Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

Kontakty z dzieckiem z czyjej inicjatywy?

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Witam
  3 lata temu rozstałam się z ojcem dzieci. Ze starszym dzieckiwm tata ma kontakt względny syn ma 14 lat posiada fb telefon i sami z tatą ustalają swoje kontakty ja w to nie ingeruję. Syn tez sam sie z nim umawia na spotkania. Ale większość jego kontaktów z młodszym dzieckiem (córka lat 6) było albo z mojej inicjatywy albo jego mamy. Starałam się w imieniu dzieci również pamiętać o jego świętach. Jestem w stałym kontakcie z jego mamą. Córka dużo o niego pytała. Sama starałam się dzwonić w imieniu córki do niego żeby mogła z nim porozmawiać ale zazwyczaj nie odbierał ode mnie telefontów. O wszystkich ważniejszych sprawach informowałam go śmiem lub przez jego mamę. W końcu się zbuntowalam bo to w jego interesie powinno być kontaktowania się z dzieckiem. I tu powstaje mój problem. Napisałam ojcu ze dziecko czeka na telefony od niego i nie zakazuje jej rozmów i spotkań z tatą na codostal odpowiedz ze jak dziecko chciało z nim porozmawiać i to ja nie zadzwoniłam do niego to widocznie zakazuje córce kontaktów z nim.
  Przecież kontakty z dziećmi są jego prawem i obowiązkiem. Kto ma rację? Czy to na mnie spoczywa odpowiedzialność kontaktowania córki z tatą? Ja mam do niego wydzwaniac żeby on mógł porozmawiać z dzieckiem?
  Z góry dziękuję za odpowiedz

  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane