Forum prawne

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

jak zrzec sie praw rodzicielskich i co to daje?

witam mam takie pytanie... jak zrzec sie praw rodzicielskich?? i co daje cos takiego jak zrzeczenie sie tych praw?? prosze TYLKO o powazne odpowiedzi... pozdrawiam...

2006.12.2 12:58:45

Odpowiedzi w temacie: jak zrzec sie praw rodzicielskich i co to daje? (39)

Osoba zajmująca się stale dzieckiem (najczęściej matka ),pisze pozew do sądu o pozbawienie praw do dziecka drugiego rodzica. Ten że rodzic może,albo nie musi walczyć o te prawa jeśli mu na tym nie zależy.Jeśli zostanie ich pozbawiony,nadal ma OBOWIĄZEK łożenia na dziecko,ale ma też prawo do utrzymywania kontaktów z nim. Nie ma natomiast prawa do decydowania o dziecku tj.np. do jakiej wysłać szkoły,nie ma obowiązku podpisywać zgody na zabiegi operacyjne,nie może zabronić matce zabrania dziecka za granicę itp.

2006.12.10 20:38:53

Mam takie pytanie jak zrzec sie praw rodzicielskich do 14 letniego dziecka ojciec dziecka nie zyje chcialabym umiescic dziecko w rodzinie zastepczej prosze o powazne odpowiedzi

2008.4.14 21:12:7

JEZELI JESTES MAMA I CHCESZ ODDAC DZIECKO DO RODZINY ZASTEPCZEJ NIE MA PROBLEMU MUSISZ ISC DO OSRODKA OPIEKI SPOLECZNEJ TAM ONI CIE POKIERUJA, ALBO CI POMOGA ZOSTAWIC TWOJE DZIECKO PRZY SOBIE:((((
I MUSISZ WYSTAPIC DO SADU O ZRZECZENIA SIE PRAW RODZICIELSKICH WYSTARCZY TYLKO POZEW !!! TAKIE SPRAWY SA KROTKIE I BARDZO BOLESNE!!!!
NIE ZYCZE POWODZENIA!!!! BO SZKODA MI DZIECKA

2008.4.22 14:9:51

Potępiam ta matkę

2008.5.4 21:26:17

Rodzice oddajecie dzieci to jest przykre mnie tez oddali tylko na szczescie trafilam do dobrej rodziny zastepczej ale niestety co nie ktorzy zle trafili!!!!!!!!

2008.5.5 21:25:2

za trzy tygodnie urodze dziecko nieslubne ojciec dziecka ma żone która niemoże mieć dziecka a ja niejestem wstanie wychowywać sama ucze się ja i ojciec tego dziecka postanowiliśmy że zrzekne sie praw na jego żecz jak to zrobić czy można już w szpitalu

2008.9.26 12:46:18

W urzędzie stanu cywilengo powiesz ,że ojciec dziecka jest nie znany.Na twoim miejscu bym zrobila sprawe sadowa poniewaz za jakis czas ojcu dziecka moze sie przypomiec ze to jesgo dziecko i bedzie sie starał o kontakty itp rzeczy!!!

2008.9.28 8:10:1

[quote=do iga 28 wrz 2008 - 08:10:01]
W urzędzie stanu cywilengo powiesz ,że ojciec dziecka jest nie znany.Na twoim miejscu bym zrobila sprawe sadowa poniewaz za jakis czas ojcu dziecka moze sie przypomiec ze to jesgo dziecko i bedzie sie starał o kontakty itp rzeczy!!!
[/quote]

matko boska! ludzie, nauczcie sie czytac posty... iga pisze ze ojciec CHCE WZIASC OPIEKE!
[quote=iga 26 wrz 2008 - 12:46:18]
ja i ojciec tego dziecka postanowiliśmy że zrzekne sie praw na jego żecz [/quote]

iga, niestety nie wiem jak mozna to zalatwic, ale na "chlopski rozum" to jesli facet podpisze ojcostwo to pozniej nie pownno byc problemu ze sprawa o opieke w sadzie. na rozprawie ty sie zrzekasz, on przejmuje i dziecko jestu niego. ale na 100% to ci moze prawnik powiedziec. nie powinnobyc wiekszych problemow
pozdrawiam

2008.9.29 10:32:18

Mój mąż ma z pierwszego małżeństwa 5 letniego syna , matka dziecka jest nałogową alkoholiczką i nie zajmuje się nim. dziecko przebywa z nami.Ta kobieta ma przyznane prawo do opieki nad dzieckiem i alimenty na nie.
Jak pozbawić ją praw rodzicielskich, lub gdyby się jakimś cudem sama zgodziła do zrzeczenia się tych praw , to co powinna zrobić i gdzie się udać?
Zaznaczam że matka w ogóle nie interesuje się dzieckiem, jak już przychodzi w "odwiedziny" jest pijana.Chłopiec bardzo boi się matki unika jej. Dziecko od 6 miesięcy jest z nami i ja jestem skłonna je adoptować. Obawiam się również że matka w przyszłości wystąpi o alimenty od dziecka, chciałabym mu tego oszczędzić.

2008.10.9 9:2:37

jesli opieke ma "Matka Polka" to nawet jak na rauszu do sadu przyjdzie to nie bedzie wam latwo. Wiem co mowie bo moja ex sie wogole nie pojawiala i nawet tesciowa zeznawala jak na spowiedzi czyli prawde, a i tak nie bylo latwo.. po pierwsze naprawde dobra adwokatka (nie zalowac pieniedzy!) to w polaczeniuz dobrymi swiadkami 70% sukcesu. reszta to loteria (m.in. sedzina)
zycze wam szczescia

2008.10.10 2:19:30

Kochani pomóżcie mi... Bo nie wiem jak pomóc szwagierce... Ma męża drania pijaka i wariata, który ostatnio straszy ją rozwodem i zrzeczeniem się praw do dzieci. Dzieci się go boją!!! Koszmar! Czy w takiej sytuacji moja szwagierka może dalej nawet po orzeczeniu rozwodu i pozbawieniu praw rodzicielskich ojca ubiegać się o alimenty? i co z ewentualnym mieszkaniem jeśli w chwili obecjej mieszkają w mieszkaniu matki tego łajdaka? czy sąd może orzec bądz przydzielić mieszkanie zastępcze?

2008.10.28 10:0:31

witajcie. Jestem w 4 miesiacu ciązy gdy juz ono sie urodzi ojciec dziecka chce sie zrzec praw rodzicielskich. ja chce aby płacił alimenty niewiem co mam robic. pomóżcie:)

2008.11.12 11:5:15

Szczerze-niech się zrzeka,a alimenty i tak będzie musiał płacić.Załóż mu sprawę o alimenty i będzie musiał płacić,a jak będzie się uchylał to do komornika.Ja w listopadzie złożyłam pozew o alimenty i poszło bardzo szybko w ciągu 11dni przyszło wyznaczenie sprawy na 8grudnia.Jeśli chodzi o alimenty to bardzo szybko idzie.Jakoś przyszło mi chyba 26 i po tych kilku dniach rozprawa.Trzymam kciuki i życzę powodzenia

2009.1.8 10:20:41

Mam pytanie, rozeszłam sięz ojcem dziecka jeszcze w ciąży. do tej pory płaci alimenty na dziecko ale ani razu go nie widział i nie interesuje sie nim. Dogadaliśmy się, że jeżeli on zrzeknie się praw do dziecka to ja odpuszczę mu alimenty (jest mi to bardzo na rękę gdyż chcę wyjechac). Pytanie tylko czy musze zakładac sprawę do sądu czy można to jakoś załatwi np u radcy prawnego???? Jak pisze się taki pozew????

2009.1.11 11:57:40

To co chcesz zrobić jest zupełnie bez sensu. Co za dogadywanie się - polisz sobie, ile musiałby zapłacić przez 25 lat życia dziecka i jeśli Tobie te pieniądzen nie są potrzebne to pomyśl o dziecku. Niech mu odkłada na jakiś fundusz - kiedyś będzie miało na część mieszkania bądź na inne wydatki. Prawa rodzicielskie możesz odebrać sądownie lub ograniczyć. Postaw sprawę tak - albo masz zgodę na wyjazd, albo spotkamy się w sądzie o podwyższenie tychże alimentów, a podwyższać można co 6 miesięcy (jeśli oczywiście zmieni się sytuacja). A jeśli już się upierasz to nie ma czegoś takiego jak zrzeczenie się alimentów, możesz o nie nie występować, albo jeśli masz je zasądzone to nie występować do komornika o egzekucję.
Pozdr

2009.2.8 10:22:57

Moja córka ma 15 lat i od pół roku ucieka z domu ,pije alkohol,ćpa itd.obecnie czeka na skierowanie do ośrodka .Jeżeli zrzekne sie praw czy zakączy sie mój horror?

2009.3.6 20:56:16

tak zakączy.

2009.3.18 15:18:52

Mam syna .Z orzeczenia lekarzy jest upośledzony
w stopniu lekkim.Moim zdaniem jest inaczej.Ma urojenia,zero samodzielnosci,ani jednego przyjaciela,obwinia całą rodzinę za swoje niepowodzenia.Przez caly dzień toczy awantury.Terroryzuje całą rodzinę.Panuje lęk,psychoza,bezsens.
Niepotrafię dotrzeć do syna,niepotrafię mu pomuc.Myślę że krzywdzimy się na wzajem.Ja krzycze resztkami sił i nikt mnie nie słyszy.Nikt mnie nie widzi.Jestem zrozpatrzona.Ten ciężar psychiczny mnie przerasta.Co robić?Uciec na koniec świata czy zrzec się prawa opieki nad synem?

2009.4.2 14:53:15

rozumiem. nie potepiam. współczuje. naprawde musi byc ci cięzko :(

2009.4.20 10:31:16

Byly maz lubi toczyc ze mna wojenki.Wiecznie mnie terroryzuja ze swoja konkubina.Teraz zalozyl mi sprawe o pozbawienie praw rodzicielskich.Syn jest u niego,z wlasnego wyboru.Przyjezdza do mnie 2,3 razy w miesiacu na wekeendy.Mam dosc ex,jego szantazy itd.Zrzekne sie praw dla swietego spokoju,moze w koncu sie ode mnie odczepia:( przy sobie mam drugiego syna,nie ma kontaktu z ojcem ,nie chce.Jestem wykonczona psychicznie.Wiem ze beda mnie za to potepiac.Nier zmieni to relacji miedzy mna a synem.Co o tym myslicie?

2009.6.4 0:43:16

Czy ojciec może dobrowolnie zżec sie praw rodzicielskich- i co to daję?

2009.7.19 18:2:13

dostałem sprawę wezwanie do sadu o ojcostwo o alimenty, nie myśląc ranić dziecka lecz z jego matka (być może moje dziecko podkreślam) nie da się żyć, jest mówiąc w potocznym języku "walnięta", jestem bezrobotny i uczący się, jest jakaś możliwość by w najgorszej sytuacji alimenty nie płaciła moja rodzina i nie cierpiała za moje błędy?

2009.8.5 0:28:13

Czyli, jeśli zrzeknę się praw rodzicielskich i oddam dziecko w szpitalu będę płacić alimenty. A co jeśli nie mam pieniędzy? Nie pracuje, nie uczę się. Pracowałam lecz musiałam zrezygnować, teraz od nowa szukam pracy.
Proszę o poważną odpowiedź.

2009.8.10 17:9:22

pomozcie mi mam ojca ktory mieszka za granica mam 14 lat a mieszkam z matka i chcialabym aby moj ojciec zrzekl sie do mnie praw rodzicielskich nie chce z nim utrzymywac kontaktu nie chce miec jego nazwiska poprostu on cpa i nie wiem czy sad pozwoli aby tata sie zrzekl do mnie praw pomozcie

2009.9.21 14:13:31

W jaki sposób można się zrzec praw rodzicielskich(przez matkę i ojca)do trzyletniego dziecka?Czy jest wtedy możliwość adopcji ze wskazaniem?

2010.2.4 21:0:18

Mam taki sam problem z chorym synem 24 letnim,też wołam o pomoc...,ale nikt mnie nie słyszy,jestem po rozwodzie od 2001 r,a ojciec i jego rodzina w ogóle nie interesują się naszą ciężką sytuacją,bo tak wygodniej oczywiście...Psychicznie czuję się wykończona,nie stać mnie na dom pomocy społecznej,by zapłacić za opiekę nad b.trudnym,chorym synem,też zastanawiam się,czy gdybym zrzekła się prawa do opieki,wynikającej z bezsilności i braku już sił...,czy wtedy nasze Państwo dopomoże sfinansować taki dom...,czy mogę założyć sprawę w sądzie o zmuszenie ojca do pomocy w wychowywaniu chorego syna? I moja prośba,by na takie trudne tematy nie wypowiadały się osoby,które nie doświadczyły podobnych problemów...nie krytykujcie zrozpaczonych,bezsilnych matek...

2014.1.3 6:28:9

Proszę spróbować są takie ośrodki które zajmują się takimi osobami np. Sierotami chorymi, niepełnosprawnymi. Nie wiem skąd Pani jest - chodzi mi o woj. Nie miasto.
Najpierw niech Pani sprawdzi, znajdzie takie miejsce, później trzeba będzie iść do sądu niestety.
Naprawdę bardzo mi przykro z powodu Pani sytuacji. Nie śmiałabym krytykować.
Agnieszka

2014.1.5 14:9:9

Wirsan jak się nie znasz to się na takich forach nie wypowiadaj.

