Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Komornik - umorzenie postepowania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witajcie Czy ktos zna przepis ktory definije warunki w jakich komoznik moze umorzyc postepowanie na pozew bylego dluznika??? Znajoma 4 lata temu jeden raz nie zaplacila w terminie alimentow (kilka dni spoznienia) ojciec jej syna podal sprawe do komornika ktory zajal jej samochod. Od tego czasu - czyli od 4 lat - placi regularnie - nigdy sie nie spoznila - nie ma dlugu - mimo to komornik twierdzi ze tylko jej ex moze wzniesc wniosek o umorzenie postepowania. Jej ex - odmawia - mimo ze znajoma zobowiazala sie podniesc alimenty 150PLN o 30zlotych ktore bierze komornik, proponowala rozne opcje ale ex nie chce zrezygnowac, dla swojej wygody i rzady zemsty (trudno to inaczej nazwac) Samochod zajety przez komornika - stoi nieuzywany od 2 lat - znajoma nie moze go sprzedac ale musi placic ubezpieczenie, pozatym samochod traci wartosc (chozi o samochod wart w etj chwili 1500zlotych) Komornik jej powiedzial ze jedyny sposob na sprzedanie tego samochodu to licytacja ale nie ma do niej podstaw bo ona nie jest dluznikeim. Powinna wiec przestac placic alimenty - wtedy on da samochod na licytacje. Tyle ze znajoma - nie moze sobie na to pozwolic - etykietka dluznika - moze jej zaszkodzic w innych sytuacjach. Znalazlam na necie takie rozwiazanie : "aby uniknc komornika wplacasz do depozytu sadowego równowartos 6 alimentów z szesciu miesiêcy i wtedy komornik musi umorzyc postepowanie. Tylko pamiêtaj jak znowu sie spóenisz to wszystko od nowa:)" Czy ktos zna artykul prawny ktory definiuje taka proccedure??? Wielkie dzieki

  Odpowiedz Cytuj
 • Asiaaa
  Wysłany: 2007-09-26 18:03:30

  Jeżeli Ex specjalnie nie "ściąga" komornika, to proszę oddać sprawę do sądu... Ojciec dziecka specjalnie naraża byłą żonę, na koszty komornicze (nie słusznie)...Niech ona zażąda w sądzie zwrotu poniesionych kosztów komorniczych. Nie może tak być, że z chęci zemsty naraża się kogoś na straty. Niech teraz "tatuś" zobaczy jak to jest...kiedy będzie musiał zwrócić byłej żonie wszystkie koszta komornicze.
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego - bezczynność wierzyciela

  Umorzone zostało postępowanie egzekucyjne, o ściągnięcie alimentów. Komornik wyjaśnił, że przyczyną byla bezczynność wierzyciela, czyli mnie. Ja jednak nie dostawałam żadnych powiadomień od komornika. Czy słusznie postępowanie zostało umorzone?

 • Umorzenie postępowania egzekucyjnego

  Komornik ściga z moich poborów długi byłej żony z działalności gospodarczej, w których byłem poręczycielem, bo swego czasu podpisałem weksle zabezpieczające będąc jeszcze w małżeństwie. Jest z tego sporo, komornik wyliczył i z poborów zabiera dla trzech wierzycieli łącznie prawie 600 zł, z czego do zainteresowanych trafia po parę złotych. Czy jest możliwe wystąpienie (polubowne lub sądowe) do wierzycieli z opisem sytuacji o wycofanie przez nich tytułów od komornika, a wpłacanie tych pieniędzy, z pominięciem kosztów komorniczych, bezpośrednio na ich konta?

 • Koszty postępowania egzekucyjnego po umorzeniu

  Sąd wydał nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym, który zawierał nakaz zapłaty należności głównej, odsetek ustawowych, oraz kosztów procesu. Wierzyciel złożył wniosek do komornika o ściągnięcie należności. Następnie dłużnik porozumiał się z wierzycielem w sprawie zapłaty całości należności, która będzie dokonana bezpośrednio do wierzyciela. Czy wierzyciel ma prawo doliczyć również koszty postępowania komorniczego, jeśli kwota należności zostaje uregulowana bezpośrednio do wierzyciela?

 • Koszty postępowania komorniczego po umorzeniu

  Bank nakazał egzekucję komorniczą kwoty 5000 zł. Po kilku dniach wysłał zawieszenie sprawy, a po 5 miesiącach nakazał umorzenie sprawy. Komornik mimo wszystko prowadził egzekucję, pobrał pieniądze i część z nich pozostawił sobie jako koszty. W obecnej chwili, po 2 miesiącach od umorzenia przez bank, komornik zablokował konta nakazując zapłatę kosztów komorniczych. Czy komornik miał do tego prawo? Czy można odwoływać się do sądu prosząc o umorzenie lub likwidację tych kosztów?

 • Zawieszenie postępowanie na wniosek dłużnika

  Po jakim czasie może zostać zawieszone postępowanie na wniosek dłużnika?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane