Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

KOSZT BADAŃ DNA

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Ile kosztują badania DNA? Czy jeśli osoba jest bezrobotna to może zostać zwolniona z kosztów sądowych i badań? Co w przypadku, jeśli okaże się, że osoba pozwana nie jest ojcem dziecka?..Czy będę musiała zwrócić mu koszty, jakie poniósł na badania. Z góry dziękuję za pomoc?

  Odpowiedz Cytuj
 • KkasikS
  Wysłany: 2007-08-19 18:16:08

  za badania dna placi osoba ktora przegra czyli jezeli zlozysz wniosek i okarze sie ze dziecko jest twoje to ty musisz placic a jezeli nie to kobieta zwraca ci koszty
  Odpowiedz Cytuj
 • Reklama

Najnowsze tematy

Porady prawne e-prawnik.pl:


 • Powtórzenie badań DNA

  Jeśli pierwszy wynik badań DNA stwierdza ojcostwo pozwanego, a on wystąpił o powtórzenie badań i drugi wynik (badania wykonane w innym miejscu, mieście) byłby zaprzeczający ojcostwu pozwanego, to jakie mam wówczas możliwości działania? Jestem pewna ojcostwa pozwanego, zatem drugi wynik musiałby być błędny.

 • Zaskarżalność odmowy zwolnienia od kosztów

  Czy istnieje możliwość odwoławcza, a jeżeli tak, to jaka - od niekorzystnego dla mnie postanowienia Sądu Okręgowego w związku ze złożeniem przeze mnie zażalenia na postanowienie Sądu Rejonowego? Sprawa dotyczy zwolnienia od kosztów badań DNA (ze względu na trudną sytuację finansową). Nie jestem bowiem w stanie ich ponieść bez uszczerbku dla utrzymania koniecznego dla siebie i rodziny. Po jakim czasie - w tej sytuacji - uprawomocni się postanowienie Sądu Okręgowego?

 • Zmuszanie do zrobienia badań DNA

  Proszę o pomoc. Mój mąż nie wierzy mi, że urodziłam jego dziecka. Zmusza mnie do zrobienia badań DNA. Nie mogę już tego znieść. Co mogę zrobić w tej sytuacji?

 • Koszty badania okresowego pracowników

  Jestem pracownikiem firmy zatrudniającej ponad 100 osób, z główną siedzibą w Radomiu, ja pracuję w Warszawskim oddziale firmy, dostałam skierowanie na badania okresowe. Koszt takich badań w Warszawie wynosi około 100 zł a pracodawca wydał zarządzenie, że koszt badania ogólnego nie może przekroczyć 20 zł, a badania ogólnego + badanie wzroku 35 zł, tylko takie koszty zostaną mi zwrócone. Co mam zrobić w przypadku, kiedy nie mam możliwości zrobić badań za taką cenę? Czy pracodawca może mnie zmusić do pokrycia kwoty przekraczającej tą z zarządzenia z własnej kieszeni?

 • Koszty badania zdrowia pracownika

  Zatrudniam pracowników w sklepie spożywczym. W momencie przyjęcia do pracy kieruję kandydata na pracownika na badania lekarskie wstępne i ponoszę ich koszt, a także za kolejne okresowe badania. Jednak w tym przypadku (sklep spożywczy) konieczne jest posiadanie drugiego badania - aktualnej Książeczki zdrowia czy obecnie badania tzw.SANEPID. Moje pytanie: kto ponosi koszty pierwszego badania SANEPID oraz kolejnych badań SANEPID?

Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zapytaj prawnika – skontaktujemy się z Tobą w ciągu godziny!

* pola wymagane