Logowanie

Porozmawiajmy o naszych prawach

Napisz na forum

Porady prawne specjalistów e-prawnik.pl

Pomoc prawna online

najwyższa jakość

kredyt/ podział majątku

 • AUTOR
  WIADOMOŚĆ
 • Były mąż przed ślubem zakupił działkę budowlaną za pieniądze z kredytu hipotecznego. Po ślubie udzielił mi 50% darowizny na nieruchomość, po czym wybudowaliśmy na niej wspólny dom. Nie było cesji kredytu, ani podpisania jakiejkolwiek umowy/aneksu między mną a bankiem. Z winy męża nastąpił rozwód i teraz stoimy przed tematem podziału majątku.
  1. Czy po sprzedaży nieruchomości i otrzymaniu połowy pieniędzy jestem zobowiązana do zapłaty połowy zadłużenia za działkę do banku?
  2. Kto powinien teraz regulować zobowiązanie kredytowe, jeżeli to mi sąd zasądził wyłączność zamieszkiwania we spólnym domu
  3. Jak będzie wyglądał podział pieniędzy pomiędzy mnie, byłego męża a bank w przypadku egzekucji komorniczej

  Odpowiedz Cytuj
 • Witam, Posiada Pani udział w działce, ale nie w kredycie. Działka jest Pani, ale niech Pani zauważy, że jeśli raty kredytu nie będą płacone, to bank rozpocznie tak czy siak licytację z Pani nieruchomości. Czyli de facto Pani powinna być zainteresowana spłatą. Jeśli sprzedacie działkę i podzielicie się paniędzmy, to faktycznie nie musi Pani spłacać kredytu. Jednaże w praktyce wygląda to tak, ze przy akcie notarialnym , notariusz dochowa stranności i dopilnuje aby najpier został spłacony kredyt i dopiero Państwo podzielicie się nadwyżką. Pozdrawiam, adw. Małgorzata Woźniak www.separacja-rozowd.pl
 • Reklama

 

Dodaj post na forum:

Porady prawne e-prawnik.pl:


Informujemy, iż zgodnie z przepisem art. 25 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity: Dz. U. 2006 r. Nr 90 poz. 631), dalsze rozpowszechnianie artykułów i porad prawnych publikowanych w niniejszym serwisie jest zabronione.

Zadaj pytanie – porady prawne w 24h już od 30zł

* pola wymagane