2014.6.17 16:33:19

jak to jest ? Matka może np. zrzec się praw do dziecka zostawiając je w szpitalu,
a ojciec nie ? Czy zatem ojciec musi płacić alimenty do końca życia ?
Przecież niektóre dziewczyny celowo zachodzą w ciąże aby zdobyć męża.

2016.3.6 16:57:0

Mam pytanie od początku urodzin dziecka czyli minęło 14 lat matka kategorycznie unika kontaktu mi z dzieckiem opowiada ze mam odebrane prawa nie jest to prawda ja interesują tylko alimenty nic innego co mogę w tym przypadku zrobić??

2016.9.30 14:36:37

Witam
Mam pytanie:
Moja córka urodziła sie jeszcze w trakcie trwania małżeństwa mojej partnerki (rozwód był w trakcie).w jaki sposób ojciec - w świetle prawa(ja jestem biologicznym)ma sie zrzec ojcostwa ale nie jest w stanie sie stawić do sadu z powodu poważnej choroby?

2017.2.15 0:57:38

Witam,
Moja zona 8m-cy temu urodziła dziecko które nie jest moje. Uznałem je jednak w urzędzie za swoje,ale zmieniłem zdanie i chce sie zrzec ojcostwa.Czy jest to nadal możliwe? bo słyszałem że jest na to pół roku a potem to już koniec.
Proszę o poważne rady.

2017.2.20 18:26:38

witam---mam taki problem---mamy 3 letniego synka.

W ostatnim czasie żona bez mojej zgody-wiedzy pozaciągała mase pożczek,których w tej chwili pratycznie nie jestesmy w stanie spłacać-ogolnie to bardzo ciezkie tematy finansowe-pewnie bedzie zagrozone przez te długi z czasem nasze mieszkanie itp.W pewnym sensie chyba jest to nałóg

żona na ten moment-zrozumiała chyba swój błąd-moje pytanie:czy jest mozliwe aby przekazała mi że tak powiem dobrowolnie prawa do opieki nad synkiem???

Poprostu mysle ze nawet jak jakoś poradzimy sobie z finansami,moze to sie znów powtórzyć w przyszłosci,a wydaje mi sie że syn bedzie bezpieczniejszy ze mną jesli własnie chodzi o kwestie nieodpowidzialnego zadłużania

Jeśli ktoś mógłby pomóc--czekam na odp--dziekuje

2017.4.15 22:0:35

To forum to jakas zenada. Ludzie, ktorzy nie potrafia poprawnie pisac w naszym jezyku, byki ortograficzne w takiej ilosci, ze glowa boli, udzielaja sobie takich rad... Do szkoly, a dopiero pozniej rodzic dzieci! Jest 21 wiek, drogie Alimenciary!

2017.10.8 21:47:32

jebac disa

2017.10.13 13:30:8

....MAM PROBLEM DALEM NAZWISKO DLA DZIECKA ALE BIOLOGICZNIE NIE JEST MOJE NA 1000 PROCENT, A TERAZ MAM PROBLEM MOJA PODALA MNIE O ALIMENTY ALE JAK SIE ZZEKNA PRAW DO NIEGO TO NIE BEDZIE CHCIALA NIC ODEMNIE CZY JEST TO MOZLIWE MALA MA 8MIESIECY

2017.10.23 19:31:6

witam mam dwie corki, jedna ma 11 lat,a druga 16 miesiecy. Ze starsza mam problemy wychowawcze i sobie nie radze. Czy jak sie zdecyduje oddac starsza i żec sie jej calkowicie. Czy w tedy rowniesz maja prawo zabraci mi druga corke.

2018.4.6 8:29:39

ja mam to samo z synem; tak się z nim użeram ze mam non stop problemy z praca i ledwo zyje ze zmeczenia; mam dość i chce zacząć myslec o sobie - także popieram

2018.7.1 15:48:45

Moja zona nie placi alimentow na syna od 23 lat syn juz dorosly nie wiemy gdzie przebywa ciezko znalesc cokolwiek w internecie .Czy ona musi mu wyplacic zalegle alimenty?Mieszkamy z synem w usa bo zeby go zabrac musialem ja pozbawic praw rodzicielskich na rozprawie sie nie stawila co ulatwilo sadowi decyzje

2018.7.5 0:35:57

DODAJ POST W TEMACIE

Aby odpowiadać na forum musisz się zalogować!

Masz inne pytanie do prawnika?

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika