Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Komornik - umorzenie postepowania

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witajcie Czy ktos zna przepis ktory definije warunki w jakich komoznik moze umorzyc postepowanie na pozew bylego dluznika??? Znajoma 4 lata temu jeden raz nie zaplacila w terminie alimentow (kilka dni spoznienia) ojciec jej syna podal sprawe do komornika ktory zajal jej samochod. Od tego czasu - czyli od 4 lat - placi regularnie - nigdy sie nie spoznila - nie ma dlugu - mimo to komornik twierdzi ze tylko jej ex moze wzniesc wniosek o umorzenie postepowania. Jej ex - odmawia - mimo ze znajoma zobowiazala sie podniesc alimenty 150PLN o 30zlotych ktore bierze komornik, proponowala rozne opcje ale ex nie chce zrezygnowac, dla swojej wygody i rzady zemsty (trudno to inaczej nazwac) Samochod zajety przez komornika - stoi nieuzywany od 2 lat - znajoma nie moze go sprzedac ale musi placic ubezpieczenie, pozatym samochod traci wartosc (chozi o samochod wart w etj chwili 1500zlotych) Komornik jej powiedzial ze jedyny sposob na sprzedanie tego samochodu to licytacja ale nie ma do niej podstaw bo ona nie jest dluznikeim. Powinna wiec przestac placic alimenty - wtedy on da samochod na licytacje. Tyle ze znajoma - nie moze sobie na to pozwolic - etykietka dluznika - moze jej zaszkodzic w innych sytuacjach. Znalazlam na necie takie rozwiazanie : "aby uniknc komornika wplacasz do depozytu sadowego równowartos 6 alimentów z szesciu miesiêcy i wtedy komornik musi umorzyc postepowanie. Tylko pamiêtaj jak znowu sie spóenisz to wszystko od nowa:)" Czy ktos zna artykul prawny ktory definiuje taka proccedure??? Wielkie dzieki

  Odpowiedz Cytuj
 • Asiaaa
  Wysłany: 2007-09-26 18:03:30

  Jeżeli Ex specjalnie nie "ściąga" komornika, to proszę oddać sprawę do sądu... Ojciec dziecka specjalnie naraża byłą żonę, na koszty komornicze (nie słusznie)...Niech ona zażąda w sądzie zwrotu poniesionych kosztów komorniczych. Nie może tak być, że z chęci zemsty naraża się kogoś na straty. Niech teraz "tatuś" zobaczy jak to jest...kiedy będzie musiał zwrócić byłej żonie wszystkie koszta komornicze.
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane