuje twojego syna żeby ci ten groszowy problem zdjąć z głowy. A może lepiej niech była zrzeknie się też i dzieciak do domu dziecka może ona też chce być wolna jak ptak.
  Odpowiedz Cytuj
 • po pierwsze odradzam ci zrzec masz prawo do tego dziecka a tym bardziej powinieneś mieć kontakty z dzieckiem. nie wiem jakie relacje cię łączą . płać na dziecko w końcu masz obowiązek
  Odpowiedz Cytuj
 • Mam pytanie do prawnika o ile mi odpowie . Jestem matką dziecka , moje pytanie jeśli mam doświadczenia przykre ( przemoc w rodzinie wobec mnie w czasach dzieciństwa ) stosuję terapię indywidualną u psychologa . czy te doświadczenia mogą przeszkadzać mi w życiu. wychowuję dziecko ale te wspomnienia nie pozwalają mi funkcjonować jako żonie i matce .
  Odpowiedz Cytuj

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Zrzeczenie się ojcostwa na rzecz innego mężczyzny

  Czy biologiczny ojciec dziecka, który je uznał, może "zrzec się" ojcostwa na rzecz innego mężczyzny?

 • Wygaśnięcie osobistych praw autorskich a zrzeczenie się ich

  Czy można się zrzec autorskich praw osobistych, bądź też kiedy one wygasają?

 • Zrzeczenie się autorskich praw majątkowych

  Czy można się zrzec autorskich praw majątkowych, o których mowa w ustawie o prawie autorskim i prawach pokrewnych?

 • Zrzeczenie się władzy rodzicielskiej

  Sąd przyznał mi opiekę prawną nad dzieckiem. Eks mąż mieszka za granicą. Nie ma żadnego kontaktu z dzieckiem od ponad 4 lat. Czy może się całkowicie zrzec praw rodzicielskich pisząc odpowiednie oświadczenie poświadczone notarialnie? Jeśli tak jak ono powinno wyglądać?

 • Ustalenie ojcostwa a władza rodzicielska

  Urodziłam dziecko mężczyzny (związek niemałżeński), który tego dziecka nie uznaje; zamierzam złożyć pozew o ustalenie ojcostwa, ale nie chciałabym, żeby ingerował w życie moje i mojego dziecka, ani żeby miał prawo do decydowania o moim dziecku. Czy jest możliwość pozbawienia praw rodzicielskich ojca tylko dlatego, że nie chciał dziecka, nie interesował się matką ani dzieckiem zarówno podczas ciąży jak i po porodzie, a poza tym okazało się, że wkrótce urodzi się jemu dziecko (również pozamałżeńskie)? Czy pozbawienie praw wyklucza uzyskanie alimentów? Czy ojciec sam może zrzec się praw rodzicielskich do dziecka? Jakie są skutki takiej decyzji?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane